Nauka niemieckiego – dobry pomysł na spędzanie czasu w domu

Większość z nas w aktualnej sytuacji ograniczyła wyjścia i stara się spędzać czas w domu. I nagle zaczęło się wydawać, że czasu jest jakby więcej? Trudno znaleźć sobie miejsce? Właśnie dlatego warto zaplanować czas i zająć czymś myśli, a ograniczenia spróbować przekuć w coś… pozytywnego. Świetnym pomysłem jest nauka – na przykład języka niemieckiego!

Samodzielna nauka niemieckiego przez internet

Może się wydawać, że rozpoczęcie nauki języka nie jest proste. Ale to nieprawda! Mając zapał i dobre pomoce, można uczyć się samodzielnie w domu. Aktualnie dużą popularnością cieszą się kursy on-line, czyli lekcje przez internet. Dają one dość dużą swobodę w nauce i umożliwiają dopasowanie poziomu i stylu nauki do preferencji i kompetencji kursanta. Skorzystaj z naszych porad dot. tego, jak uczyć się języka niemieckiego w domu.

Kurs niemieckiego dla opiekunów CareWork

CareWork wie, że warto inwestować w rozwój swoich współpracowników i pomagać im w podnoszeniu kwalifikacji. Właśnie dlatego w aplikacji CareWork dostępny jest internetowy kurs języka niemieckiego, z którego możesz korzystać w dowolnym czasie. Na opiekunów współpracujących z firmą czeka aż 630 lekcji na wszystkich poziomach zaawansowania, powtórki i gry językowe. Materiały multimedialne, interaktywne ćwiczenia i innowacyjny mechanizm powtórek sprawiają, że nauka staje się łatwa i ciekawa. Kurs dla opiekunów jest bezpłatny – dostęp został zapewniony w ramach opłaconego przez firmę CareWork abonamentu.

Aplikacja CareWork

Bezpłatny kurs języka niemieckiego dostępny jest dla wszystkich opiekunów CareWork. Wystarczy  być użytkownikiem aplikacji CareWork i uczestnikiem programu lojalnościowego „Pomagaj – Korzystaj”. Co to oznacza?

 

W pierwszej kolejności należy zalogować się do swojego konta w aplikacji CareWork - na stronie internetowej https://app.carework.pl/ lub przez aplikację (na telefonie lub tablecie). Aplikację można pobrać z: Google Play lub App Store.

 

W okienka „login” i „hasło” trzeba wpisać swoje indywidualne dane dostępowe do aplikacji CareWork. W razie braku login i hasła należy wysłać wiadomość na adres: marketing@carework.pl podając swoje dane (imię, nazwisko i numer telefonu komórkowego). Login i hasło do logowania się w aplikacji zostaną wysłane w wiadomościach sms.

Kurs niemieckiego on-line

Po zalogowaniu się do swojego konta w aplikacji CareWork, w menu po lewej stronie, po rozwinięciu zakładki o nazwie „Program lojalnościowy” widoczny jest przycisk „Szkolenia językowe”, który umożliwia otwarcie strony platformy e-tutor do nauki języka niemieckiego.

 

Brak zakładki „Program lojalnościowy” oznacza nieaktualną wersję aplikacji. By w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nasz program, trzeba pobrać najnowszą wersję aplikacji na swój tablet lub telefon albo zalogować się do swojego konta na stronie internetowej https://app.carework.pl/.

 

W celu rozpoczęcia nauki konieczna jest rejestracja w platformie językowej. Po założeniu konta wystarczy już tylko się zalogować. I gotowe!

Nauka niemieckiego – jak zacząć?

Przed pierwsza lekcją, najlepiej jest rozwiązać test poziomujący, który pozwoli ocenić aktualną znajomość języka niemieckiego oraz pozwoli na dopasowanie lekcji. Poziom trudności pytań dostosowuje się dynamicznie w trakcie testu. Należy wykonać go samodzielnie, aby wynik był jak najbardziej miarodajny.

 

Na swoim koncie w platformie, w zakładce lekcje możesz zobaczyć dostępne lekcje na różnych poziomach (od A1 do C2). Możesz uczyć się od podstaw lub szlifować swoje umiejętności językowe. Lekcje podzielone są tematycznie.  Możesz wykonywać je po kolei lub wybierać te, które są najbardziej dla Ciebie najciekawsze lub wydają się Ci najbardziej użyteczne. Lekcje nie zabierają dużo czasu. Są krótkie - trwają około 15 minut i zawierają ćwiczenia kształtujące każdą umiejętność.

 

W dziale „Powtórki” znajdziesz materiały związane z listami słówek i zwrotów z Twoich lekcji. Możesz także dodawać dowolne elementy ze słownika wbudowanego w serwis. Ten inteligentny mechanizm pozwala na utrwalanie wiedzy.

 

„Gry językowe” to nauka przez zabawę. Krzyżówki, wpisywanie słów, dobieranie podpisów – to wszystko sprawia, że nauka jest urozmaicona.

 

Platforma pozwala na efektywną i komfortową naukę. Wyznaczasz cele, ustalasz swój plan i obserwujesz swoje postępy w statystykach.

 

Dostęp do platformy do nauki języka niemieckiego jest limitowany i przysługuje tylko osobom, które aktywnie korzystają z tej możliwości nauki. Dlatego też, każdy uczestnik programu ma dostęp do platformy, ale zostanie on dezaktywowany, jeśli dana osoba nie będzie kontynuować nauki przez okres dłuższy niż 30 dni.

Nauka i nagrody

Za każdą wykonaną lekcję języka niemieckiego otrzymasz 1 punkt w naszym programie lojalnościowym „Pomagaj – Korzystaj”. Punkty przyznawane są również za poziom znajomości języka.

 

Przeczytaj więcej na temat naszego programu lojalnościowego Pomagaj - Korzystaj i sprawdź, jakie nagrody czekają na Ciebie.

 

A więc… warto się uczyć!

Magdalena Czułek

Magdalena Czułek

Najmłodsza z grona kierowników w firmie CareWork, która swoje zdolności prezentowała od pierwszego dnia zatrudnienia. Absolwentka filologii germańskiej, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft. Kompetencje nie tylko językowe wykorzystuje w roli kierownika działu obsługi klienta. Uwzględnianie potrzeb osób starszych poszukujących opieki to dla niej podstawowy wyznacznik wysokich standardów pracy całego jej działu.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Test znajomości języka niemieckiego

Test znajomości języka niemieckiego

Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec, ale zastanawiasz się, czy Twój poziom znajomości języka jest wystarczający? Sprawdź swoj niemiecki!

Opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny - czy warto?

Opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny - czy warto?

Brak pewności co do swoich umiejętności językowych i strach przed przełamaniem bariery językowej skłaniają wiele opiekunek osób starszych do poszukiwań ofert pracy w polskich rodzinach mieszkających w Niemczech. Czy jest to dobry wybór? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.