Niemiecki certyfikat dla opiekunek i opiekunów osób starszych!

Zapraszamy opiekunki i opiekunów osób starszych do udziału w szkoleniu on-line, dzięki któremu można uzyskać certyfikat poświadczający minimalne warunki wykształcenia w zakresie opieki domowej nad osobami starszymi w Niemczech. Szkolenie jest bezpłatne dla współpracowników grupy CareWork. Zgłoszenia przyjmuje Dorota Lewandowska:  tel. 602 818 040,  Facebook / Messenger: https://www.facebook.com/dorota.lewando/, e-mail: dlewandowska@carework.pl

Zostań certyfikowanym opiekunem domowym!

Branża opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech jest stale rozwijającym się rynkiem pracy. Swoje miejsce mogą znaleźć na nim osoby zarówno o wyższych, jak i niższych kwalifikacjach. Ich sytuacja jest jednak diametralnie różna. Osoby nieznające języka niemieckiego, bez kwalifikacji i doświadczenia nie mogą liczyć na równie atrakcyjne warunki zatrudnienia, jak lepiej przygotowani przedstawiciele zawodu.

Zmiany w prawie opiekuńczym

Rozwój rynku opieki nad osobami starszymi oznacza także nowe regulacje. Już niedługo spodziewana jest ważna zmiana w niemieckim prawie, a konkretnie w najważniejszej dla branży ustawie – Niemieckim Kodeksie Praw Socjalnych (Sozialgesetzbuch Erstes Buch, SGB). Wspomniana zmiana dotyczyć ma przepisów o usługach opiekuńczych i pielęgnacyjnych podejmowanych zgodnie z § 45c ust. 3 i 3a SGB XI, czyli tych zapisów, na podstawie których zatrudniana jest większość opiekunek i opiekunów osób starszych z Polski.

 

Na czym konkretnie polegać ma nowelizacja? Na tym, że usługi opiekuńcze świadczone w domu osoby starszej będą mogły być współfinansowane przez niemieckie państwo. Mówiąc wprost, osoby korzystające z takiego wsparcia, będą mogły uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Warunek jest jednak jeden i to niezwykle ważny. Współfinansowanie należeć będzie się tylko tym osobom, które zatrudniać będą certyfikowanych opiekunów domowych.

Konsekwencje zmian w niemieckim SGB

Możliwość uzyskania zwrotu kosztów opieki niewątpliwie spowoduje, że kwalifikujące się osoby będą zainteresowane zatrudnianiem wyłącznie tych opiekunów, którzy posiadać będą stosowny certyfikat. W konsekwencji certyfikowani opiekunowie będą mieli większą możliwość znalezienia atrakcyjnej oferty, na odpowiadających im warunkach i z wysokim wynagrodzeniem. Z kolei opiekunowie, którzy nie będą mogli potwierdzić swoich kwalifikacji stosownym dokumentem, muszą liczyć się z mniejszym wyborem zleceń oraz możliwym obniżeniem zarobków.

 

Wymagany certyfikat nie może być zaświadczeniem potwierdzającym ukończenie jakiegokolwiek kursu opiekuna / opiekunki osoby starszej. Musi być to certyfikat poświadczający udział w szkoleniu uznawanym na terenie Niemiec, zakończonym stosownym egzaminem, składającym się z określonych zagadnień teoretycznych oraz odpowiedniej liczby godzin pracy praktycznej. Całość może więc okazać się zarówno czasochłonna, jak i kosztowna. Nie odkładaj przygotowania się na zmiany w prawie na nieokreślone kiedyś. Już dziś zadbaj o swoje kwalifikacje.

Przygotuj się na zmiany z CareWork!

