Nasze projekty

Zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu, w naszych działaniach uwzględniamy interes społeczny i kwestie etyczne, a nie tylko zysk ekonomiczny. Naszym priorytetem jest szerzenie wiedzy na temat opieki oraz wyznaczanie wysokich standardów jakości w branży. W związku z realizacją tych celów włączamy się w projekty, często o zasięgu międzynarodowym, w których jesteśmy aktywnym liderem lub czynnym partnerem.

Projekt „Junge pflege”

projekt junge pflege

Współcześnie obserwujemy, że poza osobami starszymi, także osoby młode ze względu na różne schorzenia oraz wypadki losowe potrzebują coraz częściej wsparcia i opieki. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na opiekunów dla osób młodych firma CareWork wraz z niemieckimi partnerami: Diakonisches Werk Gladbeck-Bottrop- Dorsten, Johaniter Akademii oraz rumuńską Diakonią Christliche Stiftung z Sfântu Gheorghe zrealizowała, w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji, projekt pn. „Adaptacja, transfer i popularyzacja modułowego systemu kształcenia opiekunów medycznych ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki nad młodymi osobami” („Adaption, Transfer und Verbreitung eines modularen Bildungskonzeptes für Pflegepersonal in der ambulanten und stationären Pflege von jungen pflegebedürftigen Menschen”).

 

Realizacja projektu rozpoczęła się w październiku 2012 r. i trwała do 2018 r.

 

Celem projektu było stworzenie w Niemczech, Rumunii i Polsce zbliżonych programów nauczania w zawodach związanych z opieką oraz rozszerzenie edukacji o opiekę na osobami młodymi.

Partnerzy przyjęli do realizacji 8 modułów, których wprowadzenie w poszczególnych krajach zunifikowałoby systemy kształcenia w pożądanym wymiarze. W okresie od sierpnia 2013 r. do lutego 2014 r. moduły zostały przetestowane w każdym z krajów partnerskich.

 

Finalnie opracowano zaawansowany 16-modułowy program edukacyjny oparty o doświadczenia niemieckie, rumuńskie oraz polskie. Można go pobrać klikając poniżej:

 

Pobierz pełny pakiet materiałów dydaktycznych z projektu „Junge Pflege”

Film „Family business”

Family business

FAMILY BUSINESS to film dokumentalny, który pokazuje intymną więź powstającą między dwiema, obcymi sobie rodzinami – polską i niemiecką. Jowita jedzie do Niemiec, aby opiekować się 88 –letnią Anne i odciążyć jej pracującą córkę. W Polsce rodzina Jowity będzie dzięki temu mogła kontynuować budowę domu, a jej małoletnia córka wreszcie będzie miała swój pokój.

 

W praktyce tworzeniu się nowych relacji towarzyszą tarcia. Sytuacja dla obu stron jest nowa i obca. Pierwotna decyzja, która dla wszystkich miała być korzystna, prowadzi do powstania nowych nieoczekiwanych zależności, które film stopniowo uwidacznia.

 

Autorką filmu jest Christiane Büchner. W charakterze konsultantów udział w tworzeniu filmu wzięli Werner Tigges i Michael Gomola z firmy CareWork.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej jest podmiotem integrującym uczestników branży usług senioralnych, operatorów, inwestorów, przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, ośrodków badań społecznych oraz wspierających te inicjatywy organizacji senioralnych. Instytut diagnozuje obecne zasoby systemów i usług dedykowanych osobom starszym oraz przygotowuje takie rozwiązania, które uruchomią nową gałąź gospodarki. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej przygotowuje niezbędne rozwiązania systemowe, rekomendacje zmian w prawie oraz wskazuje źródła finansowania zarówno dla inwestorów i usługodawców oraz dla samych seniorów.

 

CareWork jest partnerem współpracującym z Instytutem w celu wspierania działań na rzecz gospodarki senioralnej. Nasza firma była również partnerem merytorycznym Kongresów Gospodarki Senioralnej, które od 2014 r. odbywaja się jesienią w Warszawie.

