Działanie biur i kontakt z CareWork

Poniżej znajduje się aktualna informacja o pracy naszych biur oraz numery telefonów do konkretnych osób. Prosimy nie dzwonić na centralę – ze względu na liczbę telefonów dodzwonienie się jest niemal niemożliwe.

Biuro w Poznaniu (ul. Głogowska 84) jest otwarte, prosimy jednak o rezygnację z odwiedzin i kontakt z Państwa opiekunami:
 • Ewelina C., tel. +48 (61) 110 07 62

 • Małgorzata D-B., tel. +48 (61) 110 07 60
 • Agnieszka G., tel. +48 (61) 110 07 63
 • Monika Ł., tel. +48 (61) 110 07 66
 • Marta Ł., tel. +48 (61) 110 07 65
 • Marlena N., tel. +48 (61) 110 07 64
 • Szymon R., tel. +48 (61) 110 07 69
 • Adrianna S., tel. +48 (61) 110 07 61
 • Anna W., tel. +48 (68) 413 50 10
Biuro w Gliwicach (kadry - ul. Dolnych Wałów 9) jest otwarte, prosimy jednak o rezygnację z odwiedzin i kontakt telefoniczny:
 • CareWork Gliwice, tel. +48 (32) 336 90 60
Biuro w Gliwicach (rekrutacja - ul. Zwycięstwa 47) jest otwarte, prosimy jednak o rezygnację z odwiedzin i kontakt telefoniczny:
 • Magdalena B., tel. +48 668 224 060
 • Karolina P-S., tel. +48 (32) 745 61 71
Biuro w Lesznie (ul. Dworcowa 6) jest otwarte, prosimy jednak o rezygnację z odwiedzin i kontakt z:
 • Anna A., tel. +48 (61) 110 07 83
 • Beata Ś., tel. +48 (61) 110 07 83
 • Joanna S., tel. +48 (61) 110 07 83
Biuro we Wschowie (ul. Kuśnierska 4) jest otwarte, prosimy jednak o rezygnację z odwiedzin i kontakt z:
 • Kamila K., tel. +48 (68) 413 50 13
 • Ewa W., tel. +48 (68) 413 50 12
Biuro w Łodzi (ul. A. Struga 26) jest otwarte, prosimy jednak o rezygnację z odwiedzin i kontakt z:
 • Anna W., tel. +48 (42) 233 88 42
 • Katarzyna G., tel. +48 (42) 233 88 41, tel. kom. +48 504 922 687
Biuro w Legnicy (ul. Pocztowa 7) jest zamknięte, prosimy dzwonić do:
 • Jolanta K., tel. +48 (32) 745 61 76

 

Pomimo otwarcia niektórych biur, dla bezpieczeństwa własnego oraz naszych pracowników, zachęcamy do ograniczenia do minimum wychodzenia z domu i odwiedzania poszczególnych oddziałów.

 

W tej chwili na bieżąco kontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które w najbliższym czasie wyjeżdżają na zlecenie lub przebywają w Niemczech. W sprawach pilnych bez zmian funkcjonuje nasz telefon alarmowy.

 

Telefony staramy się odbierać od 8.00 do 16.00, jest ich wiele, więc prosimy o cierpliwość, jeśli jest zajęte. Poza tymi godzinami zajmujemy się opracowywaniem potrzebnych do Państwa pracy dokumentów.

 

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz kontaktu i masz problem z dodzwonieniem się do nas na służbowe numery telefonów podane powyżej (linie są mocno obciążone, kontaktujemy się z wieloma osobami), udostępniamy Wam także telefon do p. Doroty Lewandowskiej – tel. +48 602 818 040 – możesz zadzwonić lub napisać SMS, oddzwonimy, jak tylko będziemy mogli.

 

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji oraz naszego profilu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/CareWork.Opiekunki/ - za jego pośrednictwem także można się z nami skontaktować.

Opiekunowie a koronawirus – pytania i odpowiedzi

Poniżej publikujemy najczęściej pojawiające się pytania, które otrzymujemy od naszych opiekunów oraz osób zainteresowanych wyjazdem, a także nasze odpowiedzi. Lista będzie aktualizowana o nowe informacje. Zachęcamy do śledzenia!

Czy w tej chwili organizowane są wyjazdy do pracy czy też firma zawiesiła pracę?