Współpracującym z nami opiekunom gwarantujemy całkowicie bezpłatną możliwość uzyskania certyfikatu w zakresie opieki domowej:

 • Profesjonalny materiał do nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji, skontrolowany przez pracowników CareWork, a opracowany przez ekspertów z niemieckiego IQH;
 • Uznawany na terenie Niemiec certyfikat rozpoczęcia kursu w zakresie opieki domowej;
 • Uznawany na terenie Niemiec certyfikat poświadczający minimalne kwalifikacje opiekuna domowego (zgodnie z § 45c ust. 3 i 3a SGB XI).
 • Kurs w języku polskim;
 • 80 godzin szkolenia teoretycznego on-line, dzięki czemu kolejne etapy realizujesz wtedy, kiedy masz na to czas
 • Nie trzeba instalować żadnej aplikacji
 • Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie testów – także w języku polskim i także on-line;
 • 320 godzin szkolenia praktycznego, którego dzięki współpracy z CareWork nie musisz dodatkowo realizować! Na poczet praktyki zaliczona zostanie Twoja praca w CareWork.

* Kurs na certyfikowanego opiekuna obejmuje łącznie 400 godzin nauki – 80 godzin szkolenia teoretycznego oraz 320 godzin praktyki. Dzięki Twojej współpracy z CareWork realizowana przez Ciebie praca na terenie Niemiec zostanie potraktowana tak, jak obowiązkowa praktyka. Oznacza to, że na podstawie zaświadczenia wystawionego przez CareWork uzyskasz potwierdzenie realizacji części praktycznej szkolenia i nie będziesz musiał podejmować się dodatkowej pracy.

 

Szkolenie, w którym możesz uczestniczyć, zostało opracowane przez Instytut dla jakości i innowacji w domowej opiece (Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung, IQH). Jest to jednostka założona przez profesorów wyspecjalizowanych w tematyce opieki nad osobami starszymi, zajmująca się przede wszystkim kształceniem i badaniami w branży zdrowotnej, w tym opiekuńczej.

W warstwie teoretycznej kurs obejmuje 8 modułów, w tym m.in.: zagadnienia dotyczące schorzeń osób starszych, form leczenia oraz opieki, postępowanie z osobami wymagającymi opieki, komunikacja z podopiecznymi i ich otoczeniem, współpraca opiekuna z innymi osobami oraz możliwości i formy podejmowania pracy w opiece nad osobami starszymi.

Dlaczego warto już dziś uzyskać certyfikat opiekuna domowego?

Udział w szkoleniu to dla Ciebie same korzyści. Dzięki certyfikatowi:

 • Zwiększasz swoją konkurencyjność na rynku usług opiekuńczych. Możesz liczyć na lepsze propozycje pracy i wyższe zarobki. W momencie zmiany niemieckich przepisów nie będziesz musiał przerywać zatrudnienia, aby potwierdzić swoje kwalifikacje;
 • Decydując się na kurs z CareWork nie ponosisz żadnych kosztów. Co więcej, konieczne do ukończenia kursu zajęcia praktyczne zostaną Ci zaliczona na podstawie wystawionego przez nas zaświadczenia o pracy w opiece;
 • Uzyskujesz uznawane na terenie Niemiec zaświadczenie o ukończeniu kursu, który z kolei odbywasz w całości po polsku oraz on-line. Nie musisz brać udziału w żadnych lekcjach czy wykładach, uczysz się wtedy, kiedy pozwala Ci na to Twój plan dnia.
Uważasz, że to za mało?

W CareWork osobom, które uzyskają certyfikat opiekuna domowego, gwarantujemy podwyżkę w wysokości 60,00 EUR brutto za każdy miesiąc pracy w opiece w Niemczech. Bez względu na kwalifikacje językowe i wybraną ofertę.

 

Zainteresowana, zainteresowany? Zgłoś się:

Dorota Lewandowska tel. 602 818 040 – wyślij SMS o treści: Kurs

Napisz na Messengera: Facebook / Messenger: https://www.facebook.com/dorota.lewando/

Zgłoś się przez e-mail: dlewandowska@carework.pl

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.