Festiwal ma charakter konkursu krótkich form filmowych takich jak filmy promocyjne, informacyjne i reklamowe, wyprodukowane przez przedsiębiorców, fundacje, organizacje społeczne, organizacje non profit i samorządy oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Jest także przeglądem najlepszych filmów dokumentalnych poświęconych takiemu rozwojowi, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości zaspokojenia ich potrzeb.

 

Patronem festiwalu są m.in. Prezydent Miasta Poznania i Starosta Poznański.

 

Do udziału w I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” organizatorzy zakwalifikowali filmy promocyjne i reklamowe według prostych kryteriów: filmy muszą poruszać ważne problemy społeczne, upowszechniać założenia społecznej odpowiedzialności biznesu i pokazywać je w praktyce, a także propagować uniwersalne wartości. Ważny jest również poziom artystyczny.

 

Do organizatorów dotarły 52 filmy, z czego do konkursu zakwalifikowano 16 (w tym film o naszej działalności o roboczym tytule „Pielęgnujemy wartości”).

 

O zakwalifikowaniu naszej reklamówki do konkursu zadecydowała przede wszystkim jej autentyczność. Nasz film to prezentacja ludzi i miejsc w oryginalnym otoczeniu – nie występują aktorzy, nie buduje się scenografii. Każdy, kto się wypowiada lub jest pokazany w filmie to prawdziwa osoba, którą opiekunka osób starszych może rzeczywiście spotkać po wejściu do firmy.

 

Festiwal odbędzie się w Poznaniu 25 września 2016, w Collegium Da Vinci, przy ul. T. Kutrzeby 10.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.