Wyjazdy są organizowane, w tej trudnej dla wszystkich sytuacji firma CareWork działa nadal, stosując się do zaleceń władz i środków bezpieczeństwa.

 

Osoby przybywające w Niemczech w tej chwili, jak i wyjeżdżające w najbliższych dniach, samodzielnie decydują, czy chcą przerwać kontrakt i wrócić do kraju czy też kontynuują pracę. Nikogo do nikogo nie zmuszamy, szanujemy indywidualne decyzje współpracowników i udzielamy im wsparcia.

Jak wygląda organizacja przejazdów, czy odbywają się bez zakłóceń?

W tej chwili na bieżąco śledzimy informację o możliwościach przejazdów i każdej osobie udzielamy indywidualnej pomocy. Część przewoźników działa bez zmian, część wprowadza pewne ograniczenia. Ważne, że kierowców busów i autokarów nie dotyczy 14-dniowy okres kwarantanny po powrocie z Niemiec, nie zabraknie więc osób mogących prowadzić autobusy. CareWork opracował także plan awaryjny na wypadek wstrzymania komunikacji. Niestety, jesteśmy uzależnieni od decyzji władz sanitarnych, czekamy na ewentualne dalsze zmiany.

 

Przygotowując się do wyjazdu lub powrotu z Niemiec trzeba pamiętać, że na granicach przywrócono kontrolę, co może oznaczać dłuższy czas oczekiwania. Zabierzcie ze sobą trochę więcej jedzenia i picia, ciepłą odzież, naładowany telefon lub power bank. Przyda się także coś do czytania.

 

Szczegółową informację o działaniu przejść granicznych pomiędzy Polską a Niemcami opublikowaliśmy tutaj: https://carework.pl/aktualnosci/ktorymi-przejsciami-granicznymi-wrocimy-do-domu

Czy firma prowadzi rekrutację opiekunów i jak ona wygląda?

Rekrutacja jest prowadzona, ale ze względów bezpieczeństwa, odbywa się ona głównie telefonicznie. Mamy doświadczenie w tego typu działaniu, gdyż ze względu na ogólnopolską strukturę większość rekrutacji zawsze początkowo przeprowadzamy telefonicznie. Stosując się do ogólnych zaleceń, nie zapraszamy do biur.

Pracuję w Niemczech – co zrobić, jeśli gorzej się poczuję?

Jeśli u siebie lub u podopiecznego zauważysz jakiekolwiek objawy mogące świadczyć o zarażeniu wirusem COVID-19 (gorączka, kaszel, duszności) postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi:

 • zostań w domu, nie wychodź do lekarza czy przychodni, może to tylko spowodować zarażenie innych osób;
 • niezwłocznie skontaktuj się z najbliższym urzędem do spraw zdrowia w Niemczech;
 • listę urzędów znajdziesz na stronie https://tools.rki.de/plztool;
 • po otwarciu strony, w okienku, które zobaczysz, najlepiej wpisać kod pocztowy miejsca, w którym obecnie się znajdujesz;
 • po wpisaniu kodu zatwierdź klikając „enter” lub przycisk „suchen”;
 • strona wyświetli dane kontaktowe najbliższego urzędu;
 • zadzwoń pod podany numer telefonu – urząd przeprowadzi ankietę na temat Twojego stanu zdrowia lub stanu zdrowia podopiecznego i powie, co trzeba robić dalej.

W zależności od objawów urząd może między innymi zalecić pozostanie w domu i obserwowanie swojego zdrowia (np. mierzenie temperatury) lub zorganizować transport do szpitala. Jeśli leczenie szpitalne nie będzie konieczne, urząd zapewni opiekę medyczną.

 

UWAGA! Jeśli nie masz Internetu, nie potrafisz znaleźć kontaktu do właściwego urzędu lub obawiasz się, że nie uda Ci się porozumieć koniecznie daj nam znać – skontaktujemy się z urzędem w Twoim imieniu!

Leczenie w Niemczech – nie mam przy sobie karty EKUZ lub jestem w trakcie wyrabiania A1, czy mogę korzystać z niemieckiej służby zdrowia?

Oczywiście tak. Wszystkie współpracujące z nami osoby są ubezpieczone, a karta EKUZ jest tylko potwierdzeniem ubezpieczenia. Nawet jeśli jej nie mamy, jesteśmy w trakcie jej wyrabiania lub skończyła się ważność karty i tak możemy korzystać z pomocy lekarskiej. Jeśli trzeba będzie, możecie liczyć na nasze wsparcie, np. sfinansowanie wizyty i pomoc w odzyskaniu od NFZ poniesionych kosztów.

