Dożynki z CareWork

Lato powoli się kończy, a rolnicy w całej Polsce obchodzą Święto Plonów. Ukończenie żniw i prac polowych to powód do radości, dlatego gminy organizują dożynki, które są okazją do integracji i wspólnej zabawy po pracowitym sezonie.

 

dożynki gminno-parafialne w Krośniewicach

Święto plonów w Krośniewicach

Położona w województwie łódzkim miejska-wiejsko gmina Krośniewice w dużej części ma charakter rolniczy. Bez wątpienia tegoroczne lato, ze względu na upały, było dla rolnictwa trudne, a praca mieszkańców wsi wyjątkowo ciężka. To właśnie z myślą o mieszkańcach, którzy włożyli wiele wysiłku i zaangażowania w prace na polu, lokalni organizatorzy przygotowali tegoroczne dożynki.

 

Dożynkowy dzień był, jak większość lata – bardzo ciepły i słoneczny.  Po oficjalnej części z korowodem i obrzędami dożynkowymi, uczestnicy imprezy udali się na tereny rekreacyjne Krośniewic, gdzie można było się przekonać, że organizatorzy naprawdę stanęli na wysokości zadania.

 

Nie brakowało rozrywek dla dzieci i dorosłych, a że dożynki to święto plonów, obowiązkowym elementem imprezy były degustacje produktów lokalnych producentów oraz pachnących wypieków gospodyń. Ciekawą inicjatywą były warsztaty garncarstwa i wikliniarstwa, podczas których uczestnicy mogli poznać techniki wytwarzania naczyń i koszy. Aktywnościom towarzyszyła muzyka. Na dożynkowej scenie wystąpili między innymi: zespół ludowy, lokalna kapela, DJ oraz zespół muzyki i tańca cygańskiego, a także orkiestra dęta. Na koniec nie mogło zabraknąć oczywiście hitów do tańca. 

 

Dużą atrakcją dożynek były przeprowadzone przez instruktorów Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach konkursy, których patronem była firma CareWork. Zwycięzcy wrócili do domu z atrakcyjnymi i praktycznymi nagrodami – przydatnym w każdym domu sprzętem AGD.

 

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć kolejną inicjatywę dla lokalnej społeczności.

zdjęcia: GCKSiR w Krośniewicach

 

Premia świąteczna

Już dziś zapytaj o naszą premię za pracę w Wigilię, Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.