Jeden dzień i jedna noc

Film dokumentalny "Dziś to wczoraj i jutro" został nominowany do Deutsche Fernsehpreis 2011 (Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej 2011) podczas Gali RTL 3 października 2011 roku.

Fragment z opisu filmu:

45-letnia Bogumiła Kołpowska pochodzi z Polski. Posługuje się innym językiem i dorastała w zupełnie odmiennym środowisku niż pani Ilse Gohlke. Bogumiła Kołpowska sama wychowywała swoje dzieci, więc dobrze wie, z czym wiąże się praca i opieka. Ze względu na brak wykształcenia zawodowego praca ze starszymi ludźmi jest jej jedyną szansą na zarobienie pieniędzy na zachodzie.

 

Bogumiła Kołpowska jest kimś więcej niż tylko profesjonalną pomocą domową, tak samo pani Ilse Gohlke, jest kimś więcej niż tylko starszą kobietą cierpiącą na demencję starczą – to dwie osoby, które cenią i szanują siebie nawzajem.

 

Film dokumentalny bez komentarza pokazuje jeden dzień i jedną noc z życia obu kobiet; przedstawia powtarzające się rytuały dnia codziennego kobiety chorej na Alzheimera i jej polskiej opiekunki.

 

Film, który wzrusza do łez. Każdy, kto interesuje się tematyką opieki albo jest zmuszony przez okoliczności życiowe do zajęcia się nią, powinien koniecznie obejrzeć ten film.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

24 godziny pielęgnacji i opieki

24 godziny pielęgnacji i opieki

Film „24 Stunden Pflege und Betreuung” („24 godziny pielęgnacji i opieki”) to przykład z życia codziennego. Rodzina, osoba wymagająca opieki i opiekun mają głos i opowiadają o swoich doświadczeniach.

Opieka w obiektywie

Opieka w obiektywie

Film dokumentalny „Family Business” powstał w kooperacji z firmą CareWork/GKT-Serwis. Opowiada o przygotowaniu do pracy i pierwszych dniach w nowym domu. O trudnych i wzruszających chwilach. Polecamy.

Wywiad - Werner Tigges o pracy i starości

Wywiad - Werner Tigges o pracy i starości

"Opiekunki i opiekunowie z Polski wypełniają takie same zadania jak dzieci wobec starszych rodziców czy dziadków...". Przeczytaj wywiad z jednym z współzałożycieli CareWork.

Różowy balonik

Różowy balonik

Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć. Ciekawość, chęć poprawienia rodzinnej sytuacji finansowej zaowocowały wspaniałymi przyjaźniami i odkryciem swego powołania.

Mój Ty aniele! Moja perło!

Mój Ty aniele! Moja perło!

Nasza kolejna bohaterka pochodzi z północno-wschodniej części Polski, a dokładniej z Braniewa. Jest to niespełna 18-to tysięczna miejscowość położona 6 kilometrów od granicy Unii Europejskiej z Rosją. Miasto należy do najstarszych w naszym kraju i przez lata nazywano je Atenami Północy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.