Praca w opiece dla par na godziny

Szukasz pracy w opiece w Niemczech dla par? Niestety nie jesteś jedyna. Wiele osób jest zainteresowanych wyjazdem do opieki z mężem, partnerem czy przyjaciółką. Ofert tego typu nie jest jednak zbyt wiele. Alternatywą jest opieka na godziny. Dowiedz się więcej!

Opieka godzinowa dla par w Niemczech

Wyjazd do pracy do Niemiec z kimś bliskim ma dla wielu osób szereg pozytywnych stron. Oznacza on nie tylko brak długiej rozłąki z mężem czy partnerem, ale także wsparcie podczas pracy. Wsparcie zarówno psychiczne, jak i po prostu pomoc przy wykonywaniu trudniejszych czynności, choćby takich jak transfer. Z tego powodu zainteresowanie wyjazdem do pracy w parach jest bardzo duże. Część osób chce pracować wyłącznie pod jednym dachem – u tych samych podopiecznych – część godzi się na zlecenia w tej samej miejscowości. Tych drugich ofert jest trochę więcej, tych pierwszych niestety niewiele. Szczególnie wtedy, kiedy dodatkowo opiekunowie mają inne wymagania. Finansowe lub dotyczące zakresu obowiązków.

 

Jeśli i Ty poszukujesz zlecenia dla pary, dobrym wyjściem jest opieka godzinowa. W skrócie polega ona na standardowym 8-godzinnym systemie pracy od poniedziałku do piątku. Oboje macie wolne wieczory i wolne weekendy, które możecie spędzać razem. Choć nie pracujecie pod jednym dachem, zamieszkujecie wspólnie i czas wolny przeznaczacie na to, co sprawia Wam przyjemność.

Na czym polega opieka na godziny w Niemczech?

Pracując w tym systemie godzinowym nie spędzasz całego dnia z jedną podopieczną, ale każdego dnia wspierasz kilka osób. Oczywiście nie biegasz od jednego do drugiego domu, nie musisz też korzystać z komunikacji miejskiej. Do dyspozycji masz auto służbowe, którym swobodnie przemieszczasz się pomiędzy podopiecznymi. Co więcej, jest także opcja korzystania z samochodu po godzinach pracy, do celów prywatnych.

 

Co więcej, opieka na godziny jest zwyczajnie łatwiejsza, niż praca w systemie opieki domowej. Wynika to z tego, że obowiązuje Cię znacznie mniejszy zakres obowiązków (bez względu na stan zdrowia danego seniora). Opiekunowie odpowiadają głównie za zakupy, gotowanie czy sprzątanie. Zabierają podopiecznych na spacery lub po prostu zapewniają im towarzystwo. Praca w tym trybie to opieka bez dźwigania, bez pieluch i bez pracy nocnej. Do Twoich zadań nie należą obowiązki pielęgnacyjne, choćby takie, jak pomoc w myciu.

 

 

Zalety pracy w opiece w Niemczech na godziny

Osoby zainteresowane współpracą z CareWork mogą liczyć na szereg korzyści. Przede wszystkim:

 • pracujesz w oparciu o niemiecką umowę o pracę na pełny etat (pięć dni w tygodniu po 8 godzin dziennie) i korzystasz ze wszystkich udogodnień niemieckiego prawa pracy, np. płatnego urlopu w ustawowym wymiarze 25 dni czy ustawowych dni wolnych od pracy;
 • wraz z umową obowiązuje Cię niemieckie ubezpieczenie zdrowotne, czyli dostęp do lekarzy i leczenia w takim samym zakresie, jak obywatela Niemiec. Kiedy jesteś w Polsce korzystasz z naszej służby zdrowia na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ);
 • otrzymujesz stałe wynagrodzenie w wysokości 1500 EUR netto (na rękę).

Poza najważniejszymi praca w tym trybie pociąga za sobą szereg dodatkowych korzyści. Dzięki temu, że jesteś zatrudniona na niemieckich warunkach masz dostęp do niemieckiego systemu emerytalnego. Oznacza to, że po spełnieniu odpowiednich warunków prawnych, możesz liczyć na niemiecką emeryturę.

 

Niemiecka umowa o pracę to także dostęp do innych świadczeń. Wśród nich do zasiłku rodzinnego (Kindergeld). W 2023 roku jego wysokość to aż 237 EUR netto miesięcznie na każde dziecko do 18 roku życia lub do 25 roku życia, jeśli wciąż się uczy.

 

Współpracując z CareWork, poza płatnym urlopem, możesz liczyć także na dodatkowe wolne za przepracowane nadgodziny. Nie oznacza to oczywiście, że musisz pracować więcej, niż umowne 8 godzin dziennie. Nic z tych rzeczy. Jeśli jednak będziesz chciała częściej wracać do Polski, możesz zdecydować się na przykład na pracę w soboty, a wypracowane nadgodziny odebrać w formie wolnych dni.

 

 

Decydując się na współpracę, poza podstawowymi korzyściami, CareWork gwarantuje Ci:

 • bezpłatne zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym, z dostępem do kuchni i innych udogodnień;
 • samochód służbowy z kartą paliwową i dodatkową opcją korzystania z auta poza godzinami pracy;
 • tablet z dostępem do Internetu;
 • zwrot kosztów pierwszego przejazdu na teren Niemiec.

Nasza firma rozwija model opieki godzinowej na terenie Stuttgartu i w jego najbliższych okolicach. Tam gwarantujemy Ci pracę oraz zamieszkanie.

Kogo poszukujemy?

Oferta pracy w opiece na godziny niestety nie jest dla wszystkich. Z uwagi na jej nietypowy charakter poszukujemy osób, które:

 • bardzo dobrze znają język niemiecki;
 • posiadają prawo jazdy i przemieszczanie się po Stuttgarcie lub jego okolicach samochodem nie będzie dla nich problemem;
 • mają co najmniej podstawowe doświadczenie w pracy z osobami starszymi;
 • lubią pracę z ludźmi, są komunikatywne i dobrze zorganizowane.

Niezmiernie ważne jest także, aby osoby aplikujące były zainteresowane długofalową współpracą. Nie szukamy kogoś na chwilę, na wakacje czy święta.

 

W przypadku aplikacji od par oczekujemy, że każda z dwóch osób spełni wszystkie powyższe kryteria. Każda z nich musi bardzo dobrze znać język niemiecki, posiadać czynne prawo jazdy i mieć podstawowe doświadczenie opiekuńcze.

 

Dodatkowo każda osoba gotowa podjąć z nami współpracę otrzyma bezpłatny dostęp do szkolenia on-line, dzięki któremu uzyska certyfikat poświadczający minimalne warunki wykształcenia w zakresie opieki domowej nad osobami starszymi w Niemczech. Szkolenie udostępnione zostanie w języku polskim, obejmuje ono 80 godzin szkolenia teoretycznego, które możesz realizować w dogodnym dla Ciebie terminie.

Zainteresowana?

Aplikuj tutaj.

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami