Baza wiedzy

Firma CareWork jest obecna w branży opiekuńczej już niemal 15 lat. W tym czasie zgromadziliśmy ogromne doświadczenie i wiedzę nie tylko o pracy w opiece, ale także o licznych wyzwaniach związanych z troską o osoby starsze, niesamodzielne lub niepełnosprawne. W tym miejscu chcemy podzielić się z Wami naszymi umiejętnościami. Prezentujemy ekspercie artykuły obejmujące swoim zakresem wiele zagadnień związanych z szeroko rozumianą opieką. Nasza baza wiedzy to teksty o problemach opiekunek i opiekunów osób starszych, które pomogą Wam uporać się z nimi. To także spora dawka wiedzy na temat dolegliwości, z którymi borykają się seniorzy i konsekwencji wynikających z procesu starzenia się społeczeństwa. Tutaj dowiecie się, jakie diety najlepiej wpływają na kondycję fizyczną osób w podeszłym wieku i co zrobić, aby podopieczny jak najdłużej zachował sprawność intelektualną. Nie zabraknie tematów ważnych. Nie stronimy od odpowiedzi na trudne pytania. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, dobrze trafiłeś.

Praca opieka Niemcy - Lipsk
Baza wiedzy

Praca opieka Niemcy - Lipsk

Poszukujesz zatrudnienia w regionie Saksonii? Lipsk ze względu na bogatą ofertę turystyczną i rekreacyjną jest bardzo atrakcyjnym miejscem pracy. Pomimo, iż zaliczany jest do jednych z najmłodszych miast Niemiec, tu także społeczeństwo doświadcza procesu starzenia się. Sprawdź, dlaczego warto wyjechać do...
Problemy z mową u seniora a skuteczna komunikacja
Baza wiedzy

Problemy z mową u seniora a skuteczna komunikacja

Podeszły wiek niesie za sobą szereg konsekwencji. Choć każdemu życzyć trzeba wielu lat w zdrowiu, bywa, że starość jest ogromnym wyzwaniem i sporym ograniczeniem. Trudności dotyczyć mogą nie tylko sfery fizycznej, ale także komunikacyjnej. Jakie są przyczyny takiego stanu i jak sobie z nim radzić?
Baza wiedzy

"Trudny" podopieczny - jak pracować z wymagającym seniorem?

Praca w opiece w Niemczech to praca z ludźmi. Tym samym, nigdy do końca nie wiemy, czy charaktery podopiecznego i opiekunki będą do siebie pasować. Takie niedopasowanie to niestety nie jedyna rzecz, która może sprawić, że praca na danym zleceniu może być trudna. Podpowiadamy, jak radzić sobie z różnymi sytuacjami.
Zapalenie płuc u osób starszych
Choroby osób starszych

Zapalenie płuc u osób starszych

Zapalenie płuc dla osób starszych często brzmi jak wyrok. Dla seniorów to choroba bardzo niebezpieczna, która charakteryzuje się podstępnym przebiegiem i nietypowymi objawami. Dlatego istotne jest jak najwcześniejsze jej rozpoznanie.
Apteczka pierwszej pomocy - podstawowe wyposażenie
Baza wiedzy

Apteczka pierwszej pomocy - podstawowe wyposażenie

Apteczka pierwszej pomocy nie jest obowiązkowym wyposażeniem prywatnych domów. Jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że powinna znajdować się w każdym miejscu zamieszkania. Opisujemy, co powinno się w niej znaleźć, aby zapewnić możliwość szybkiego udzielenia pomocy. Po przyjeździe na miejsce do domu...
Plusy i minusy pracy w opiece w Niemczech
Baza wiedzy

Plusy i minusy pracy w opiece w Niemczech

Trudno jest wskazać jedną obiektywnie obowiązującą listę zalet i wad pracy w charakterze opiekunki. To, co dla jednej osoby jest zaletą, inna opiekunka może traktować jako wadę. Niemniej na bazie naszego wieloletniego doświadczenia w branży i współpracy z setkami opiekunek, pokusiliśmy się o...
Praca w opiece w Niemczech kiedyś i dziś
Baza wiedzy

Praca w opiece w Niemczech kiedyś i dziś

Już dziesiątki lat polskie opiekunki wyjeżdżają do Niemiec, by opiekować się starszymi podopiecznymi. I choć specyfika praca pozostała niezmienna, to jednak warunki jej wykonywania znacząco się zmieniły. Zestawiliśmy najważniejsze naszym zdaniem różnice w pracy opiekunki dziś i lata wstecz.
Dwie opiekunki na jedno zlecenie 2023
Baza wiedzy

