Baza wiedzy

Firma CareWork jest obecna w branży opiekuńczej już niemal 15 lat. W tym czasie zgromadziliśmy ogromne doświadczenie i wiedzę nie tylko o pracy w opiece, ale także o licznych wyzwaniach związanych z troską o osoby starsze, niesamodzielne lub niepełnosprawne. W tym miejscu chcemy podzielić się z Wami naszymi umiejętnościami. Prezentujemy ekspercie artykuły obejmujące swoim zakresem wiele zagadnień związanych z szeroko rozumianą opieką. Nasza baza wiedzy to teksty o problemach opiekunek i opiekunów osób starszych, które pomogą Wam uporać się z nimi. To także spora dawka wiedzy na temat dolegliwości, z którymi borykają się seniorzy i konsekwencji wynikających z procesu starzenia się społeczeństwa. Tutaj dowiecie się, jakie diety najlepiej wpływają na kondycję fizyczną osób w podeszłym wieku i co zrobić, aby podopieczny jak najdłużej zachował sprawność intelektualną. Nie zabraknie tematów ważnych. Nie stronimy od odpowiedzi na trudne pytania. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę, dobrze trafiłeś.

Jak budować relację z seniorem?
Baza wiedzy

Jak budować relację z seniorem?

O tym, jak istotne są pozytywne relacje pomiędzy opiekunem i jego podopiecznym nie trzeba przekonywać nikogo, kto kiedykolwiek wyjechał do pracy w opiece w Niemczech. Nawet wątła nić sympatii może spowodować, że nasze obowiązki będą troszkę lżejsze, a ich wykonywanie przyjemniejsze. Co zrobić, aby
Opieka Niemcy lekkie zlecenie
Baza wiedzy

Opieka Niemcy lekkie zlecenie

Osoby decydujące się na pierwszy wyjazd do pracy w opiece często poszukują tzw. lekkiego zlecenia. Jaki zakres obowiązków czeka na opiekunki w takim miejscu pracy? Czy w ogóle możliwe są „lekkie” zlecenia w opiece nad osobami starszymi? Sprawdź i przekonaj się, że praca w opiece to naprawdę bardzo różnorodne zajęcie.
Niemiecki dla opiekunek - godziny po niemiecku
Poradnik

Niemiecki dla opiekunek - godziny po niemiecku

Wie viel Uhr ist es? Wie spät ist es? Um wie viel Uhr? Sprawdź, jak odpowiadać po niemiecku na te pytania, czyli poprawnie podawać godzinę. Pomoże Ci w tym nasz poradnik – niemiecki dla opiekunek.
Niewydolność nerek u starszych osób
Poradnik

Niewydolność nerek u starszych osób

Nerki starzeją się i chorują jak inne narządy. Niewydolność nerek to stan, gdy przestają one prawidłowo spełniać swoją rolę. Na czym polega opieka nad podopiecznym cierpiącym na przewlekłą chorobę nerek?
Opiekunka Niemcy Görlitz
Baza wiedzy

Opiekunka Niemcy Görlitz

Planujesz wyjechać do pracy do Niemiec, a jednocześnie chciałbyś dalej czuć się jak w domu? Wybierz Görlitz, niemieckie miasto graniczące z Polską. W żadnym innym niemieckim mieście nie usłyszysz tak często języka polskiego, jak tutaj w Görlitz.  Sprawdź, dlaczego jest to idealne miejsce do pracy i odpoczynku.  
Niemiecki dla opiekunek - pory dnia, dni tygodnia i miesiące po niemiecku
Poradnik

Niemiecki dla opiekunek - pory dnia, dni tygodnia i miesiące po niemiecku

Marek Grechuta śpiewał, „…że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”. Być może to prawda, ale i tak warto znać niemieckie określenia na wszystkie pory dnia, dni tygodnia i miesiące!
Opiekunka osoby starszej z zamieszkaniem
Baza wiedzy

Opiekunka osoby starszej z zamieszkaniem

Pełnienie domowej opieki nad seniorem w Niemczech wiąże się bezpośrednio z zamieszkaniem w jego domu. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze miejsca pracy w niemieckiej opiece? Sprawdź, o czym warto pamiętać, decydując się na wyjazd do opieki w Niemczech.
Opieka nad seniorem na wózku inwalidzkim
Baza wiedzy

