Numer oferty: 10072n

Seniorka bez demencji - praca w centrum Stuttgartu

Miasto:

Stuttgart (70565)

Język:

zaawansowany

Wynagrodzenie:

3200 €

Czas trwania:

02.10 - 1.12

  • miasto
  • osoba leżąca
  • osobna toaleta
  • brak objawów demencji
  • sklepy w pobliżu
  • umowa zlecenie

Seniorka bez demencji – praca w centrum Stuttgartu

Opiekujemy się seniorką z jasnym umysłem, ale sporym osłabieniem. Podopieczna większość dnia spędza w łóżku. Oferta nieopodal centrum Stuttgartu.

Spokojna seniorka

Nasza podopieczna osiągnęła już 91-wszy rok życia. Jest osobą leżącą, bardzo osłabioną ze względu na wiek. Poza tym zmaga się z zaburzeniami rytmu serca, osteoporozą i łagodną cukrzycą. Seniorka dobrze słyszy i mówi wyraźnie, ale słabo widzi. Jej relacje z opiekunką układają się bardzo dobrze. Starsza pani jest miłą, spokojną, kulturalną i bardzo grzeczną osobą. Nie ma problemów z komunikacją i kontaktem – brak objawów demencji.

Czynności pielęgnacyjne

Jak już wspominaliśmy, podopieczna jest osobą leżącą. Dwa do trzech razy dziennie należy pomóc jej wstać i przesadzić na mobilne wc. Nie jest to transfer w ścisłym tego słowa znaczeniu, opiekunka pomaga chwytając pod ramię lub za ręce. Podopieczna jest osobą o drobnej budowie ciała. Waży 56 kg przy 166 cm wzrostu. Dla starszej pani mobilne wc to nie tylko toaleta, ale także środek transportu 😊. Za jego pomocą opiekunka przewozi seniorkę np. do stołu.

Większą część dnia starsza pani spędza w łóżku. Opiekunka zakłada jej koszulkę oraz pieluszkę. Seniorka ma pełne nietrzymanie moczu, ale większe potrzeby kontroluje i wypróżnia się na mobilnym wc. Poranną toaletę wykonuje się w części w łóżku (górna połowa ciała), a w części na toalecie. Przesadzenie seniorki pozwala także na zmianę pościeli czy uporządkowanie łóżka. Poza higieną opiekunka odpowiada także za balsamowanie ciała.

Co drugi dzień do podopiecznej przychodzi Pflegedienst. Służby medyczne zmieniają opatrunek na pośladku oraz rozkładają leki.

Obowiązki domowe

Na zleceniu opiekunka w całości odpowiada za zadania związane z prowadzeniem domu – sprząta, pierze, prasuje. Do obowiązków należy także robienie zakupów oraz przygotowywanie posiłków.

Sklepy są w pobliżu, do Lidla około 500 metrów. Na miejscu jest wózek na zakupy. Pieniądze na zakupy przekazuje podopieczna, kiedy się kończą to dokłada. Opiekunce niczego nie brakuje.

Starsza pani je samodzielnie, ale posiłki trzeba pokroić na mniejsze kawałki. Seniorka lubi potrawy mięsne.

Córka na piętrze

W tym samym domu co podopieczna, na drugim piętrze, mieszka córka starszej pani z mężem. Jest to oddzielne gospodarstwo domowe.

Na dziś trudno powiedzieć, jak układają się relacje córka-opiekunka, gdyż zarówno kobieta, jak i jej mąż przebywają poza domem.

Od czasu do czasu podopieczną odwiedza szwagierka oraz inni członkowie dalszej rodziny. Opiekunka nie ma w związku z tym dodatkowych obowiązków.

Blisko centrum

Nasza podopieczna mieszka nieopodal centrum Stuttgartu (70565). Zajmuje dom z dużym tarasem i niewielkim ogrodem (opiekunka nie zajmuje się ogrodem). Dom jest starszy, ale zadbany. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego.

Na zleceniu opiekunka ma do dyspozycji duży pokój zlokalizowany na trzecim piętrze domu. Pokój jest czysty i w pełni wyposażony. W pokoju znajduje się umywalka. Podczas pracy opiekunka może korzystać z jednego z dwóch osobnych wc oraz z łazienki – teoretycznie łazienka jest jedna, ale seniorka jej nie używa.

W pokoju opiekunki nie ma telewizora, ale w domu są dwa – jeden w sypialni seniorki, drugi w pokoju dziennym. Jest Internet.

Zapraszamy do aplikowania!

Pracę z tym miejscu polecamy osobą z podstawowym doświadczeniem w pielęgnacji oraz z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Można palić na zewnątrz, prawo jazdy nie jest potrzebne.

Zainteresowała Cię oferta?

Czy spodobała Ci się ta oferta pracy? Prześlij nam anonimowy komentarz do oferty.

Dodaj opinię o ofercie

Dodaj własną opinię o ofercie pracy

Oceń ofertę:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz ogłoszenie?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego ogłoszenia.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

CareWork Kontakt