Opiekunie, opiekunko, zadbaj o swoje zdrowie!

Stan zdrowia i kondycja mają ogromny wpływ na jakość życia każdego z nas. Choroba utrudnia lub uniemożliwia wiele nawet codziennych aktywności, dlatego właśnie dbanie o zdrowie – leczenie i profilaktyka są tak ważne. Wiedzą o tym szczególnie opiekunowie osób starszych i niesamodzielnych. W swojej pracy wspierają podopiecznych cierpiących na różne choroby – nie tylko chorych na demencję. Jednak, żeby móc pomagać innym, opiekunowie powinni myśleć również o sobie.

Prywatna opieka medyczna PZU U LEKARZA dla opiekunów CareWork

Opiekunowie osób starszych często podczas swojego urlopu w Polsce planują wizyty lekarskie w związku ze stwierdzoną już chorobą i kontynuacją leczenia, konsultacje „zaległych” problemów zdrowotnych ze specjalistami albo badania diagnostyczne lub kontrolne. Zdarzają się im również nagłe zachorowania lub wypadki, z którymi niezwłocznie muszą zgłosić się do lekarza. Niestety ze względu na kolejki – dostępność terminów i czas oczekiwania – niejednokrotnie zmuszeni są ponosić dodatkowe koszty za każdą prywatną konsultację i badania lub zmieniać swoje plany związane z pobytem w Polsce, wypoczynkiem i powrotem do pracy.


CareWork wie jakie znaczenie ma zdrowie, dlatego ułatwia współpracującym z firmą opiekunom i opiekunkom osób starszych dbanie o nie. Umożliwia to PZU U LEKARZA – prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla opiekunów CareWork na atrakcyjnych warunkach. 

PZU U LEKARZA – łatwy i szybki dostęp do lekarzy i badań

Opiekunowie, którzy przystąpią do ubezpieczenia, będą mogli korzystać z opieki medycznej w prywatnych placówkach medycznych sieci PZU znajdujących się w ponad 600 miastach. Pakiet PZU dla opiekunów CareWork obejmuje konsultacje z lekarzami pierwszego kontaktu (rodzinnym, internistą, pediatrą), jak również dostęp bez skierowania do lekarzy 22 specjalizacji. W pakiecie jest również szeroki zakres badań diagnostycznych (aż 173 rodzaje bez limitu, bezpłatnie, z wykazu świadczeń) oraz zabiegów ambulatoryjnych (aż 29 zabiegów bez limitu, bezpłatnie, z wykazu świadczeń).

 

W przypadku leczenia w placówce z poza listy (wizyty objętej pakietem) przysługuje refundacja, czyli zwrot poniesionych kosztów (zgodnie z cennikiem, na podstawie faktury za wykonane świadczenie).

Szybki dostęp do lekarza, recepta bez wizyty

PZU U LEKARZA to krótki czas oczekiwania na wizytę – do lekarzy pierwszego kontaktu maksymalnie 2 dni, a do specjalistów 5 dni. Zapewnia to możliwość regularnej kontroli stanu zdrowia, a w razie choroby szybką diagnozę i leczenie.

 

Dużym udogodnieniem dla pacjentów jest również możliwość zamówienia recepty bez kontrolnej konsultacji lekarskiej na leki przyjmowane na stałe (po spełnieniu warunków, jeśli nie ma uzasadnionych względami medycznymi lub prawnymi przeciwwskazań).

Telekonsultacje – bezpiecznie i wygodne konsultacje

W ramach ubezpieczenia można również korzystać z dodatkowej usługi w formie  telekonsultacji. Telekonsultacje umożliwiają skontaktowanie się z internistą, pediatrą, alergologiem, diabetologiem, dietetykiem, dermatologiem, endokrynologiem, ginekologiem, kardiologiem, onkologiem, pielęgniarką położną, psychologiem lub pulmunologiem bez konieczności wychodzenia z domu, poprzez rozmowę telefoniczną, czat lub wideoczat.

 

Taka forma kontaktu umożliwia omówienie z lekarzem wyników badań, otrzymanie zaleceń oraz skierowań na badania laboratoryjne a także recept na leki przyjmowane na stałe. Czas oczekiwania na poradę lekarza pierwszego kontaktu wynosi do 2 godzin, specjalisty – do 3 dni roboczych.

