Chciałabyś więcej zarabiać, ale nie znasz zbyt dobrze niemieckiego? Zdarza się, że chcesz coś powiedzieć, ale brakuje Ci słów? Chcesz się uczyć, ale nie masz czasu, żeby iść na kurs językowy? Chcesz poprawić swój niemiecki, ale nie wiesz, jak to zrobić? Pomożemy!

Aplikacja przepisem na sukces

CareWork z przyjemnością informuje, że właśnie ruszamy z nowym pomysłem na samodzielną i zdalną naukę języka niemieckiego. Jest nim aplikacja językowa na smartfon lub tablet. Kurs obejmuje słówka i wyrażenia związane z codziennym życiem i z opieką nad osobami starszymi.

 

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji, musisz:

 1. Pracować dla CareWork,
 2. Mieć smartfon lub tablet z systemem operacyjnym iOS lub Android,
 3. Korzystać z internetu,
 4. Zgłosić się do naszego Działu Rekrutacji tel. 32 336 90 60.

Uwaga! Aplikacja dedykowana jest osobom, które dopiero zaczynają swoją naukę języka albo znają niemiecki na poziomie podstawowym lub średnim.

Dlaczego warto pobrać aplikację?

Aplikacja to prosty i skuteczny sposób na poznanie wielu nowych słów, a także utrwalenie swojej wiedzy. Dzięki aplikacji nie tylko dowiecie się, jak napisać dane słowo i co ono oznacza, ale także, jak prawidłowo je wymówić i zastosować w zdaniu. Będziecie mogli uczyć się samodzielnie oraz rywalizować ze sobą w wirtualnych pojedynkach.

 

Co najważniejsze – wszystko to zmieści się w kieszeni lub torebce, na smartfonie lub tablecie. Łatwa w obsłudze aplikacja językowa pozwoli na naukę w niemal dowolnym czasie i miejscu. Sami decydujecie kiedy i jak długo chcecie się uczyć. Dzięki nauce z aplikacją „więcej słówek” nie będzie równało się „więcej kucia”.

 

Aplikacja umożliwia przyswojenie ok. 300 słówek najbardziej przydatnych w codziennej pracy opiekunki osób starszych w Niemczech. Autorzy aplikacji zdecydowali się tylko na te słówka, które rzeczywiście są potrzebne w komunikowaniu się z osobą starszą i jej rodziną.

 

Wszystkie słówka zostały podzielone na następujące kategorie:

 1. Putzen, Waschschen, Aufräumen
 2. Einkaufen und Besorgungen
 3. Essen und Trinken
 4. Küche und Kochen
 5. Wohnung und Räume
 6. Gegenstände, Einrichtung, Möbel
 7. Hobbys, Freizeit, Bewegung
 8. Verwandtschaft, Familie, Freunde
 9. Betreuung, Mobilität
 10. Tagesablauf, Zeitangaben
 11. Wetter, Natur, Orte
 12. Leben und Ereignisse
 13. Körper
 14. Kleidung
 15. Badezimmer
 16. Alltagshilfen
 17. Hilfe im Alltag

Korzystanie z aplikacji przyniesie Wam wymierne korzyści w pracy. Po przejściu całego kursu i osiągnięciu maksymalnej sumy 2745 punktów otrzymacie dyplom potwierdzający ukończenie kursu. Ponownie przejdziecie także rozmowę oceniającą Waszą znajomość języka niemieckiego, na podstawie której określane będzie Wasze wynagrodzenie za pracę.

Aby uzyskać wspomniane 2745 punktów należy:

 • zapoznać się ze wszystkimi słówkami ze wszystkich kategorii,
 • wypełnić wszystkie treningi proponowane przez aplikację,
 • powtórzyć wszystkie słówka ze wszystkich kategorii jeszcze raz.

W zależności od znajomości języka niemieckiego, zrealizowanie całego kursu zajmuje od 40 do 60 godzin zegarowych.

Pamiętajcie! Lepsza znajomość niemieckiego to mniejszy stres w czasie pracy, lepsza komunikacja z podopiecznym, większy wybór ofert i lepsze wynagrodzenie.

Jak to działa?

Bardzo prosto. Jeśli jesteś naszym opiekunem i masz smartfon lub tablet z dostępem do internetu, zgłoś się do naszego Działu Rekrutacji tel. 32 336 90 60. Po potwierdzeniu Twojej tożsamości prześlemy Ci SMSem link umożliwiający pobranie kursu. To dziecinnie proste, ale w razie jakichkolwiek problemów zawsze służymy pomocą!

 

Instrukcja pobrania aplikacji językowej

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Zmobilizowanie się do systematycznej i samodzielnej nauki języka obcego w swoim czasie wolnym na pewno nie jest łatwe. Czy jest jednak w ogóle możliwe?

Język niemiecki dla opiekunek - jak uczyć się samodzielnie w domu?

Język niemiecki dla opiekunek - jak uczyć się samodzielnie w domu?

Podjęłaś decyzję o rozpoczęciu pracy w opiece w Niemczech, a nie znasz jeszcze języka? Masz już kilka lub nawet kilkanaście wyjazdów za sobą, lecz nadal potrzebujesz pomocy przy porozumiewaniu się? Wypróbuj kilka prostych i przyjemnych sposób nauki języka niemieckiego w domu!

Różnice kulturowe między opiekunem a podopiecznym - jak je zniwelować?

Różnice kulturowe między opiekunem a podopiecznym - jak je zniwelować?

Czego może spodziewać się polska opiekunka osoby starszej, która decyduje się na pracę w Niemczech? Przede wszystkim musi przygotować się na różnice kulturowe między opiekunem a podopiecznym, na które z dużym prawdopodobieństwem natrafi.

Jaki zakres słownictwa powinna opanować opiekunka osób starszych, aby znaleźć legalną pracę w Niemczech?

Jaki zakres słownictwa powinna opanować opiekunka osób starszych, aby znaleźć legalną pracę w Niemczech?

Peter Eisenberg sławny niemiecki gramatyk i lingwista podkreślał zawsze, że rzeczą najistotniejszą w nauce i opanowywaniu jakiegokolwiek języka jest komunikatywność. Komunikatywność to też najważniejsza cecha języka, jako narzędzia służącego do wymiany informacji między nami ludźmi.

Opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości języka?

Opiekunka osób starszych w Niemczech bez znajomości języka?

Osoba starająca się o pracę opiekunki osób starszych musi spełniać dwa warunki: znać język niemiecki oraz mieć doświadczenie w pracy z seniorami. O ile o doświadczenie w opiece nie jest trudno, wszak często opiekujemy się chorymi rodzicami lub dziadkami, o tyle ze znajomością języka niemieckiego bywa różnie.

Test znajomości języka niemieckiego

Test znajomości języka niemieckiego

Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec, ale zastanawiasz się, czy Twój poziom znajomości języka jest wystarczający? Sprawdź swoj niemiecki!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.