Emerytura dla opiekunki w Niemczech po 5 latach?

Odbierz bezpłatny przewodnik!

 

Niemiecka emerytura dla opiekunek

Emerytura pod palmami to hasło rozbudzające wyobraźnię. W naszym raczej szarym i smutnym kraju niejeden polityk obiecywał, że jeszcze tylko trochę zaciśniemy pasa i już niedługo polscy emeryci będą w jesieni życia podróżować do luksusowych kurortów. Tak samo, jak ich równolatkowie w Niemczech. Co z tego wyszło, każdy widzi. Hasło jednak pozostało w pamięci, a wraz z nim stereotyp bogatej starszej pani, która do eleganckich walizek pakuje swoje gustowne garsonki i wybiera się do nadmorskiego sanatorium, gdzie korzysta z szeregu prozdrowotnych zabiegów, po których zasiada w miłej kawiarence i popija cappuccino.

 

Opiekunki i opiekunowie osób starszych w Niemczech nie raz obserwują, jak wygląda życie niemieckiego emeryta. Nie jest ono może aż tak różowe jak w naszych wyobrażeniach, ale różnica pomiędzy sytuacją w Polsce a realiami u naszych zachodnich sąsiadów widoczna jest gołym okiem. Z tego powodu wizja pobierania niemieckiej emerytury to niemal Święty Graal – jego zdobyciem zainteresowana jest niejedna osoba.

Interesuje Cię emerytura w Niemczech?

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik i zyskaj:

  • Rzetelne źródło informacji o niemieckim systemie emerytalnym
  • Kompleksowy poradnik dla opiekunów zainteresowanych emeryturą w Niemczech
  • Proste i zrozumiałe przykłady, dzięki którym trudne zagadnienia staną się łatwe
  • Porady gdzie szukać sprawdzonych wiadomości

Emerytura dla opiekunki w Niemczech po 5 latach?

Odbierz bezpłatny przewodnik!

 
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.