Niemiecki dla opiekunek

 

Język niemiecki jest dla opiekunek i opiekunów narzędziem pracy. Nie musi być to biegła znajomość, nieraz wystarcza tylko taka umożliwiająca porozumienie się w podstawowych sprawach. Poziom znajomości języka wpływa nie tylko na komfort pracy, ale także na jej opłacalność. Oferty skierowane do osób z bardzo dobrym niemieckim są po prostu lepiej płatne. Dlatego warto szlifować swoje zdolności językowe! Ale najpierw warto wiedzieć, co już umiemy. Wypełnij nasz test i poznaj swój poziom znajomości języka niemieckiego. Wraz z wynikiem otrzymasz od nas dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci w nauce. Powodzenia!

 

 1. Jak zapytasz, czy podopieczna chce się napić filiżanki herbaty? (zaznacz odpowiedź)
 2. Twoja podopieczna jest blada i wydaje się słaba. Jak zapytasz o jej samopoczucie? (zaznacz odpowiedź)
 3. Jak zaproponujesz podopiecznej wspólne wyjście na spacer? (zaznacz odpowiedź)
 4. Zapytaj podopieczną, czy chce dziś odwiedzić sąsiadkę. (zaznacz odpowiedź)
 5. Zapytaj podopieczną, gdzie znajdziesz żelazko i deskę do prasowania. (zaznacz odpowiedź)
 6. Dostajesz od podopiecznej listę zakupów: Brot, Butter, Milch, Joghurt, Saft - co kupisz? (zaznacz odpowiedź)
 7. Lekarz zalecił podopiecznej lekką dietę, dużo snu oraz codzienne spacery - do jakich zachowań ją zachęcisz? (zaznacz odpowiedź)
 8. Twoja podopieczna lubi rozwiązywać krzyżówki, słuchać muzyki i oglądać telewizję. Jak to powiesz po niemiecku? (zaznacz odpowiedź)
 9. Które zdanie jest prawdziwe? (zaznacz odpowiedź)
 10. Was wird normalerweise im Badezimmer gemacht? (zaznacz odpowiedź)
 11. Które z poniższych zdań jest poprawne? (zaznacz odpowiedź)
 12. Jak poprawnie odpowiesz na pytanie: Wie geht es Ihnen? (zaznacz odpowiedź)
 13. Wir haben am Freitag Besuch ________ - uzupełnij. (zaznacz odpowiedź)
 14. Uzupełnij: Ich habe das ganze Wochenende mit meinen besten Freunden __________ . (zaznacz odpowiedź)
 15. Uzupełnij zdanie: Ich wische alle zwei Tage Staub, __________ ich mag Ordnung. (zaznacz odpowiedź)
 16. Uzupełnij luki: Ich gehe höchstens zweimal ______ Woche _______den Laden, weil ich ______ der Arbeit wenig Zeit habe. (zaznacz odpowiedź)
 17. Uzupełnij: Nach dem Unfall __________ er ins Krankenhaus gebracht werden. (zaznacz odpowiedź)
 18. Uzupełni luki: _______ Sonntag will ich länger ________ Bett liegen, dann kümmere ich mich _______ Mittagessen. (zaznacz odpowiedź)
 19. Uzupełnij: Herr Tomasz sagt, dass die Familie __________ Betreuten sehr nett ist und sie _______ immer für ________ Arbeit herzlich dankt. (zaznacz odpowiedź)
 20. Jak powiedzieć: Co robiłaby Pani w sobotę, gdyby nie musiała Pani sprzątać mieszkania? (zaznacz odpowiedź)
Musisz zaznaczyć wszystkie odpowiedzi

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.