Opiekunie, opiekunko, zadbaj o swoje zdrowie!

Stan zdrowia i kondycja mają ogromny wpływ na jakość życia każdego z nas. Choroba utrudnia lub uniemożliwia wiele nawet codziennych aktywności, dlatego właśnie dbanie o zdrowie – leczenie i profilaktyka tak ważne. Wiedzą o tym szczególnie opiekunowie osób starszych i niesamodzielnych. W swojej pracy wspierają podopiecznych cierpiących na różne choroby – nie tylko chorych na demencję. Jednak, żeby móc pomagać innym, powinni myśleć również o sobie.

Prywatna opieka zdrowotna TU ZDROWIE dla opiekunów CareWork

Opiekunowie osób starszych często podczas swojego urlopu w Polsce planują wizyty lekarskie w związku ze stwierdzoną już chorobą i kontynuacją leczenia, konsultacje „zaległych” problemów zdrowotnych ze specjalistami albo badania diagnostyczne lub kontrolne. Zdarzają się im również nagłe zachorowania lub wypadki, z którymi niezwłocznie muszą zgłosić się do lekarza. Niestety ze względu na kolejki – dostępność terminów i czas oczekiwania – niejednokrotnie zmuszeni są ponosić dodatkowe koszty za każdą prywatną konsultację i badania lub zmieniać swoje plany związane z pobytem w Polsce, wypoczynkiem i powrotem do pracy.

 

CareWork wie jakie znaczenie ma zdrowie, dlatego od czerwca ułatwia współpracującym z firmą opiekunom i opiekunkom osób starszych dbanie o nie. Umożliwia to Polisa Zdrowie – TU ZDROWIE w ramach ubezpieczenia grupowego dla opiekunów CareWork na atrakcyjnych warunkach.

Wizyta lekarska bez kolejek

Opiekunowie, którzy zadeklarują przystąpienie do ubezpieczenia, od czerwca będą mieć możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej bez kolejek i bez dodatkowych opłat w placówkach partnerskich znajdujących się w całej Polsce (ponad 3 400 placówek). Pakiet obejmuje konsultacje z lekarzami pierwszego kontaktu (rodzinnym, internistą, pediatrą), jak również opiekę 13 specjalistów – w tym tych najważniejszych jak ginekolog, endokrynolog, chirurg czy kardiolog. W pakiecie jest również rehabilitacja oraz szeroki zakres badań (na podstawie skierowań, które można uzyskać podczas wizyt).

 

W przypadku skorzystania z usług placówki z poza listy (wizyty objętej pakietem – u lekarza pierwszego kontaktu lub jednego z 13 specjalistów) przysługuje refundacja kosztów zgodnie z cennikiem (55 zł do wizyty u lekarza POZ i 50-80 zł do wizyty u specjalisty z listy).

TU ZDROWIE – szybki dostęp

Czas realizacji wizyty do lekarzy pierwszego kontaktu to 24 godziny, a w przypadku specjalistów objętych pakietem do 3 dni. Daje to możliwość regularnej kontroli, a w razie choroby szybkiej diagnozy i leczenia.

Telemedycyna  – bezpiecznie konsultacje w czasie pandemii COVID-19

W ramach ubezpieczenia można również korzystać z telemedycyny, czyli kontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu w formie rozmowy telefonicznej, czatu lub video czatu. Realizacja teleporady wynosi 72 godziny od przyjęcia zgłoszenia dla lekarza specjalisty oraz 2 godziny dla lekarza pierwszego kontaktu (w dni robocze w godzinach 8-17).

 

W ramach tej usługi można omówić wyniki badań, otrzymać skierowanie na badania oraz otrzymać e-receptę. Jest to wygodne rozwiązanie – szczególnie dla osób, które starają się unikać przychodni w obawie o zarażenie się koronawirusem SARS-CoV-2.

Pakiet medyczny w korzystnej cenie 

Miesięczna składka indywidualna wynosi tylko 60 zł (cena rynkowa to ponad 140 zł). Opiekunowie mają również do wyboru wariant partnerski (opiekun + małżonek/partner) w cenie 119 zł lub rodzinny (opiekun + małżonek/partner + dzieci do 26 roku życia, bez względu na liczbę dzieci) w cenie 169 zł.

Polisa Zdrowie – zalety

Ubezpieczenie to:

  • prywatna opieka medyczna w naprawdę preferencyjnej cenie,
  • dostęp do ponad 3400 placówek medycznych w całej Polsce, w tym sieci oraz wielu innych lokalnych przychodni specjalistycznych i laboratoriów sieciowych,
  • gwarancja szybkiego dostępu do konsultacji lekarskich: do 1 dnia – lekarz internista, pediatra, lekarz medycyny rodzinnej, do 3 dni – lekarze specjaliści,
  • możliwość objęcia opieką medyczna członków rodziny (partnera/współmałżonka i dzieci do 26 roku życia),
  • konsultacje 13 specjalistów bez skierowania (chirurg ogólny, ginekolog, laryngolog, neurolog, okulista, urolog, alergolog, dermatolog, diabetolog, endokrynolog, gastroenterolog, kardiolog, ortopeda),
  • badania z katalogu świadczeń na podstawie skierowań (359 rodzajów, w tym RTG i USG),
  • możliwość skorzystania z rehabilitacji (20 zabiegów w roku),
  • szybki sposób umawiania wizyt poprzez: infolinię, stronę internetowa, aplikację mobilną.

Jak przystąpić do programu TU ZDROWIE?

Do programu może przystąpić każdy współpracujący z CareWork opiekun. Wystarczy wypełnić deklarację, upoważnienie do potrącania składek i zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO) do dnia 24 maja 2020 r. Pełne informacje na temat ubezpieczenia i dokumenty do wypełnienia zostały wysłane do opiekunów wraz z deklaracjami podatkowymi PIT jeszcze w lutym.

 

Kontakt w sprawie przystąpienia do programu:

 

Informacja na temat pakietu medycznego (ulotka).

 

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Letnia premia w CareWork!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto dodatkowej premii! Szczegóły w naszych biurach - polecamy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Choroby zakaźne w pracy opiekuna osób starszych

Choroby zakaźne w pracy opiekuna osób starszych

Każdy z nas ma codziennie kontakt z wieloma bakteriami, wirusami, grzybami. Przed większością z nich nasz organizm potrafi się obronić. Niestety nie jest w stanie uchronić nas przed wszystkim, dlatego warto pamiętać, że odpowiedzialne zachowanie to podstawa profilaktyki.

Higiena psychiczna opiekunki osób starszych

Higiena psychiczna opiekunki osób starszych

Czym jest higiena psychiczna? W skrócie to wszystkie działania, które mają na celu ochronę zdrowia psychicznego i zachowanie go w dobrym stanie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.