Szkolenia dla opiekunów osób starszych w Niemczech

W CareWork wiemy, że warto inwestować w rozwój naszych współpracowników i pomagać im w podnoszeniu kwalifikacji. To z myślą o nich, organizujemy kursy pierwszej pomocy, uczymy języka niemieckiego w naszych biurach i umożliwiamy zdalną naukę – kursy przez internet. Wiemy, że opiekunowie osób starszych chcą się uczyć, jednak są zapracowani i często nie są w stanie poświęcać wiele czasu na uczestnictwo w szkoleniach. Dlatego w aplikacji CareWork udostępniliśmy materiały, z których opiekunowie mogą korzystać w wygodny dla siebie sposób – w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Pakiet bezpłatnych szkoleń ma na celu przekazanie wiedzy, a w efekcie zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy opiekunów.

Szkolenia zawodowe CareWork

Baza wiedzy pogrupowana jest tematycznie. W aplikacji CareWork na opiekunów osób starszych i niesamodzielnych aktualnie czekają aż trzy duże bloki szkoleń zawodowych.

 

Pierwszy z nich – cykl „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” poświęcony jest kwestiom etyczno-prawnym związanym z pracą w opiece. Projekt ma na celu przygotowanie opiekunów na możliwość wystąpienia pewnych sytuacji w ich pracy i w razie konieczności odpowiednie reagowanie. Szkolenia z tego cyklu odbywają w interaktywnej formie. W aplikacji CareWork, po każdym takim szkoleniu, udostępniane są prezentacje i wideo-relacje, a więc osoby, które nie znalazły czasu na szkolenie w czasie rzeczywistym, również mogą z niego skorzystać. Cykl „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” obejmuje 7 tematów.

 

Drugi blok ma tytuł „Jak pracować, żeby nie żałować?” i stawia na przekazywanie informacji na temat prewencji urazów kręgosłupa. Szkolenia mają formę filmów instruktażowych z komentarzem eksperta. Pokazują, że wielu obciążeń można uniknąć zmieniając swoje nawyki, planując wykonywanie codziennych czynności i świadomie stosując proste techniki. Lista filmów jest na bieżąco uzupełniana i docelowo ma zawierać aż 7 szkoleń.

 

„Pomocne w opiece…” – to nazwa 8 szkoleń, które dotyczą szeroko rozumianych pomocy – zarówno tych dla podopiecznych, jak i tych, które są ukierunkowane bardziej na opiekunów. Każde ze szkoleń „Pomocne w opiece…” omawia inny rodzaj pomocy: sprzęty do poruszania się, wyposażenie do wstawania, urządzenia do pokonywania schodów, urządzenia do transferu, przyrządy ułatwiające ubieranie i rozbieranie, akcesoria do zmiany pozycji oraz środki medyczne i higieny osobistej przy inkontynencji. Ponadto, jedną z prezentacji poświęcono przeglądowi  niemieckich służb medycznych, z którymi opiekunowie osób starszych spotykają się w swojej pracy. Szkolenia o pomocach w opiece nie uczą oczywiście korzystania z dostępnych urządzeń i sprzętów, ale są kompendium wiedzy i co ważne – zawierają niemieckie nazwy wszystkich pomocy. A ich znajomość może okazać się przydatna.

Nagrody za naukę

Po każdym szkoleniu zawodowym w aplikacji CareWork, przygotowano możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Opiekunowie mogą rozwiązywać testy, które zostały opracowane na podstawie dostępnych materiałów. W ten sposób poza oceną swojej wiedzy, za zaliczenie każdego testu opiekunowie otrzymują aż 10 punktów w programie lojalnościowym „Pomagaj – Korzystaj”. Punkty zebrane za szkolenia zawodowe, samodzielną naukę języka niemieckiego w aplikacji oraz za pracę w Niemczech i w Polsce można wymieniać na atrakcyjne nagrody z katalogu CareWork.

 

Sprawdź zasady przyznawania punktów i dostępny katalog nagród w programie lojalnościowym Pomagaj - Korzystaj.

Dostęp do szkoleń CareWork

Z bazy szkoleń zawodowych i bezpłatnego kursu języka niemieckiego korzystać mogą wszyscy opiekunowie CareWork. Wystarczy być użytkownikiem aplikacji CareWork i uczestnikiem programu lojalnościowego „Pomagaj – Korzystaj”.

 

Aby otrzymać login i hasło do logowania, wystarczy skontaktować się z oddziałem CareWork – dane zostaną wysłane w sms na numer telefonu komórkowego.

 

Dorota Lewandowska

Dorota Lewandowska

Pełnomocnik Zarządu ds. jakości w firmie CareWork oraz Redaktor Naczelna portalu i kwartalnika arbeitlandia.eu. Ukończyła politologię na UAM w Poznaniu i posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft, doradca niemieckiego instytutu badawczo-szkoleniowego IQH. W branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech pracuje już ponad 20 lat.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Język niemiecki dla opiekunek - jak uczyć się samodzielnie w domu?

Język niemiecki dla opiekunek - jak uczyć się samodzielnie w domu?

Podjęłaś decyzję o rozpoczęciu pracy w opiece w Niemczech, a nie znasz jeszcze języka? Masz już kilka lub nawet kilkanaście wyjazdów za sobą, lecz nadal potrzebujesz pomocy przy porozumiewaniu się? Wypróbuj kilka prostych i przyjemnych sposób nauki języka niemieckiego w domu!

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.