Opieka nad seniorem na wózku inwalidzkim

Jednym z dużych wyzwań w pracy opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech jest mierzenie się z opieką nad osobą niepełnosprawną ruchowo. Na takim zleceniu nie wystarczy dobra znajomość języka niemieckiego, empatia i zaangażowanie. Poza zadbaniem o higienę podopiecznego i przygotowaniem posiłków,...
Rodziny niemieckie poszukujące opiekunek
Baza wiedzy

Rodziny niemieckie poszukujące opiekunek

Choć w Polsce domowa opieka nad osobami starszymi jest wciąż rzadkością, u naszych zachodnich sąsiadów nikogo nie zaskakuje i jest jedną z form zatroszczenia się o swoich bliskich. Różnice kulturowe powodują jednak, że mamy tendencję do negatywnego oceniania rodzin, które zatrudniają opiekunkę do...
Ile zarabia opiekunka w Niemczech w 2022 roku?
Baza wiedzy

Ile zarabia opiekunka w Niemczech w 2022 roku?

Kwestia wynagrodzenia jest ważna dla każdego pracownika, nie tylko dla osób decydujących się na pracę w opiece w Niemczech. Ile można zarobić w tej branży w 2022 roku? Sprawdzamy.
Opieka Niemcy Bonn
Baza wiedzy

Opieka Niemcy Bonn

Od dawna wiadomo, że Niemcy należą do grupy społeczeństw starzejących, co przekłada się bezpośrednio na większe zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Jednym z miast, które oferuje atrakcyjne sztele, jest Bonn – miejscowość położona w Nadrenii Północnej-Westfalii nad rzeką Ren. W byłej stolicy...
Rezygnacja ze szteli
Baza wiedzy

Rezygnacja ze szteli

Praca opiekunów osób starszych w Niemczech wiąże się z niesamowitą odpowiedzialnością. Choć może nie uświadamiamy sobie tego na co dzień, prawda jest taka, że od naszej obecności niejednokrotnie zależy bardzo wiele, czasem nawet życie podopiecznego.
Rynek pracy opiekunek w Niemczech 2022
Baza wiedzy

Rynek pracy opiekunek w Niemczech 2022

Jak w każdej branży, także w opiece nad osobami starszymi w Niemczech z biegiem czasu zachodzą zmiany. Wpływ na nie mają zwykle czynniki zewnętrzne i nie inaczej jest w tym przypadku. Jakich modyfikacji spodziewać możemy się w 2022 roku?
Niemiecki dla opiekunek - o jedzeniu i piciu po niemiecku
Poradnik

Niemiecki dla opiekunek - o jedzeniu i piciu po niemiecku

Wszyscy wiemy, że głód to zły doradca (Ein leerer Magen ist ein schlechter Ratgeber.), dlatego lepiej nie podejmować ważnych decyzji na głodnego (mit leerem Magen)! Jak można zaspokoić głód (den Hunger stillen)? Przygotuj sobie zdrową przekąskę (gesunder Snack) i przeczytaj nasz poradnik!
Praca opieka Niemcy - pierwsze spotkanie z podopiecznym
Baza wiedzy

Praca opieka Niemcy - pierwsze spotkanie z podopiecznym

Chyba nikt nie lubi pierwszego dnia w nowym miejscu pracy. To normalne! Przejęcie obowiązków, zapoznanie się z podopiecznym, nieznane otoczenie i dużo pytań często oznaczają emocje. Nie warto jednak poddawać się stresowi! To w końcu tylko jeden pierwszy dzień, a praca na zleceniu trwa przecież dłużej.
Praca Niemcy opieka - Heidelberg
Baza wiedzy

Praca Niemcy opieka - Heidelberg

Zagraniczny wyjazd do pracy w charakterze opiekunki osób starszych do dla wielu Polek szansa na poszerzenie własnych możliwości zawodowych i lingwistycznych, ale także możliwość atrakcyjnego zarobku. W Niemczech cenione za profesjonalizm polskie opiekunki mogą szukać zatrudnienia niemal w całym kraju....

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.