Film dokumentalny o opiekunach osób starszych

W dniu 8 maja br. W trakcie XXX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Monachium miała miejsce światowa premiera filmu „Family Business”. W realizacji tego filmu jako konsultanci merytoryczni uczestniczyli Werner Tigges i Michael Gomola z firmy CareWork.

Premiera

 

Na premierze w Monachium firmę CareWork reprezentowała pani Dorota Lewandowska oraz pani Małgorzata Dorobiała. Pokaz rozpoczął się o godz. 19.30 w kameralnej sali kina Atelier w centrum Monachium i zgromadził około 100 widzów. Film parokrotnie wywołał salwy śmiechu, ale generalnie wyczuwalne było duże napięcie. Widzowie oddali się również refleksji na temat starości.

Autorce filmu, pani Christine Büchner udało się pokazać, jak trudnym zadaniem jest zostawienie własnej rodziny po to, aby pomagać innej rodzinie. Po projekcji cała ekipa filmowców została zaproszona na scenę, a publiczność mogła zadawać pytania pani reżyser i innym twórcom filmu. Ekipa była mieszana: polsko – niemiecka. Również pani Lewandowska jako przedstawiciel firmy CareWork także została zaproszona przez panią reżyser do wzięcia udziału w dyskusji.

 

Pod adresem pani Lewandowskiej padały pytania związane ściśle z opieką nad osobami starszymi – ile opiekunek z Polski pracuje w Niemczech, czy to jest trudna praca, dlaczego osoby szukające pracy w Niemczech wybierają właśnie ten zawód.

 

– We foyer miałam jeszcze okazję odbyć bardzo miłą rozmowę z panią z Polski, która od ponad pięćdziesięciu lat mieszka i pracuje w Niemczech. Ponieważ jej mama została sama w Polsce i zaczęła niedomagać, córka zabrała ją do siebie do Niemiec. Nie daje sobie już sama rady z opieką nad mamą. Przyszła na premierę filmu specjalnie po to, żeby zobaczyć, jakie problemy powstają w zetknięciu się opiekunki z podopiecznym – relacjonuje pani Lewandowska.

Po projekcji

Panie z CareWork miały chwilę czasu, żeby odwiedzić nasze opiekunki i opiekunów na zleceniach. Dziękują za wszystkie pyszne kawy i ciasta. Pani Lewandowska i pani Dorobiała szczególne podziękowania kierują pod adresem Pani Ewy, która na wieść, że nie zdążą do niej podjechać wsiadła w S-Bahn i przyjechała do nich!

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Film CareWork na I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Film CareWork na I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Z przyjemnością informujemy wszystkich współpracowników i pracowników firmy CareWork, że film „Pielęgnujemy Wartości” prezentujący firmę i jej działalność został zakwalifikowany do pokazu konkursowego na  I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. 

Nasze projekty

Nasze projekty

Zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu, w naszych działaniach uwzględniamy interes społeczny i kwestie etyczne, a nie tylko zysk ekonomiczny. Naszym priorytetem jest szerzenie wiedzy na temat opieki oraz wyznaczanie wysokich standardów jakości w branży. W związku z realizacją tych celów...

Nagroda BHSB dla CareWork

Nagroda BHSB dla CareWork

BHSB - stowarzyszenie niemieckich agencji pośredniczących w zatrudnianiu opiekunów osób starszych - wyróżniło naszą firmę.

'Anioł dla dziadka'

'Anioł dla dziadka'

„Polnische Pflegekräfte – Ein Engel für Oma?” – taki tytuł nosił dwuczęściowy reportaż, który 2 i 3 kwietnia br. wyemitował niemiecki kanał telewizyjny WDR. Program nakręcony został w oddziale CareWork we Wschowie.

Porozmawiajmy o opiece

Porozmawiajmy o opiece

Dyskusja na temat „Alt sein und alt werden, Rund-um-Betreuung” („Być i stawać się osobą starszą, wszystko o opiece”) z udziałem Wernera Tiggesa, współwłaściciela CareWork (wówczas GKT-Serwis).

W CareWork lato pełne premii!

W CareWork lato pełne premii!

Nawet 150 EURO NETTO ekstra za pracę w wakacje.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.