Opieka nad osobami starszymi – nasza specjalność

Profesjonalną opieką nad osobami starszymi i niesamodzielnymi zajmujemy się od 2005 roku. Jesteśmy grupą doświadczonych i wykwalifikowanych doradców zawodowych, która na co dzień kreuje standardy w branży opiekuńczej. Lubimy pracę z ludźmi i rozumiemy ich potrzeby. Dzięki naszemu zaangażowaniu wspieramy i pomagamy – opiekunom znaleźć wymarzoną pracę, seniorom spędzić ostatnią dekadę życia w ich własnym domu.

CareWork - pielęgnujemy wartości

Nasze motto to nie słowa rzucane na wiatr. Szacunek dla drugiej osoby, solidność oraz zaufanie to wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy, zapewniając bezpieczeństwo i komfort naszym współpracownikom i klientom.

 

Bezsprzeczną wartością jest dla nas pomoc osobom starszym, dzięki której ostatni okres życia mogą oni spędzić pod dobrą opieką, bezpiecznie, w spokoju i w zaciszu własnego domu.

 

W pracy łączymy profesjonalizm z wieloletnim doświadczeniem. Dbamy o podnoszenie poziomu kompetencji pracowników, dzięki czemu w odpowiedzialnej pracy opiekuna osób starszych mogą czuć się pewnie. 

 

 

Marki CareWork

arbeitlandia.eu logo

Arbeitlandia – portal internetowy oraz kwartalnik dedykowane grupie zawodowej opiekunów osób starszych. Oferuje dostęp do specjalistycznych informacji dla wszystkich tych, którzy pracują lub chcą podjąć legalne zatrudnienie w opiece w Niemczech.

GKT logo

GKT – firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych, pośrednictwem w zakresie zatrudniania na terenie Niemiec opiekunów osób starszych z Polski oraz doradztwem w zakresie organizacji opieki nad seniorami z ograniczeniami ruchu i schorzeniami neurologicznymi.

arbeitlandia.eu logo

SHD Europe i SHD Dortmund – firmy zajmujące się pośrednictwem, na zlecenie niemieckich klientów, w zakresie wyszukiwania wykonawców usług opiekuńczych przez niemieckie jednoosobowe podmioty gospodarcze (tzw. Gewerbe).

CareWork Plus logo

Agencja Pracy CareWork Plus – działa w sektorze pracy tymczasowej. Jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, figuruje w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Pozyskuje pracowników  z Polski i z Ukrainy.

Zespół CareWork

Nasz zespół

Nie byłoby marki CareWork, gdyby nie nasi pracownicy, którzy na co dzień wkładają wiele wysiłku w pracę na rzecz podopiecznych oraz opiekunów i opiekunek. Spotykacie ich w biurach regionalnych, rozmawiacie przez telefon. Wiemy, że wspierają Was w wielu trudnych sytuacjach. My staramy się inwestować w ich rozwój tak, aby wykonując swoje obowiązki czuli się pewnie i komfortowo. Na pracowników CareWork możecie liczyć tak bardzo, jak my liczymy na nich!

Poznajcie naszą kadrę kierowniczą

Jagoda Wawrzynowicz - Dyrektor operacyjny
Jagoda
Wawrzynowicz
Dyrektor ds. rozwoju
Dorota Lewandowska - Dyrektor biura w Poznaniu
Dorota
Lewandowska
Pełnomocnik Zarządu ds. jakości
Magdalena Czułek - Kierownik działu obsługi klientów
Magdalena
Czułek
Kierownik działu obsługi klientów
Barbara Mączkowska - Kierownik działu kadr
Barbara
Mączkowska
Kierownik ds. kadr i administracji
Małgorzata Dorobiała - Kierownik działu obsad
Małgorzata Dorobiała-Bartkowiak
Kierownik działu obsad
Anna Adamczyk - Kierownik działu rekrutacji i szkoleń
Anna
Adamczyk
Kierownik działu rekrutacji i szkoleń

Opinie o CareWork

Sprawdź, co mówią o współpracy z nami opiekunki. Jesteśmy solidnym pracodawcą.

zobacz wszystkie opinie

Certyfikowana jakość

O naszym profesjonalizmie świadczą nie tylko pozytywne opinie współpracowników i klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży oraz wszechstronne kwalifikacje potwierdzają także certyfikaty TÜV.