Książka „Wstydliwie przemilczana prawda…”

Książka Wstydliwie przemilczana prawda

Książka „Wstydliwie przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi. Co powinniśmy, a czego często nie chcemy wiedzieć o starzeniu się” to zbiór relacji opiekunek, podopiecznych oraz niemieckich rodzin niemieckich. Opowieści te – często w drastyczny sposób – ukazują kontrowersyjne aspekty opieki nad osobami starszymi. Poruszane są takie kwestie jak eutanazja, molestowanie, ksenofobia, skąpstwo, wyzysk, brak zaufania, alkoholizm.

 

Autorzy książki – Werner Tigges i Michael Gomola z CareWork – podkreślają, że w ponad 90% przypadków codzienna całodobowa opieka nad osobami chorymi i starszymi przebiega bez zakłóceń. Przytoczone historie stanowią 5-10% doświadczeń autorów i nie mogą być wskaźnikami całościowego obrazu tej formy opieki.

 

Książka ma bardzo ciekawą formę, ponieważ zawiera jednocześnie dwie wersje językowe tego samego tekstu: polską i niemiecką. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia swobodne zapoznanie się z treścią książki zarówno niemieckim klientom, jak i polskim opiekunkom oraz innym zainteresowanym tym tematem osobom, które nie znają języka niemieckiego w wystarczającym stopniu. Książkę można kupić za pośrednictwem Amazon.

 

Fragmenty książki „Wstydliwie przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi. Co powinniśmy, a czego często nie chcemy wiedzieć o starzeniu się.”

Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy

Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy

Przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem zorganizowaliśmy szkolenie dotyczące pierwszej pomocy. Zakres kursu został dostosowany do charakteru pracy i potrzeb sygnalizowanych przez opiekunów osób starszych.

 

Zagadnienia podstawowe zostały wzbogacone tematycznie oraz praktycznie o udzielanie pierwszej pomocy podopiecznym w sytuacjach zagrożenia życia, wynikających z podeszłego wieku.

 

W 2014 roku przeszkolonych zostało łącznie 300 opiekunów współpracujących z firmą CareWork.

Szkolenia Tüv

Szkolenia tuv

Szkolenie „Pomocnik opiekuna osób starszych” (Pflegehelfer in der Altenpflege) organizowane przez TÜV Akademia Polska obejmuje 200 godzin, w tym 120 godzin nauki własnej oraz 80 godzin zajęć stacjonarnych. Szkolenie przeznaczone jest dla osób bardzo dobrze znających język niemiecki. W trakcie szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę w zakresie higieny i żywienia osób starszych, pielęgnacji ciała, opieki nad chorym, a także podstawowych informacji dotyczących kwestii prawnych związanych z opieką, planowania opieki oraz dokumentacji medycznej. Szkolenie zakończone jest egzaminem pisemnym (test wielokrotnego wyboru).

 

Do końca 2014 roku szkolenie dla pomocników opiekuna osób starszych realizowane było w projekcie zamkniętym dla agencji zrzeszonych w SAZ (Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia). Opiekunki firmy CareWork wzięły udział w 9 edycjach tego szkolenia.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Film CareWork na I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Film CareWork na I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Z przyjemnością informujemy wszystkich współpracowników i pracowników firmy CareWork, że film „Pielęgnujemy Wartości” prezentujący firmę i jej działalność został zakwalifikowany do pokazu konkursowego na  I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. 

Światowa premiera filmu 'Family Business'

Światowa premiera filmu 'Family Business'

Film ukazujący realia osób, które wyjeżdżają ze swojego kraju do pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

II Kongres Gospodarki Senioralnej

II Kongres Gospodarki Senioralnej

Zauważany także w Polsce proces starzenia się społeczeństwa pociąga za sobą konieczność dostosowania gospodarki d coraz większej liczby osób starszych, przy mniejszych zasobach ludzi młodych.

Niemiecki system opieki - książka współwłaściciela CareWork

Niemiecki system opieki - książka współwłaściciela CareWork

Polecamy publikację jednego z współwłaścicieli firmy CareWork. "Pflege wohin" opowiada o niemieckim systemie opieki nad osobami starszymi.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.