Praca potrzebna od zaraz

Przyjęte również w Polsce zasady mające zapobiec zachorowaniom na COVID-19 już teraz mają ogromny wpływ na życie każdego z nas. Dotyczą wielu obszarów – w tym również pracy, która w niektórych branżach stała się mocno ograniczona, a nawet niemożliwa.

 

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 zmusza wiele osób do aktywnego poszukiwania pracy i rozważenia konieczności zmiany zawodu. Przeglądając oferty warto wziąć pod uwagę te z branży opiekuńczej. Opieka nad osobami starszymi i niesamodzielnymi na przykład w Niemczech to praca, która z powodu starzejącego się społeczeństwa ma przed sobą przyszłość, a osoby związane z nią mogą liczyć na komfort finansowy i stabilizację zawodową

 

Praca w opiece – dla kogo?

Osoby, które nie mają doświadczenia w opiece domowej nad seniorami w Niemczech poszukują informacji na temat tego, na czym polega ta praca. Zastanawiają się, jak wyglądają zarobki i obowiązki opiekunów. Nierzadko mają wątpliwości, czy jest to praca dla nich i czy byliby w stanie sobie poradzić.

 

Na szczęście w rekrutacji do pracy w opiece nie jest ważne, jaką pracę dotychczas wykonywał kandydat ani jaką szkołę ukończył. Od osób, które chcą zacząć pracę jako opiekun oczekuje się przede wszystkim otwartości i gotowości do pomocy seniorom, zaradności, samodzielności oraz znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej podstawowym.

 

Oferty pracy dla opiekunów osób starszych cechują się różnym poziomem trudności i proponowane są zgodnie z umiejętnościami i preferencjami opiekunów. Osoby, które zaczynają dopiero pracę w tej branży mogą liczyć na krótsze i łatwiejsze zlecenia, aby móc się sprawdzić i uczyć.

 

Praca czeka również na osoby z doświadczeniem – pracujących już wcześniej w opiece za granicą lub w zawodzie pielęgniarki, ratownika, rehabilitanta albo opiekuna w domu opieki społecznej lub hospicjum. Ich umiejętności to niewątpliwy atut.

Opieka – zarobki „na rękę”

Zarobki są zależne między innymi od trudności czynności opiekuńczych, umiejętności opiekuna i znajomości języka niemieckiego. Wynoszą od 1000 do nawet 1900 euro netto miesięcznie. Dodatkowo premiowana jest praca w święta i wakacje. Opiekunowie osób starszych nie ponoszą kosztów mieszkania, wyżywienia oraz transportu do i z pracy, co pozwala im zaoszczędzić większość wypracowanej kwoty.

Oferty pracy w internecie

Poszukując ofert w opiece warto zacząć od ogłoszeń w internecie – najlepiej ze sprawdzonych źródeł, na oficjalnych stronach firmowych. Dobrze przygotowane oferty zawierają nie tylko podstawowe informacje o czasie, miejscu i zarobkach, ale również szczegóły dotyczące obowiązków, wymagań wobec kandydata oraz sytuacji podopiecznego. Rzetelne opisy dają kandydatom wyobrażenie na temat pracy, którą są zainteresowani. Ułatwiają wybór oferty i decyzję o wyjeździe.

 

Rekrutacja zdalna

Technologia daje świetne narzędzia do rekrutacji bez wychodzenia z domu. Oferty pracy można przeglądać na stronach internetowych, aplikacje wysyłać drogą mailową lub przez formularze kontaktowe. O szczegóły pracy w opiece i warunki zatrudnienia można spytać kontaktując się telefonicznie. Również rozmowy kwalifikacyjne nie muszą odbywać się twarzą w twarz.

 

W trakcie telefonicznej rozmowy o pracę można dopytać o interesujące kwestie, opisać swoje doświadczenie, określić oczekiwania a nawet zweryfikować swoją znajomość języka niemieckiego. Na taką rozmowę można się przygotować i umówić z wyprzedzeniem – poprosić o kontakt w wygodnym dla siebie czasie.

Praca na umowę

Umowa to podstawa! Gwarantuje niezbędne składki, podatki i zabezpiecza przed oszustwem. Wyjazd do pracy „na czarno” lub „prywatnie” nie jest legalny ani bezpieczny. Tę kwestię również można załatwić na odległość – wysyłając wszystkie dokumenty pocztą lub kurierem. Oczywiście istnieje również możliwość spotkania się z pracodawcą osobiście, choćby tylko na ostatnim etapie rekrutacji – w celu podpisania umowy przed wyjazdem.

