CareWork szkoli opiekunów

CareWork zaprasza na szkolenia

 

Wyjazd do pracy za granicę i opieka nad obcą osobą niosą ze sobą konieczność odnalezienie się w nowym środowisku – również w porządku prawnym. Trzeba pamiętać, że niemieckie przepisy różnią się w pewnych aspektach od polskiego prawa. Spotkać można się z regulacjami, które nie występują w Polsce. Być może nieznaczne, ale występują także różnice obyczajowe i światopoglądowe. Warto mieć ich świadomość i być przygotowanym na związane z nimi sytuacje.

 

Niewątpliwie, pewne kwestie mogą budzić kontrowersje albo zastanawiać. Mając świadomość nierzadkich dylematów i pytań opiekunów osób starszych w Niemczech, firma CareWork przygotowała cykl szkoleń poruszających wybrane problemy związane z etyką w tej pracy. Co więcej, cykl ten jest dopiero zapowiedzią dużego programu szkoleniowego CareWork, który pozwoli podnieść kwalifikacje i wiedzę na temat pracy w opiece w Niemczech wśród współpracujących z nią opiekunów.

Ciekawe tematy opiekuńcze

Czego nie można robić, jeżeli podopieczny sporządził testament życia? Kiedy zaczyna obowiązywać pełnomocnictwo prewencyjne? Czy ustanowienie opiekuna prawnego oznacza dla podopiecznego ubezwłasnowolnienie? Czy do seniorów z objawami demencji wypada zwracać się na „Ty”? Czy pracownicy domów opieki w Niemczech mogą przyjmować prezenty? Jak przekazać kondolencje w języku niemieckim? – to tylko niektóre ciekawe tematy z związane z pracą opiekuna osób starszych w Niemczech, które zostaną poruszone podczas autorskich szkoleń CareWork.

 

Kursy będą poruszać ważne zagadnienia praktyczne i zakładają przekazanie sporej dawki wiedzy, ale w przystępnej formie. Szkolenia na temat elementów etyki odbędą się w odcinkach poświęconych różnym sprawom. Nie będą wymagać od uczestników poświęcenia wiele czasu.

Bezpłatny udział, ograniczona liczba miejsc

Cykl szkoleń odbędzie się on-line, co oznacza, że każdy bez względu na miejsce pobytu będzie mógł wziąć w nim udział. W planach CareWork uwzględniono typowy rytm pracy z osobami starszymi – szkolenia będą odbywać się, w bardziej dogodnych dla opiekunów, godzinach wieczornych.

 

Tym razem szkolenia będą miały otwartą formułę, co oznacza, że nie zostaną skierowane wyłącznie do współpracowników CareWork, ale wszystkich zainteresowanych tematami opiekuńczymi. CareWork roześle zaproszenia przed każdym szkoleniem, ale chęć udziału będzie można zgłosić wcześniej kontaktując się na adres: marketing@carework.pl Transmisje szkoleń będzie można również śledzić przez fanpage firmy na Facebook.

 

Szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” będą odbywać się w interaktywnej formie. Uczestnicy poza prezentacjami graficznymi, będą mieli również możliwość wysłuchania komentarza doświadczonego specjalisty w dziedzinie opieki nad osobami starszymi w Niemczech – mgr Doroty Lewandowskiej (związanej z pracą w opiece nad osobami starszymi od 2005 roku). Jej wiedza to m.in. efekt wielogodzinnych rozmów z tysiącami opiekunek - o ich problemach, sukcesach, wątpliwościach.

 

Podczas szkoleń prowadzonych na żywo dostępny będzie czat, przez który możliwa będzie wymiana komentarzy. Na zakończenie każdego odcinka zaplanowano czas na odpowiedź na pojawiające się podczas dyskusji pytania.

Odcinek pierwszy: testament życia

Już 3 października odbędzie się szkolenie, które będzie dotyczyć interesującej kwestii jaką jest, nieznany w Polsce a popularny w Niemczech, Patientenverfügung – testament życia sporządzany na wypadek utraty możliwości samostanowienia. Jest to temat szczególnie interesujący opiekunów, ponieważ przygotowany przez podopiecznych Patientenverfügung zobowiązuje ich do przestrzegania konkretnych zasad i może wymagać postępowania w określony, nie zawsze zgodny z ich przekonaniami, sposób.

 

3 PAŹDZIERNIKA

START: godz. 20:00

WAŻNE

Zapraszamy do zgłaszania chęci udziału w szkoleniu.
Wystarczy wysłać wiadomość na adres: marketing@carework.pl 
Zapisy trwają do 27 września.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprawdź oferty pracy
w opiece w Niemczech

Zobacz sprawdzone ogłoszenie

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.