Naucz się języka niemieckiego z CareWork

Już dziś zadzwoń do jednego z naszych oddziałów i zapytaj o najbliższy kurs niemieckiego.

Czy opiekunka osób starszych musi znać język niemiecki?

W pracy opiekunki osób starszych w Niemczech znajomość języka to konieczność, która dodatkowo niesie za sobą szereg wymiernych korzyści.  Dlatego kursy niemieckiego dla opiekunek cieszą się dużą popularnością.

 

Po pierwsze, pozwoli nam na znalezienie lepszego (w tym lepiej płatnego) zlecenia, a także pełniejsze jego dostosowanie do naszych wymagań. Jeśli więc wolisz pracować w konkretnej części Niemiec, albo Twoje kompetencje powodują, że doskonale sprawdzasz się w pracy z osobami cierpiącymi na demencję, a dodatkowo znasz język niemiecki – szansa na otrzymanie propozycji idealnie do Ciebie pasującej pracy rośnie.

 

Po drugie, umiejętność płynnego porozumiewania się z naszymi zachodnimi sąsiadami na pewno sprawi, że Twoja praca będzie łatwiejsza. Pamiętajmy, że opieka nad osobą starszą wiąże się z wieloma różnego typu obowiązkami. Pociąga także za sobą szereg konsekwencji. Najbardziej oczywistą z nich jest dłuższa lub krótsza przeprowadzka do innego kraju, w którym przecież trzeba będzie załatwiać setki drobnych, codziennych spraw, jak choćby zakupy w pobliskim sklepie czy też zorganizowanie wizyty sprawdzonego elektryka. Co więcej, praca opiekuna osób starszych to nie tylko kontakt z podopiecznym, ale także z jego rodziną. Na pewno będzie ona wymagać pełnych informacji o stanie zdrowia czy samopoczuciu najbliższej osoby. Umiejętność ich udzielenia bez konieczności nieustannego sięgania po słownik sprawi, że współpraca z podopiecznymi będzie łatwiejsza, a ich zaufanie do nas znacznie większe.

 

Po trzecie, znajomość języka niemieckiego pozytywnie wpłynie na nas samych, a konkretnie na nasze samopoczucie podczas pracy i naszą – bardzo ważną w tym zawodzie – pewność siebie. Sprawi, że nie będziemy musiały zastanawiać się, jak poradzimy sobie w kryzysowej sytuacji. Pozwoli na zawarcie nowych znajomości i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Opanowanie choćby podstaw niemieckiego spowoduje, że podczas pracy łatwiej będzie nam uczyć się go dalej, poszerzając zasób słów.

Kursy CareWork

 

Po tym wstępie do nauki języka niemieckiego chyba nie trzeba już nikogo przekonywać. Jeśli więc posiadasz umiejętności z zakresu opieki nad osobą starszą, ale nie znasz języka naszych zachodnich sąsiadów, skorzystaj z kursów niemieckiego organizowanych przez firmę CareWork. Każdy z przygotowywanych przez nas kursów składa się z co najmniej kilkudziesięciu godzin szkoleniowych, prowadzonych w godzinach dostosowanych do możliwości kursantów. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców posiadających doświadczenie w zakresie nauczania osób dorosłych oraz doskonałą znajomość realiów branży opiekuńczej, co pozwala na ich dostosowanie do potrzeb przyszłych opiekunów i opiekunek osób starszych. Co więcej, kursy prowadzone są w oparciu o autorskie materiały edukacyjne, uwzględniające charakter zawodu opiekuńczego. Dla komfortu uczestników, kursy językowe CareWork prowadzone są w małych grupach, w kameralnej i sprzyjającej nauce atmosferze.

 

Interesuje Cię praca w opiece? Nie zwlekaj! Już dziś w najbliższym oddziale CareWork zapytaj o kurs języka niemieckiego!

Magdalena Czułek

Magdalena Czułek

Najmłodsza z grona kierowników w firmie CareWork, która swoje zdolności prezentowała od pierwszego dnia zatrudnienia. Absolwentka filologii germańskiej, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft. Kompetencje nie tylko językowe wykorzystuje w roli kierownika działu obsługi klienta. Uwzględnianie potrzeb osób starszych poszukujących opieki to dla niej podstawowy wyznacznik wysokich standardów pracy całego jej działu.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Aplikacja do nauki języka niemieckiego

Aplikacja do nauki języka niemieckiego

Z CareWork nauka języka niemieckiego to przyjemność! Zapraszamy do skorzystania z naszej aplikacji.

Język niemiecki dla opiekunek - jak uczyć się samodzielnie w domu?

Język niemiecki dla opiekunek - jak uczyć się samodzielnie w domu?

Podjęłaś decyzję o rozpoczęciu pracy w opiece w Niemczech, a nie znasz jeszcze języka? Masz już kilka lub nawet kilkanaście wyjazdów za sobą, lecz nadal potrzebujesz pomocy przy porozumiewaniu się? Wypróbuj kilka prostych i przyjemnych sposób nauki języka niemieckiego w domu!

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Zmobilizowanie się do systematycznej i samodzielnej nauki języka obcego w swoim czasie wolnym na pewno nie jest łatwe. Czy jest jednak w ogóle możliwe?