Film dokumentalny "Dziś to wczoraj i jutro" został nominowany do Deutsche Fernsehpreis 2011 (Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej 2011) podczas Gali RTL 3 października 2011 roku.
45-letnia Bogumiła Kołpowska pochodzi z Polski. Posługuje się innym językiem i dorastała w zupełnie odmiennym środowisku niż pani Ilse Gohlke. Bogumiła Kołpowska sama wychowywała swoje dzieci, więc dobrze wie, z czym wiąże się praca i opieka. Ze względu na brak wykształcenia zawodowego praca ze starszymi ludźmi jest jej jedyną szansą na zarobienie pieniędzy na zachodzie.
Bogumiła Kołpowska jest kimś więcej niż tylko profesjonalną pomocą domową, tak samo pani Ilse Gohlke, jest kimś więcej niż tylko starszą kobietą cierpiącą na demencję starczą – to dwie osoby, które cenią i szanują siebie nawzajem.
Film dokumentalny bez komentarza pokazuje jeden dzień i jedną noc z życia obu kobiet; przedstawia powtarzające się rytuały dnia codziennego kobiety chorej na Alzheimera i jej polskiej opiekunki.
Film, który wzrusza do łez. Każdy, kto interesuje się tematyką opieki albo jest zmuszony przez okoliczności życiowe do zajęcia się nią, powinien koniecznie obejrzeć ten film.
Film „24 Stunden Pflege und Betreuung” („24 godziny pielęgnacji i opieki”) to przykład z życia codziennego. Rodzina, osoba wymagająca opieki i opiekun mają głos i opowiadają o swoich doświadczeniach.
Film dokumentalny „Family Business” powstał w kooperacji z firmą CareWork/GKT-Serwis. Opowiada o przygotowaniu do pracy i pierwszych dniach w nowym domu. O trudnych i wzruszających chwilach. Polecamy.
"Opiekunki i opiekunowie z Polski wypełniają takie same zadania jak dzieci wobec starszych rodziców czy dziadków...". Przeczytaj wywiad z jednym z współzałożycieli CareWork.
Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć. Ciekawość, chęć poprawienia rodzinnej sytuacji finansowej zaowocowały wspaniałymi przyjaźniami i odkryciem swego powołania.
Nasza kolejna bohaterka pochodzi z północno-wschodniej części Polski, a dokładniej z Braniewa. Jest to niespełna 18-to tysięczna miejscowość położona 6 kilometrów od granicy Unii Europejskiej z Rosją. Miasto należy do najstarszych w naszym kraju i przez lata nazywano je Atenami Północy.