„Być i stawać się osobą starszą, wszystko o opiece”

W dyskusji na temat „Alt sein und alt werden, Rund-um-Betreuung”uczestniczyli:

  • Werner Tigges, pedagog socjalny i współwłaściciel GKT-Serwis;
  • Dagmar Dieckhoff, która pracuje w opiece ambulatoryjnej i jest w zarządzie Niemieckiego Związku Zawodowego Zawodów Pielęgniarskich (Deutscher Berufsverband für Pflegeberufe);
  • Uwe Brucker ze służby medycznej (Medizinischen Dienst) przy Kasie Chorych (Krankenkasse), która kontroluje jakość usług opieki świadczonych w domach starości oraz przez służby ambulatoryjne;
  • Sven Kuntze, dziennikarz, który dla potrzeb swojego filmu „Alt sein auf Probe” („Być starym na próbę”) przeprowadził się na sześć tygodni do Domu Seniora „Rosenpark” w Kolonii.

Program wyemitowany został w telewizji ZDF w dniu 18 czerwca 2008 roku o godz. 20:00

 

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji!

 

 

 

Zobacz również

Dokonałam czegoś wcale nie w młodym wieku

Dokonałam czegoś wcale nie w młodym wieku

Wywiad z Panią Jolantą Giersz z Rumi Zanim wyjechała zagranicę pracowała w marynarce wojennej, potem w sklepie metalowym, ale było to zajęcie niedochodowe.
Mój Ty aniele! Moja perło!

Mój Ty aniele! Moja perło!

Nasza kolejna bohaterka pochodzi z północno-wschodniej części Polski, a dokładniej z Braniewa. Jest to niespełna 18-to tysięczna miejscowość położona 6 kilometrów od granicy Unii Europejskiej z Rosją. Miasto należy do najstarszych w naszym kraju i przez lata nazywano je Atenami Północy.
Nuda to nie dla mnie

Nuda to nie dla mnie

Pani Magdalena pracuje w CareWork od 10 lat. Jest opiekunką, która w historii firmy przepracowała najwięcej dni w Niemczech. Poznajcie historię Pani Magdaleny!
Opieka w Niemczech - co warto ustalić z rodziną na miejscu wykonywania opieki?

Opieka w Niemczech - co warto ustalić z rodziną na miejscu wykonywania opieki?

Dużym wyzwaniem jest odpowiednie przygotowanie opiekunki podejmującej pracę w opiece w Niemczech. Sprawdź, co opiekunka powinna ustalić wspólnie z rodziną bezpośrednio po przyjeździe. 
Dlaczego warto zostać opiekunką w Niemczech

Dlaczego warto zostać opiekunką w Niemczech

Kilka lat temu przyszła do biura pani Krystyna. Wyglądała na lekko wystraszoną, pytała o pracę w charakterze opiekunki osoby starszej w Niemczech. Jej mąż stracił pracę, ona kiedyś pracowała jako sprzedawczyni.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.