Szkolenia Carework dla opiekunów osób starszych w Niemczech

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” to tytuł prowadzonego już od października cyklu szkoleń CareWork. 18 czerwca odbyło się ostatnie już szkolenie o tej tematyce, jednak to nie koniec programu szkoleniowego dla opiekunów.

 

Ciekawe tematy, najważniejsze zagadnienia, dużo wiedzy w przystępnej formie – to właśnie założenia kursów CareWork organizowanych dla opiekunów osób starszych w Niemczech. Szkolenia na temat elementów etyki odbyły się w odcinkach poświęconych różnym kwestiom. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji wraz z komentarzem eksperta na temat: Patientenverfügung (testamentu życia), Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwa prewencyjnego) i gesetzlicher Betreuer (opiekuna prawnego) oraz przyjmowania prezentów od chorych na demencję, form zwracania się do podopiecznych i zarządzania budżetem domowym. Relacje ze wszystkich szkoleń dostępne są na kanale CareWork na YouTube.

Śmierć podopiecznego – obowiązki opiekuna

Zamykające cykl „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” szkolenie poświęcone było przykrej sytuacji jaką jest śmierć podopiecznego. Bez wątpienia zetknięcie się z umieraniem jest jednym z trudniejszych doświadczeń w pracy w opiece, również dlatego, że opiekun jest zobligowany do konkretnych działań.

 

Obecność w ostatnich chwilach życia, konieczność wezwania służb lub powiadomienia o odejściu podopiecznego jego rodziny mogą powodować poczucie bezsilność i strach. Najważniejsze w tej sytuacji jest jednak umiejętne radzenie sobie z emocjami oraz rozsądne i taktowne postępowanie.

Relacja ze szkolenia na temat obowiązków opiekuna w sytuacji śmierci podopiecznego

Podczas szkolenia omówiono takie aspekty, jak:

- Opieka paliatywna

- Gwałtowne załamanie stanu zdrowia podopiecznego

- Towarzyszenie przy śmierci

- Odejście podopiecznego we śnie

- Powiadomienie rodziny

- Powiadomienie służb

- Znaczenie opieki

- Kremacja, pochówek prochów w Niemczech

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Autorem prezentacji jest CareWork sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.