Polskie realia napawają smutkiem. Teoretycznie wydaje nam się, że emerytura powinna być okresem zasłużonego odpoczynku i czerpania z owoców wielu lat pracy. Rzeczywistość bywa zupełnie inna. Pisze o niej Artur Zawisza z "Tygodnika Przegląd" - na podstawie historii dwóch Polek, które sytuacja finansowa zmusiła do podjęcia pracy za granicą. W tekście wspomniano także naszą publikację - książkę pt. „Przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi” autorstwa współwłaścicieli firmy CareWork - Wernera Tigges i Michaela Gomola.
Artur Zawisza, Emerytki na saksach, Tygodnik Przegląd, 4.08.2013
„Altenhilfe auf Polnisch” („Pomoc starszym po polsku”) to reportaż zrealizowany przez Katharinę Kiecol przy aktywnej współpracy z CareWork (wówczas GKT-Serwis) i Diakonii Ruhr-Hellweg dla telewizji WDR.
W czasach starzenia się społeczeństw siła ludzi młodszych potrzebna jest nie tylko w branżach, których celem są produkcja i rozwój, ale i w sektorze usług, które konieczne są dla szczęśliwej i godnej starości pokoleń minionych, przeżywających teraz swoją jesień życia.
W ostatnich latach bardzo dużą popularnością na rynku pracy cieszą się wyjazdy do opieki w Niemczech. Co sprawia, że opieka cieszy się tak dużym uznaniem wśród przeszukujących oferty pracy? Dlaczego tak wiele osób ochoczo reaguje na hasło wyjazd do opieki w Niemczech?
Wyjazd do pracy do Niemiec nieuchronnie wiąże się z rozłąką z bliskimi - rodziną, przyjaciółmi, kolegami i koleżankami. Istnieją różne sposoby i metody radzenia sobie z tęsknotą podczas zlecenia.