Baza wiedzy

Firma CareWork jest obecna w branży opiekuńczej już niemal 15 lat. W tym czasie zgromadziliśmy ogromne doświadczenie i wiedzę nie tylko o pracy w opiece, ale także o licznych wyzwaniach związanych z troską o osoby starsze, niesamodzielne lub niepełnosprawne. W tym miejscu chcemy podzielić się z Wami naszymi umiejętnościami. Prezentujemy ekspercie artykuły obejmujące swoim zakresem wiele zagadnień związanych z szeroko rozumianą opieką. Nasza baza wiedzy to teksty o problemach opiekunek i opiekunów osób starszych, które pomogą Wam uporać się z nimi. To także spora dawka wiedzy na temat dolegliwości, z którymi borykają się seniorzy i konsekwencji wynikających z procesu starzenia się społeczeństwa. Tutaj dowiecie się, jakie diety najlepiej wpływają na kondycję fizyczną osób w podeszłym wieku i co zrobić, aby podopieczny jak najdłużej zachował sprawność intelektualną. Nie zabraknie tematów ważnych. Nie stronimy od odpowiedzi na trudne pytania. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, dobrze trafiłeś.

Niemiecki dla opiekunek - o samopoczuciu po niemiecku
Poradnik

Niemiecki dla opiekunek - o samopoczuciu po niemiecku

Jak się dziś Pani czuje? (Wie fühlen Sie sich heute?), jak się Pan ma? (Wie geht es Ihnen?) Pytaj i odpowiadaj po niemiecku! Pomoże Ci w tym nasz poradnik – niemiecki dla opiekunek.
Jak znaleźć opiekunkę do osoby starszej?
Baza wiedzy

Jak znaleźć opiekunkę do osoby starszej?

Starość u każdego człowieka przebiega inaczej. Jedni wciąż są pełni sił i wigoru, inni natomiast są osłabieni i schorowani. Nie ma tutaj reguły. Ci, którzy zmagają się z wieloma chorobami i ograniczeniami ruchowymi, potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu.
Niemiecki dla opiekunek - o pracy w opiece po niemiecku
Baza wiedzy

Niemiecki dla opiekunek - o pracy w opiece po niemiecku

Praca z osobami starszymi i niesamodzielnymi to niełatwe zadanie. Opiekunki seniorów w wykonywanie swoich obowiązków wkładają całe serce (etwas mit Leib und Seele tun). One naprawdę wiedzą, co to znaczy być dla kogoś dobrym (gut zu jemandem sein)! Przeczytaj tekst - niemiecki dla opiekunek i ucz się języka z CareWork.
Opieka Niemcy do osoby palącej
Baza wiedzy

Opieka Niemcy do osoby palącej

Jakich zleceń w niemieckiej opiece powinny szukać osoby palące? Czy warto otwarcie zadeklarować przed pracodawcą fakt nałogu? Jakie mogą być konsekwencje nieprzyznania się do bycia palaczem? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Praca w opiece w Münster
Baza wiedzy

Praca w opiece w Münster

Zjawisko starzejącego się społeczeństwa sprawia, że w wielu niemieckich miastach wciąż potrzebna jest dodatkowa pomoc do opieki nad seniorami. Nie inaczej jest w Münster – mieście położonym w północnej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Tu zatrudnienie znajdą zarówno...
Niemiecki dla opiekunek - o rodzinie po niemiecku
Baza wiedzy

Niemiecki dla opiekunek - o rodzinie po niemiecku

Więzy rodzinne (Familienbande) to czasami skomplikowana sprawa. Komunikację z podopiecznym na ten temat ułatwi na pewno znajomość podstawowych określeń w języku niemieckim na członków rodziny (Familienmitglieder). Zobacz nasz poradnik - niemiecki dla opiekunek!
Opiekunka medyczna w Niemczech
Baza wiedzy

Opiekunka medyczna w Niemczech

Opiekunowie medyczni z Polski mogą pracować w Niemczech w domach opieki na stanowiskach Pflegehelfer lub Altenpflegehlefer. Zakres wykształcenia uzyskany w Polsce nie pozwala na wykonywanie wolnego zawodu Pflegefachkraft. Jest zbyt duża różnica programowa w liczbie godzin teorii i praktyki.
Opiekunka Niemcy bez gotowania i sprzątania
Baza wiedzy

