Opłacamy składki do ZUS wg Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Oznacza to objęcie ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, zdrowotnym i wypadkowym. Odprowadzenia składki wypadkowej oznacza, że w razie wypadku przy pracy (zarówno w ramach pracy w Niemczech, jak i podczas wykonywania obowiązków wynikających z umowy obejmującej pracę w Polsce), opiekunka może korzystać z zasiłków chorobowych.

 

Co więcej, podczas podpisywania umowy opiekunka każdorazowo może zdecydować, czy chce, aby opłacać dla niej dobrowolną składkę chorobową. Koszty składki ponosi CareWork, opiekunka nic nie dokłada. Dzięki składce chorobowej, w razie choroby zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, Opiekunka może korzystać z zasiłku chorobowego, zgodnie z przepisami ZUS, czyli z tzw. płatnego L4.

 

Warto także wspomnieć, że współpracujące z CareWork Opiekunki mogą dobrowolnie przystąpić do Pracowniczych Planów Kapitałowych, które pozwalają na dodatkowe odkładanie pieniędzy na przyszłą emeryturę. Co ważne, koszty oszczędności emerytalnych ponosi nie tylko opiekunka – pracodawca dokłada do PPK swoją część.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.