Niemiecki dla opiekunów osób starszych

Dlaczego opiekun osób starszych powinien uczyć się języka? Przede wszystkim dla siebie! Znajomość języka niemieckiego to dziś ogromny atut na rynku pracy, który przynosi opiekunom wiele, również wymiernych, korzyści.

Praca dla opiekunów ze znajomością języka niemieckiego

Dzięki dobrej znajomości języka niemieckiego można liczyć na więcej ofert pracy dla opiekunów osób starszych w Niemczech i wybierać zlecenia. Pracy dla opiekunów mówiących po niemiecku jest po prostu więcej. Oferty bez znajomości języka niemieckiego pojawiają się dość rzadko, dlatego na początek warto spróbować opanować chociaż podstawy, co już zwiększa szanse na rynku pracy. Bez wątpienia, poziom znajomości języka, obok innych czynników takich jak na przykład stopień trudności czynności opiekuńczych na zleceniu, ma również wpływ na oferowaną stawkę. Trzeba pamiętać też, że znajomość języka poza profitami przynosi opiekunom również inne, niematerialne korzyści. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na komfort pracy. Opiekunowie, którzy potrafią komunikować się z podopiecznymi, ich bliskimi oraz w razie potrzeby z niemieckimi służbami i instytucjami są bardziej samodzielni i pewni siebie. Z reguły są otwarci i nie boją się wyzwań w swojej pracy. Poczucie, że poradzą sobie w załatwieniu wielu codziennych spraw bez niczyjej pomocy lub że mogą o taką pomoc poprosić bezpośrednio, bardzo ułatwia im znalezienie się w pracy za granicą.

Samodzielna nauka języka niemieckiego może być skuteczna

Dobra organizacja to coś, co na pewno wyróżnia opiekuna osoby starszej w Niemczech. Wiele obowiązków, sporo rzeczy do zapamiętania, konieczność planowania – tak wygląda codzienność w tej pracy. Trudno czasami przy takim rytmie znaleźć chęci i zarezerwować dłuższy czas na regularną naukę języka niemieckiego. Dlatego warto realnie podejść do tematu i znaleźć możliwy do zastosowania sposób na naukę. Pomocne będą w tym triki z platformy etutor:

 • Mniej, a częściej
  Kluczem do sukcesu jest stały i częsty kontakt z językiem.
 • Kompleksowo
  Pisanie, mówienie, czytanie i słuchanie są tak samo ważne.
 • Nowocześnie
  Nauka niemieckiego nie musi być nudna i monotonna. Dzięki mobilnym aplikacjom można uczyć się w dowolnym miejscu i w każdej chwili.
 • Przy okazji
  Najważniejsze to mieć jak najczęstszy kontakt z językiem i przenieść go do swojego codziennego życia.

Kurs języka niemieckiego dla opiekunów

Kluczowa w nauce języka niemieckiego jest systematyczność, czyli częsty kontakt z językiem. Znacznie łatwiej zmobilizować się nauki, jeśli nie wymaga ona poświęceń – wiele czasu i skomplikowanych pomocy naukowych. Na użytkowników aplikacji CareWork i uczestników programu lojalnościowego Pomagaj - Korzystaj czeka bezpłatny kurs języka niemieckiego. A w nim aż 630 lekcji na wszystkich poziomach zaawansowania, dodatkowe lekcje tematyczne, dialogi oraz wciągające ćwiczenia, dzięki którym nauka będzie jeszcze szybsza i jeszcze przyjemniejsza. Gry językowe ułatwią zapamiętywanie słówek i urozmaicają naukę.

Korzyści z nauki języka niemieckiego z CareWork

Materiały multimedialne, interaktywne ćwiczenia i innowacyjny mechanizm powtórek gwarantują skuteczną naukę języka, a więc rozwój zawodowy i podniesienie kompetencji.

 

Kurs etutor dostępny dla opiekunów CareWork to:

 • personalizacja nauki – dopasowanie kursu do preferencji opiekuna,
 • oszczędność pieniędzy – kurs dla opiekunów CareWork jest bezpłatny (dostęp pod warunkiem systematycznej nauki*),
 • wygoda – platforma do nauki jest dostępna 24h na dobę z dowolnego miejsca, wystarczy tylko dostęp do internetu,
 • efektywność – platforma przypomina o realizacji celów i pomaga osiągać je dzięki monitorowaniu postępów w nauce.

*Dostęp do platformy do nauki języka niemieckiego jest limitowany i przysługuje tylko osobom, które aktywnie korzystają z tej możliwości nauki. Dlatego też, każdy uczestnik programu ma dostęp do platformy, ale zostanie on dezaktywowany, jeśli dana osoba nie będzie kontynuować nauki przez okres dłuższy niż 30 dni.

Korzystanie z aplikacji językowej

Kurs językowy dostępny jest dla wszystkich opiekunów CareWork po zalogowaniu się w aplikacji CareWork. W celu uzyskania loginu i hasła, zapraszamy do kontaktu z naszymi oddziałami.

 

Magdalena Czułek

Magdalena Czułek

Najmłodsza z grona kierowników w firmie CareWork, która swoje zdolności prezentowała od pierwszego dnia zatrudnienia. Absolwentka filologii germańskiej, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft. Kompetencje nie tylko językowe wykorzystuje w roli kierownika działu obsługi klienta. Uwzględnianie potrzeb osób starszych poszukujących opieki to dla niej podstawowy wyznacznik wysokich standardów pracy całego jej działu.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Samodzielna nauka języka niemieckiego może być skuteczna! Zobacz, jak zacząć kurs w domu.

Test znajomości języka niemieckiego

Test znajomości języka niemieckiego

Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec, ale zastanawiasz się, czy Twój poziom znajomości języka jest wystarczający? Sprawdź swoj niemiecki!

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Bez wątpienia praca opiekuna osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech jest trudnym zajęciem. Na szczęście istnieją pomoce, które ułatwiają nieco wykonywanie codziennych obowiązków związanych z opieką. Sprawdź, gdzie szukać wiedzy.