Opiekunko - ucz się niemieckiego!

Pamiętaj: język niemiecki dla opiekunek to nie jest coś ponad Twoje siły! Wystarczy trochę chęci i trochę więcej systematyczności, a szybko zobaczysz efekty. Język niemiecki w pracy opiekuna osób starszych do konieczność, ale także duże ułatwienie, wiekszy wybór zleceń i wyższe zarobki. Ucz się. Na pewno warto!

Postaw na słownictwo

Jeżeli wyjeżdżasz do pracy jako opiekun osób starszej wcale nie musisz znać perfekcyjnie gramatyki. Najcenniejsza będzie dla ciebie znajomość słownictwa związanego z tym, czym na co dzień się zajmujesz. Odrzuć podręczniki, które zazwyczaj zawierają wiedzę ogólną i trenują różnorakie umiejętności. Zaoszczędzisz czas i pieniądze jeśli wypiszesz sobie kilkadziesiąt najpopularniejszych słówek oraz prostych zwrotów z tzw. życia codziennego.

Małymi kroczkami opanujesz język niemiecki dla opiekunek

Masz już listę najpotrzebniejszych słówek i zwrotów? Ucz się powoli. Załóż sobie plan, że każdego dnia opanujesz 5 elementów. Odznaczaj te, które już na pewno umiesz i dobieraj kolejne partie. Weź czystą kartkę i wypisuj słowa po polsku, a obok uzupełniaj niemieckie wersje. Zapomniałaś czegoś? To nic strasznego. Wróć do głównej listy i przypomnij sobie brakujące zwroty. Będziesz zaskoczona jeśli okaże się, że po kilku tygodniach nauki opanowałaś nawet kilkadziesiąt nowych słówek, przy małym nakładzie czasu!

Seriale, muzyka, audiobooki

Masz chwilę dla siebie kiedy odpoczywasz wieczorem lub jesteś w podróży? Wykorzystaj to! Włącz sobie serial bez lektora, posłuchaj muzyki po niemiecku lub skorzystaj z audiobooka. Na samym początku prawdopodobnie będzie drażniło cię uczucie, że niewiele rozumiesz. Z czasem jednak okaże się, że wiesz coraz więcej, a przy okazji przyswajasz sobie akcent!

Komunikatory internetowe

Korzystasz z narzędzi tj. Skype, Messenger, What’s up lub innego typu komunikatorów? Wykorzystaj to! Porozmawiaj po niemiecku. Nie przejmuj się tym, że nie znasz wielu słów czy zwrotów. Po prostu pisz! Dzięki temu wyćwiczysz szybką reakcję, a także umiejętność znajdowania oraz dobierania zwrotów.

Po prostu mów!

Nie obawiaj się mówienia. Staraj się rozmawiać nawet jeżeli nie znasz wszystkich zwrotów. Zobaczysz, że to pozwoli Ci na szybsze opanowanie zwrotów, których wcześniej nie znałaś. Co więcej, Twoi rozmówcy również zobaczą, że starasz się zwracać w ich języku i z pewnością docenią Twój wysiłek, dzięki czemu łatwiej nawiążesz z nimi przyjazne relacje. Warto przełamać nieśmiałość!

Zapytaj także o kursy języka niemieckiego dla opiekunek orgranizowane przez CareWork.

 

Magdalena Czułek

Magdalena Czułek

Najmłodsza z grona kierowników w firmie CareWork, która swoje zdolności prezentowała od pierwszego dnia zatrudnienia. Absolwentka filologii germańskiej, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft. Kompetencje nie tylko językowe wykorzystuje w roli kierownika działu obsługi klienta. Uwzględnianie potrzeb osób starszych poszukujących opieki to dla niej podstawowy wyznacznik wysokich standardów pracy całego jej działu.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Test znajomości języka niemieckiego

Test znajomości języka niemieckiego

Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec, ale zastanawiasz się, czy Twój poziom znajomości języka jest wystarczający? Sprawdź swoj niemiecki!

Jaki zakres słownictwa powinna opanować opiekunka osób starszych, aby znaleźć legalną pracę w Niemczech?

Jaki zakres słownictwa powinna opanować opiekunka osób starszych, aby znaleźć legalną pracę w Niemczech?

Peter Eisenberg sławny niemiecki gramatyk i lingwista podkreślał zawsze, że rzeczą najistotniejszą w nauce i opanowywaniu jakiegokolwiek języka jest komunikatywność. Komunikatywność to też najważniejsza cecha języka, jako narzędzia służącego do wymiany informacji między nami ludźmi.

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Zmobilizowanie się do systematycznej i samodzielnej nauki języka obcego w swoim czasie wolnym na pewno nie jest łatwe. Czy jest jednak w ogóle możliwe?

Aplikacja do nauki języka niemieckiego

Aplikacja do nauki języka niemieckiego

Z CareWork nauka języka niemieckiego to przyjemność! Zapraszamy do skorzystania z naszej aplikacji.

Kursy języka niemieckiego w CareWork

Kursy języka niemieckiego w CareWork

W oddziałach CareWork organizujemy kursy języka niemieckiego dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w opiece w Niemczech oraz dla naszych współpracowników, którzy chcą podnieść swoje kompetencje językowe.

Opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości języka?

Opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości języka?

Osoba starająca się o pracę opiekunki osób starszych musi spełniać dwa warunki: znać język niemiecki oraz mieć doświadczenie w pracy z seniorami. O ile o doświadczenie w opiece nie jest trudno, wszak często opiekujemy się chorymi rodzicami lub dziadkami, o tyle ze znajomością języka niemieckiego bywa różnie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.