"Family Business" - realia pracy w opiece

Praca opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech wymaga wielu wyrzeczeń i cech charakteru, które pomogą odnaleźć się w nowej sytuacji - zaakceptować podopiecznego i dać siebie polubić. Jest to trudna sytuacja nie tylko dla opiekunów, ale także dla podopiecznych i ich rodzin.

Dokument o blaskach i cieniach

„Ze względu na rodzaj projektu zmuszeni jesteśmy szukać głównych bohaterów filmu tuż przed rozpoczęciem zdjęć, ale biorąc pod uwagę dotychczas dobrze układającą się współpracę z Carework/ GKT-Serwis, mamy nadzieję, że wszystko się uda” – mówi autorka scenariusza i reżyserka filmu Christiane Büchner. Projekt wspierali merytorycznie Werner Tigges i Dominica Tigges. Oboje są dyplomowanymi pedagogami socjalnymi oraz uznanymi ekspertami w dziedzinie opieki z dużym doświadczeniem zawodowym w doradzaniu rodzinom i osobom starszym.

 

Dzięki finansowemu wsparciu, którego udzieliły MEDIA oraz Filmstiftung NRW / Produktion 2, a także dzięki kooperacji z polską firmą Lava Films w Łodzi, film dokumentalny „Family Business” może stać się świadectwem szczególnych relacji ponadnarodowych.

 

Zobacz w polskiej wersji językowej:

 

 

Zobacz w niemieckiej wersji językowej:

 

 

 

Zobacz również

Opiekunko - ściąganie filmów w Niemczech jest karalne!

Opiekunko - ściąganie filmów w Niemczech jest karalne!

Często jedynym narzędziem, które zapewnia rozrywkę w czasie wolnym opiekunkom i opiekunom osób starszych w Niemczech jest Internet. Jak z niego korzystać, żeby nie wplątać się w kłopoty?
Film CareWork na I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Film CareWork na I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Z przyjemnością informujemy wszystkich współpracowników i pracowników firmy CareWork, że film „Pielęgnujemy Wartości” prezentujący firmę i jej działalność został zakwalifikowany do pokazu konkursowego na  I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. 
'Pomoc starszym po polsku' - reportaż

'Pomoc starszym po polsku' - reportaż

„Altenhilfe auf Polnisch” („Pomoc starszym po polsku”) to reportaż zrealizowany przez Katharinę Kiecol przy aktywnej współpracy z CareWork (wówczas GKT-Serwis) i Diakonii Ruhr-Hellweg dla telewizji WDR.
Jakoś weszło mi to w krew!

Jakoś weszło mi to w krew!

Pani Elżbieta z Grudziądza poza tym, że pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech, jest także dumną babcią sześcioletnich Trojaczków. Zanim wyjechała do Niemiec pracowała w Izbie Wytrzeźwień na stanowisku biurowym.
Staram się żyć na luzie!

Staram się żyć na luzie!

Pani Lidia Cieloszyk w Niemczech pracuje już 12 lat. Jest bardzo skromną osobą. Lubi kwiaty. Jej podopieczni mają szczęście, że nie znalazła pracy w innej branży w Niemczech.
Niczym skok na głęboką wodę

Niczym skok na głęboką wodę

Wywiad z Panią Krystyną Nowak z Bydgoszczy, która od 10 lat pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.