Informacje o pracy w opiece

Osoby, które szukają aktualnie pracy, mogą skorzystać z pomocy firmy CareWork. Pracownicy Działu Rekrutacji odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące pracy w opiece nad osobami starszymi i warunków współpracy. Ułatwią poszukiwanie pracy w Niemczech i postarają się  przedstawić atrakcyjne oferty.

 

Kontakt (w dni robocze, od godziny 8 do 16):

 

Biuro CareWork W Gliwicach

Magdalena B., tel. +48 668 224 060
Karolina P-S., tel. +48 (32) 745 61 71

 

Biuro CareWork w Poznaniu

Anna W., tel. +48 (68) 413 50 10

 

Biuro CareWork w Lesznie

Beata Ś., tel. +48 (61) 110 07 83
 

Biuro CareWork we Wschowie

Kamila K., tel. +48 (68) 413 50 13
 

Biuro CareWork w Łodzi

Anna W., tel. +48 (42) 233 88 42
 

Biuro CareWork w Legnicy

 Anna R., tel. +48 (32) 745 61 76

 

Dorota Lewandowska

Dorota Lewandowska

Pełnomocnik Zarządu ds. jakości w firmie CareWork oraz Redaktor Naczelna portalu i kwartalnika arbeitlandia.eu. Ukończyła politologię na UAM w Poznaniu i posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft, doradca niemieckiego instytutu badawczo-szkoleniowego IQH. W branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech pracuje już ponad 20 lat.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Praca w dobie koronawirusa SARS-CoV-2

Praca w dobie koronawirusa SARS-CoV-2

Aktualnie wiele osób szuka pracy, która pomoże przeczekać ten trudny czas związany z zamrożeniem wielu branży. Dla tych, którzy znają język niemiecki przynajmniej na podstawowym poziomie, nie brakuje ofert w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Samodzielna nauka języka niemieckiego może być skuteczna! Zobacz, jak zacząć kurs w domu.

Cechy idealnej opiekunki

Cechy idealnej opiekunki

Jeszcze nigdy nie pracowałeś w opiece i zastanawiasz się, czy masz predyspozycje do wykonywania opieki nad osobami starszymi? Zapraszamy do testu!

Opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny - czy warto?

Opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny - czy warto?

Brak pewności co do swoich umiejętności językowych i strach przed przełamaniem bariery językowej skłaniają wiele opiekunek osób starszych do poszukiwań ofert pracy w polskich rodzinach mieszkających w Niemczech. Czy jest to dobry wybór? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Praca w opiece w Niemczech dla mężczyzn

Praca w opiece w Niemczech dla mężczyzn

Praca w opiece jest wyłącznie dla kobiet? Nic bardziej mylnego! Chcesz pracować w niemieckiej opiece i szukasz zleceń dedykowanych mężczyznom? Wyjaśniamy, jak wygląda sytuacja mężczyzn w branży opiekuńczej i doradzamy, gdzie najlepiej szukać ofert pracy.

Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Chcesz spróbować swoich sił w niemieckiej opiece? Zatrudnij się jako opiekunka na zastępstwo! Sprawdź, kiedy pojawia się najwięcej tego typu ofert pracy i dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać.

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Zdecydowałeś/aś się już na pracę w Niemczech w opiece, ale zastanawiasz się, czy warto szukać zatrudnienia na własną rękę? Przedstawiamy, jakie zagrożenia mogą czekać na opiekunki, które zdecydują się na podjęcie zatrudnienia bez pośredników.

Ile zarabiają opiekunki w Niemczech 2020?

Ile zarabiają opiekunki w Niemczech 2020?

"Ponad dwa tysiące brutto zarabiają zwykle osoby opiekujące się na stałe seniorami w Polsce. Za granicą kilka razy więcej – mówią przedstawiciele agencji rekrutujących do pracy na rynku usług opiekuńczych". O różnicach w warunkach zatrudnienia w opiece pisze Gazeta Wyborcza.  

Opieka w Niemczech prywatnie - bez szans z powodu pandemii koronawirusa

Opieka w Niemczech prywatnie - bez szans z powodu pandemii koronawirusa

„Opieka Niemcy prywatnie” to taki eufemizm oznaczający po prostu pracę „na czarno” – bez umowy, podatków i ubezpieczeń, także tego zdrowotnego. Mimo zagrożenia karą, obaw i ograniczeń, wielu naszych rodaków decydowało się na nielegalne zatrudnienie w opiece w Niemczech. Dziś zrobiło się jeszcze...

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.