Festiwal ma charakter konkursu krótkich form filmowych takich jak filmy promocyjne, informacyjne i reklamowe, wyprodukowane przez przedsiębiorców, fundacje, organizacje społeczne, organizacje non profit i samorządy oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Jest także przeglądem najlepszych filmów dokumentalnych poświęconych takiemu rozwojowi, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości zaspokojenia ich potrzeb.

 

Patronem festiwalu są m.in. Prezydent Miasta Poznania i Starosta Poznański.

 

Do udziału w I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” organizatorzy zakwalifikowali filmy promocyjne i reklamowe według prostych kryteriów: filmy muszą poruszać ważne problemy społeczne, upowszechniać założenia społecznej odpowiedzialności biznesu i pokazywać je w praktyce, a także propagować uniwersalne wartości. Ważny jest również poziom artystyczny.

 

Do organizatorów dotarły 52 filmy, z czego do konkursu zakwalifikowano 16 (w tym film o naszej działalności o roboczym tytule „Pielęgnujemy wartości”).

 

O zakwalifikowaniu naszej reklamówki do konkursu zadecydowała przede wszystkim jej autentyczność. Nasz film to prezentacja ludzi i miejsc w oryginalnym otoczeniu – nie występują aktorzy, nie buduje się scenografii. Każdy, kto się wypowiada lub jest pokazany w filmie to prawdziwa osoba, którą opiekunka osób starszych może rzeczywiście spotkać po wejściu do firmy.

 

Festiwal odbędzie się w Poznaniu 25 września 2016, w Collegium Da Vinci, przy ul. T. Kutrzeby 10.

 

Zobacz również

Światowa premiera filmu 'Family Business'

Światowa premiera filmu 'Family Business'

Film ukazujący realia osób, które wyjeżdżają ze swojego kraju do pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.
'Anioł dla dziadka'

'Anioł dla dziadka'

„Polnische Pflegekräfte – Ein Engel für Oma?” – taki tytuł nosił dwuczęściowy reportaż, który 2 i 3 kwietnia br. wyemitował niemiecki kanał telewizyjny WDR. Program nakręcony został w oddziale CareWork we Wschowie.
Opieka w obiektywie

Opieka w obiektywie

Film dokumentalny „Family Business” powstał w kooperacji z firmą CareWork/GKT-Serwis. Opowiada o przygotowaniu do pracy i pierwszych dniach w nowym domu. O trudnych i wzruszających chwilach. Polecamy.
Zawód emerytka - opiekunka osób starszych

Zawód emerytka - opiekunka osób starszych

Na głodowych polskich emeryturach dostawały 1000-1200 zł. Wyjechały do pracy w Niemczech. Teraz – chcąc nie chcąc – stały się głównymi żywicielkami rodzin. Wyliczają, że praca w reichu przynosi im kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeden rok pracy to cztery lata pobieranej emerytury.
Nagroda BHSB dla CareWork

Nagroda BHSB dla CareWork

BHSB - stowarzyszenie niemieckich agencji pośredniczących w zatrudnianiu opiekunów osób starszych - wyróżniło naszą firmę.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.