 

Zajmujemy się kompleksową organizacją pracy związanej z opieką nad osobami starszymi w Niemczech, oferując najwyższą jakość usług. Dla opiekunów osób starszych mamy rzetelne oferty pracy, dopasowane do ich doświadczenia i umiejętności, oparte na bezpiecznych i korzystnych warunkach.

 

Certyfikat

Nasi partnerzy

Nasza praca polega na budowaniu relacji. Nie tylko tych na linii firma – klient – opiekun, ale także z innymi podmiotami działającymi w branży opiekuńczej. Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla wielu instytucji i stowarzyszeń, z którymi współpracujemy przy realizacji różnych projektów.

Diakonie logoKrajowy Instytut Gospodarki Senioralnej logoSAO logoBHSB logoDiakonie Stationen Charlottenburg Wilmersdorf logoDiakoniestation24 logoDiakonisches Werk logoLeben logoPflege liga logoStarsiRodzice.pl

Program Potrzebujesz Pomagamy

Potrzebujesz? Pomagamy!

Nasi podopieczni otrzymują od współpracujących z CareWork opiekunów i opiekunek coś więcej, niż tylko pomoc w codziennych czynnościach. Okazywane im serce powoduje, że w ich życiu pojawia się uśmiech i radość. Niestety choroba nie wybiera - nasi opiekunowie również mogą znaleźć się w trudnej sytuacji. Takim osobom marka CareWork stara się pomagać. Utworzyliśmy program „Potrzebujesz - Pomagamy”, w ramach którego można się ubiegać o darowiznę na pokrycie np. kosztów leczenia lub rehabilitacji.

Przeczytaj więcej o programie Potrzebujesz - Pomagamy.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jako firma społecznie odpowiedzialna lubimy pomagać ludziom i chcemy to robić. Cyklicznie angażujemy się w ogólnopolskie i lokalne inicjatywy o charakterze charytatywnym i sportowym. Zbieramy pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilometry przejechane w Dobrodzieńskiej Secie zamieniamy na pieniądze dla potrzebujących. Przekazujemy nagrody dla uczestników Biegu Orła. Cieszymy się, kiedy pomagacie razem z nami.

Nasze projekty

W naszych działaniach uwzględniamy interes społeczny i kwestie etyczne, a nie tylko zysk ekonomiczny. Naszym priorytetem jest szerzenie wiedzy na temat opieki oraz wyznaczanie wysokich standardów jakości w branży. W związku z realizacją tych celów włączamy się w projekty, często o zasięgu międzynarodowym, w których jesteśmy aktywnym liderem lub czynnym partnerem. Sprawdź nasze projekty.

 

Aktywność w mediach

Zabierając głos w polskich i niemieckich mediach nasi przedstawiciele oraz współpracujące z nami opiekunki zawsze przedstawiają rzetelna informacje o branży opiekuńczej. Obalają pokutujące w społeczeństwach mity i walczą z nieraz bardzo krzywdzącymi stereotypami. Przedstawiamy realia opieki domowej – jej blaski i cienie. Zobacz CareWork w mediach

 

Łączymy ludzi

Łączymy ludzi, bo wiemy, że w życiu najważniejszy jest drugi człowiek. Seniorom szukamy opiekunki lub opiekuna, który najlepiej pasować będzie do tej pracy i dobrze będzie się w niej czuć. Opiekunki i opiekunów zapraszamy do dołączenia do naszej grupy „To i owo CareWork`owo”, gdzie macie okazję pozostać w kontakcie z innymi opiekunami CareWork. Chcemy, dobrze Was poznać i dać Wam możliwość poznania siebie nawzajem. Dla naszych współpracowników organizujemy rodzinne pikniki – spływy kajakowe, wspólne zabawy, grillowanie i tańce.

 

Praca w Polsce

W CareWork oferujemy Ci nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie za pracę w Niemczech, ale także gwarantujemy ciągłość zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenie. Jak wiadomo, opiekunki i opiekunowie osób starszych nie spędzają za granicą całego roku. Długość poszczególnych zleceń jest różna, a pomiędzy nimi pracownicy branży opiekuńczej mają czas, aby wrócić do domu, odpocząć, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, załatwić swoje sprawy. Na czas pobytu w Polsce opiekunowie realizują zadania zlecone przez CareWork na podstawie dwóch umów. Dzięki temu posiadają ubezpieczenia zdrowotne, odprowadzane są także wszelkie przewidziane prawem składki i podatki. Szczegółowe informacje dla naszych współpracowników znajdują się w zakładce: praca w Polsce.