Jeśli nie jestem ubezpieczony, to czy w razie koronawirusa będę leczony bezpłatnie?

Tak. Pacjenci z objawami koronawirusa będą leczeni bezpłatnie, również osoby nieubezpieczone.

Czy jeśli Niemcy zamkną granicę, będę mogła wrócić do domu?

Na razie nie zostały podane żadne informacje na temat planowanego zamknięcia granic. Nawet jeśli coś takiego się wydarzy, na pewno wszystkie osoby narodowości polskiej będą mogły wrócić do domu.

Czy w obecnej sytuacji, po powrocie do Polski, będę poddana kwarantannie domowej?

Tak, każda osoba, która przyjedzie do Polski z zagranicy, musi poddać się domowej kwarantannie przez okres 14-dni. Przez ten czas należy pozostać w swoim mieszkaniu.

Jak wygląda kwarantanna domowa?

Kwarantanna domowa trwa 14 dni. W tym czasie:

 • w żadnym wypadku nie wychodź z domu;
 • spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane (w zakupach czy wyprowadzeniu psa niech pomoże Ci sąsiad lub ktoś bliski, psa najlepiej oddać komuś pod opiekę);
 • jeżeli masz bliski kontakt z innymi osobami w domu – one również muszą zostać poddane kwarantannie;
 • staraj się chronić swoich domowników, unikaj kontaktów, nie używajcie tych samych naczyń lub sztućców, staraj się nie dotykać np. blatów kuchennych, często myj i odkażaj ręce, zużyte chusteczki wyrzucaj do plastikowego worka;
 • jeżeli masz objawy choroby, koniecznie zgłoś to telefonicznie.

Jeśli byłeś przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny za granicą, w krajach, w których wiele osób choruje, ale nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

 

Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę. Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

 • pozostań w domu;
 • bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub
 • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Jeśli ktoś podlega obowiązkowej kwarantannie, to, czy się do niej stosuje, może być sprawdzane przez służby medyczne, a także policję, straż miejską, wojsko i wojsko obrony terytorialnej. Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny to 5 tys. zł.

Jak mam dotrzeć do domu po przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej? Czy w związku z kontrolami i kwarantanną będę mogła się przemieścić do domu?

Po przekroczeniu granicy każda osoba powinna jak najszybciej dotrzeć do swojego miejsca zamieszkania. W miarę możliwości należy unikać kontaktu z ludźmi i zachować higienę (odkażać ręce, kaszleć w jednorazową chusteczkę). W drodze do domu nie ma zakazu korzystania z transportu publicznego czy taksówek, trzeba jednak zachowywać się tak, aby nikogo nie narażać.

Kogo z przyjeżdzających do kraju nie obowiązuje kwarantanna?

Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje:

 • osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie;
 • cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie;
 • zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki.
Czy można wyjechać z Polski?

Tak, każda osoba może wyjechać z Polski, ze względu na kontrolę osób przyjeżdżających należy jednak liczyć się z dłuższą podróżą.

 

Do Polski można także wjechać, po wjeździe w określonych przypadkach wymagana jest jedynie kwarantanna.

Jestem w Polsce i podejrzewam, że mam koronawirusa. Co robić?

Jeśli zaobserwujesz u siebie objawy choroby:

 • wysoką gorączkę;
 • kaszel;
 • duszności;
 • kłopoty z oddychaniem.

Nie wychodź z domu, nie kontaktuj się z innymi osobami.

 

Bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub szpital z oddziałam zakaźnym lub obserwacyjno-zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Możesz także zadzwonić na specjalną infolinię NFZ lub skorzystać z teleporad udzielanych przez placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).

 

Listę stacji sanitarno-epidemiologicznych znajdziesz tutaj: https://gis.gov.pl/mapa/

Listę szpitali tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/lista-szpitali

Listę POZ udzielających teleporad tutaj: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Infolinia NFZ ws. koronawirusa jest czynna 7 dni w tygodniu, przez całą dobę – tel. 800 190 590.

Zachęcamy do bieżącego śledzenia tej strony internetowej! Będziemy ją aktualizować o najnowsze informacje!

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Współpracujesz z nami na stałe? Do Twojej premii doliczymy ekstra 100 euro netto! Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.