Opiekunka Niemcy bez gotowania i sprzątania

Czy wyjeżdżając za granicę do pracy w charakterze opiekuna osób starszych, trzeba zawsze liczyć się z pełnym, typowym zakresem obowiązków? Niekoniecznie! Czy jeśli nie potrafisz gotować lub nie chcesz zajmować się sprzątaniem domu, możesz liczyć na podjęcie pracy w opiece? Jak najbardziej! Sprawdź,...
Niemiecki dla opiekunek - opisywanie drogi po niemiecku
Poradnik

Niemiecki dla opiekunek - opisywanie drogi po niemiecku

Co zrobić, kiedy się zgubisz (sich verlaufen) i nie wiesz, w którą stronę iść? Zamiast błądzić (umherirren), lepiej spytaj o drogę (nach dem Weg fragen)! Pomoże Ci w tym nasz poradnik - niemiecki dla opiekunek. Ucz się języka niemieckiego z CareWork!
Niemiecki dla opiekunek - opisywanie pogody po niemiecku
Poradnik

Niemiecki dla opiekunek - opisywanie pogody po niemiecku

Jaka pogoda jest najważniejsza? Oczywiście pogoda ducha (die Heiterkeit, der Frohsinn). To w nas. A na co dzień za oknem obserwujemy różne zjawiska po­godowe, nie zawsze miłe. Skorzystaj z naszego poradnika - niemiecki dla opiekunek i ucz się niemieckiego z CareWork!
Rozwój w pracy opiekunki osoby starszej
Baza wiedzy

Rozwój w pracy opiekunki osoby starszej

Wykonując pracę w niemieckiej opiece z pewnością warto podwyższać kompetencje – ciągły rozwój ma istotny wpływ na poprawę naszej samooceny i wiąże się z atrakcyjniejszym wynagrodzeniem. Poniżej przedstawiamy obszary, w których zalecamy rozwijać wiedzę i umiejętności, zwłaszcza jeśli planujemy...
Problemy opiekuńcze w pracy z chorymi na Parkinsona
Poradnik

Problemy opiekuńcze w pracy z chorymi na Parkinsona

Parkinson jest nieuleczalną chorobą układu nerwowego o postępującym charakterze. Podejmując się opieki nad podopiecznym cierpiącym na Parkinsona, warto mieć świadomość, jak choroba ta może się objawiać i rozwijać. Dobrze jest też wiedzieć, na czym polegają podstawowe czynności opiekuńcze.
Praca w opiece w Niemczech a szczepienia COVID podopiecznych 2021
Baza wiedzy

Praca w opiece w Niemczech a szczepienia COVID podopiecznych 2021

Praca w opiece w Niemczech w ostatnich kilkunastu miesiącach łączy się istotnie z problematyką koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Bez względu na osobiste poglądy opiekunek i opiekunów osób starszych, muszą się oni podporządkowywać pewnym regułom prawnym i zasadom...
Rekrutacja opiekunek do Niemiec
Baza wiedzy

Rekrutacja opiekunek do Niemiec

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz do pracy za granicę po raz pierwszy, czy jesteś już doświadczonym pracownikiem niemieckiej opieki, każdorazowo przed nowym zleceniem musisz przejść proces rekrutacji. W tym artykule przedstawiamy kolejne etapy naboru w naszej firmie. Zapoznaj się z nimi koniecznie, a...
Praca w Kassel dla opiekunek osób starszych
Baza wiedzy

Praca w Kassel dla opiekunek osób starszych

Chciałabyś podjąć zatrudnienie w niemieckiej opiece jednak nie podoba ci się wizja wielkomiejskiego pędu? Wybierz Kassel! To niewielkie miasto położone nad rzeką Fuldą, proponuje wiele atrakcyjnych ofert pracy dla opiekunek osób starszych. Można tu bez problemu odpocząć w otoczeniu natury, zwiedzając...
Opiekunka w Niemczech nie tylko z językiem niemieckim
Baza wiedzy

Opiekunka w Niemczech nie tylko z językiem niemieckim

Czy znajomość dodatkowego języka obcego poza niemieckim może być atutem przy poszukiwaniu pracy w niemieckiej opiece? Jak najbardziej! Podpowiadamy, jakie języki poza niemieckim cieszą się dużą popularnością, a także, w jakich regionach i miastach znajdziemy największą liczbę ogłoszeń o pracę z takimi wymaganiami.

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.