Dwie opiekunki na jedno zlecenie 2023

Szukasz oferty pracy w Niemczech dla dwóch opiekunek na jedno zlecenie, ponieważ chcesz wyjechać wspólnie ze znajomą? Czy taka praca to dobry pomysł? Przedstawiamy realia pracy dwóch opiekunek w niemieckiej rodzinie.
Praca opiekunki w Niemczech w 2023 roku - zmiany, nowości
Baza wiedzy

Praca opiekunki w Niemczech w 2023 roku - zmiany, nowości

Praca opiekunki w Niemczech w 2023 roku to przede wszystkim zmiany w progach podatkowych i płacach minimalnych w Polsce i w Niemczech. Są też nowości związane ze zmianami w niemieckiej strategii państwowej, związanej z opieką nad osobami starszym i niesamodzielnymi. Jedno się nie zmienia - nie każda praca...
Sytuacja demograficzna w Niemczech w 2023 r.
Baza wiedzy

Sytuacja demograficzna w Niemczech w 2023 r.

Zmiany demograficzne zachodzące u naszych zachodnich sąsiadów mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się niemieckiego rynku pracy. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej aktualnej sytuacji demograficznej w Niemczech oraz prognozom na kolejne lata, by ocenić, czy zawód opiekunki osoby starszej w dalszym...
Niemiecki dla opiekunek - wizyta w restauracji w Niemczech

Niemiecki dla opiekunek - wizyta w restauracji w Niemczech

Zdarza się i tak, że podopieczny to samodzielna, aktywna i towarzyska osoba, która lubi i wyjścia z domu i wspólne posiłki. Raz na jakiś czas chce odwiedzić z opiekunką restaurację i zjeść na mieście. Sprawdź słówka, które mogą Ci się przydać podczas spotkania w restauracji w Niemczech.
Praca w opiece w Niemczech w Dreźnie
Baza wiedzy

Praca w opiece w Niemczech w Dreźnie

Położona we wschodnich Niemczech stolica Saksonii jest bardzo chętnie odwiedzanym miastem przez Polaków. Drezno oferuje wiele atrakcji dla turystów, ale jest także świetnym miejscem do zamieszkania na stałe. Sprawdź, czy warto wyjechać do pracy w opiece do Drezna.
Niemiecki dla opiekunek - robienie zakupów w Niemczech

Niemiecki dla opiekunek - robienie zakupów w Niemczech

Robienie zakupów to jeden z obowiązków opiekunek osób starszych. I nie chodzi tu tylko o bieżące zapełnianie lodówki i szafek artykułami pierwszej potrzeby. Zadaniem opiekunki jest rozsądne dysponowanie budżetem domowym, przygotowywanie listy zakupów i zapewnianie produktów, z których może przygotować posiłki.
Wyposażenie domu seniora
Baza wiedzy

Wyposażenie domu seniora

Odpowiednie wyposażenie domu seniora jest równie ważne dla samego seniora, jak i dla opiekunki. Dobrze dobrane sprzęty w ogromnym stopniu ułatwiają wykonanie poszczególnych czynności, zapewniając osobie starszej samodzielność i komfort. Z kolei opiekunce odpowiednie wyposażenie domu pozwala w spokoju...
Niemiecki dla opiekunek - świąteczne słowa po niemiecku

Niemiecki dla opiekunek - świąteczne słowa po niemiecku

„Träum mit mir von der Zeit Weihnacht. Und draußen fällt ganz leis der Schnee…” – tak zaczyna się niemiecka wersja świątecznego hitu „White Christmas”. „Weiße Weihnacht” na pewno umili Wam przedświąteczne przygotowania, bo do Wigilii zostało już niewiele czasu! W przerwie przeczytajcie nasz...
Opieka nad seniorem zimą
Baza wiedzy

Opieka nad seniorem zimą

Zima to trudny czas w roku. Długie wieczory, znikoma ilość słońca i niskie temperatury, utrudniają funkcjonowanie. Szczególnie dla osób starszych ten okres w roku bywa uciążliwy. Zwiększa się ich podatność na infekcję i obniża samopoczucie. Z tego powodu opieka nad seniorem zimą wymaga poświęcenia...

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.