Szukasz pracy za granicą bez doświadczenia?

Sprawdź oferty dla opiekunów w Niemczech!

Praca z zakwaterowaniem
i stawki do 2200 EUR miesięcznie!

 

Na czym polega praca w opiece w Niemczech?

Zawód opiekunów w Niemczech to praca polegająca na wspieraniu osób starszych w codziennych czynnościach. Aby go wykonywać nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie, gdyż opiekunowie nie realizują czynności medycznych. W branży opiekuńczej sprawdzą się osoby empatyczne i szukające pracy bez doświadczenia oraz z zakwaterowaniem. To dobre zajęcie dla emerytów i kobiet, ale nie tylko. Na rynku jest także sporo ofert dla mężczyzn i osób młodszych.

 

Opiekunowie na zleceniach zajmują się prowadzeniem domu (zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie), dotrzymywaniem towarzystwa (spacery, gry planszowe, wspólne spędzanie czasu) oraz czynnościami pielęgnacyjnymi. Zakres zadań pielęgnacyjnych zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Na najłatwiejszych zleceniach może wcale nie być pielęgnacji, na tych najtrudniejszych możemy mieć do czynienia z transferem (np. z łóżka na wózek inwalidzki) lub opieką nad chorym leżącym. Na większości zleceń pielęgnacja ogranicza się do pomocy podczas mycia, ubierania, poruszania się lub czynności fizjologicznych.

Szukasz pracy za granicą?

Sprawdź, jakie są Twoje korzyści z pracy w opiece:

 

 • zakwaterowanie w domu podopiecznego (minimum własny pokój)
 • pełne wyżywienie (posiłki jesz razem z podopiecznym)
 • indywidualnie ustalany okres wyjazdu (po czym wracasz do domu)
 • wsparcie przed i w trakcie wyjazdu

 

Choć praca w opiece w Niemczech może wydawać się trudna, współpracując z CareWork poczujesz się pewnie. Gwarantujemy Ci pełne wsparcie zarówno przed wyjazdem, jak i w trakcie pobytu w Niemczech. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności oraz organizujemy przejazd z Twojego miejsca zamieszkania pod drzwi podopiecznego, oraz pokrywamy jego koszty. A jeśli w trakcie pobytu zdarzy się coś nieprzewidzianego, przez 7 dni w tygodniu i przez okrągłą dobę, możesz skontaktować się z nami pod alarmowym numerem telefonu.

 

Proponując Ci konkretne zlecenie, zawsze bierzemy pod uwagę nie tylko potrzeby seniora, ale także Twoje wymagania i kompetencje. Osobom początkującym proponujemy łatwiejsze oferty, u sprawdzonych klientów. Dopasowujemy podopiecznego i opiekunkę pod względem charakteru, ustalając termin wyjazdu, uwzględniamy Twoje osobiste plany. Zawsze przekazujemy jasne informacje, choćby na temat zdrowia podopiecznego czy warunków mieszkaniowych. Przed decyzją o przyjęciu zlecenia umożliwiamy kontakt telefoniczny z poprzednikiem, który jest aktualnie na zleceniu.

Decydując się na współpracę z CareWork zyskujesz dodatkowo:

 • bezpieczną i legalną pracę
 • ciągłość zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia
 • gwarancję odprowadzania wszystkich wymaganych prawem podatków i składek
 • ubezpieczenie zdrowotne
 • wysokie wynagrodzenie wypłacane zawsze na czas
 • wypłatę w euro lub złotówkach
 • system premii

Współpracując z CareWork masz gwarancję w pełni legalnego i bezpiecznego zatrudnienia. Na rynku jesteśmy już od 15 lat i jesteśmy bezpośrednim pracodawcą dla szerokiego grona opiekunów.

 

Rozumiemy, że bezpieczeństwo stawiać należy na pierwszym miejscu. Wiemy także, że wypadki chodzą po ludziach i dlatego będziemy za Ciebie opłacać składkę chorobową. Oczywiście odprowadzamy także składkę wypadkową. Dzięki niej, w razie wypadku przy pracy, należy Ci się zasiłek chorobowy.

 

W naszej firmie zapewniamy ciągłość pracy, a wraz z nią kontynuację ubezpieczenia zdrowotnego, możesz więc zgłosić do niego także uprawnionych członków rodziny. Co więcej, naszym opiekunom oferujemy możliwość przystąpienia - na atrakcyjnych warunkach - do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego PZU U LEKARZA, którym objąć można swoich najbliższych.

 

A jeśli będziesz chciał zarobić więcej, możesz skorzystać z jednej z naszych premii. Oferujemy premię za pracę w Wielkanoc, wakacje oraz święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, a także dodatkowe wynagrodzenie za polecenie nowej opiekunki.

 

Masz pytania?

Zgłoś się do nas!

Telefon - ikona Skontaktuj się
61 662 10 81 lub już teraz

Naszą ofertę kierujemy do osób:

 • posługujących się językiem niemieckim w stopniu co najmniej podstawowym
 • zarówno z formalnym, jak i nieformalnym doświadczeniem w pracy opiekuńczej, na przykład zdobytym podczas wsparcia dla członka rodziny
 • empatycznych i chcących pomagać
 • zainteresowanych zarówno długofalową współpracą, jak i poszukujących jednorazowej możliwości zarobienia dobrych pieniędzy