Pakiet medyczny w korzystnej cenie

Miesięczna składka indywidualna wynosi tylko 62,60 zł. Opiekunowie mogą zdecydować się również na wariant partnerski (opiekun + małżonek/partner życiowy) w cenie 124,95 zł lub rodzinny (opiekun + małżonek/partner życiowy + dzieci do 18. lub jeśli się uczą do 25. roku życia) w cenie 187,30 zł.

PZU U LEKARZA – korzyści dla pacjenta

Pakiet medyczny to:

 

  • dostęp do placówek PZU w ponad 600 miastach Polski (również powiatowych),
  • łatwy i szybki dostęp do konsultacji lekarskich i badań,
  • dostęp do lekarza pierwszego kontaktu (internisty, pediatry, lekarza rodzinnego) i 22 specjalistów bez skierowania (alergolog, chirurg ogólny, dermatolog, diabetolog, endokrynolog, gastrolog, ginekolog, kardiolog, nefrolog, neurolog, okulista, ortopeda, reumatolog,  urolog, otolaryngolog, pulmonolog, hepatolog, hematolog, anestezjolog, audiolog, chirurg onkolog, onkolog),
  • nielimitowane badania diagnostyczne zgodnie z zakresem ubezpieczenia,
  • możliwość zamówienia recepty bez kontrolnej konsultacji lekarskiej na leki przyjmowane na stałe,
  • refundacja kosztów badań lub wizyt zrealizowanych w innych placówkach medycznych,
  • dodatkowe wsparcie w trakcie ciąży (opieka ginekologa, konsultacje i badania diagnostyczne, refundacja szkoły rodzenia),
  • możliwość objęcia opieką medyczną bliskich (partnera/współmałżonka i dzieci do 18 lat lub – jeśli się uczą – 25 lat),
  • wygodny sposób umawiania wizyt przez całodobową infolinię i portal pacjenta.

Jak przystąpić do PZU U LEKARZA?

Program dedykowany jest współpracującym z CareWork opiekunom, którzy nie ukończyli 67. roku życia (osoby starsze zainteresowane przystąpieniem do programu proszone są o przesłanie zapytania o dostępność pakietu). Wystarczy wypełnić deklarację, upoważnienie do potrącania składek i zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO).

 

Pełne informacje dotyczące ubezpieczenia i dokumenty do wypełnienia można uzyskać kontaktując się na adres: info@carework.pl

 

Szczegóły na temat zakresu pakietu (ulotka)

Deklaracja przystąpienia do ubezpieczania (formularz)

 

Jagoda Wawrzynowicz

Jagoda Wawrzynowicz

Przez wszystkich nazywana Jagodą, w firmie CareWork pełni rolę dyrektora do spraw rozwoju biznesu. Z branżą opiekuńczą związana jest ponad 20 lat i zna ją od podszewki, gdyż zaczynała jako opiekunka seniorów. W swojej karierze zawodowej zajmowała się także szkoleniem językowym i merytorycznym osób zainteresowanych pracą w opiece, a także organizacją usług opiekuńczych w Polsce. To ostatnie czyni z niej ekspertkę w zakresie faktycznych oraz prawnych różnic pomiędzy opieką w naszym kraju i u naszych zachodnich sąsiadów. O współpracujące z CareWork opiekunki dba także pełniąc funkcję inspektora danych osobowych.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Choroby zakaźne w pracy opiekuna osób starszych

Choroby zakaźne w pracy opiekuna osób starszych

Każdy z nas ma codziennie kontakt z wieloma bakteriami, wirusami, grzybami. Przed większością z nich nasz organizm potrafi się obronić. Niestety nie jest w stanie uchronić nas przed wszystkim, dlatego warto pamiętać, że odpowiedzialne zachowanie to podstawa profilaktyki.

Higiena psychiczna opiekunki osób starszych

Higiena psychiczna opiekunki osób starszych

Czym jest higiena psychiczna? W skrócie to wszystkie działania, które mają na celu ochronę zdrowia psychicznego i zachowanie go w dobrym stanie.