Opieka Niemcy do osoby palącej

Jakich zleceń w niemieckiej opiece powinny szukać osoby palące? Czy warto otwarcie zadeklarować przed pracodawcą fakt nałogu? Jakie mogą być konsekwencje nieprzyznania się do bycia palaczem? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Praca w niemieckiej opiece – dlaczego nie warto ukrywać faktu palenia?

Z racji tego, że praca w niemieckiej opiece wiąże się z wykonywaniem obowiązków w prywatnych domach, fakt nałogowego palenia trzeba koniecznie zgłosić pracodawcy. Istnieje kilka powodów, dla których nie warto go ukrywać.

 

Pierwszym i podstawowym powodem, dla którego lepiej na samym wstępie powiedzieć prawdę w kwestii palenia, jest to, że zatajenie tego faktu może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. W skrajnych przypadkach nawet z utratą kontraktu. Zarówno rodzina, jak i sam podopieczny mogą bowiem nie życzyć sobie palacza we własnym domu. Dosyć oczywistym powodem, dlaczego o fakcie palenia należy powiedzieć, jest to, że senior może zmagać się z chorobą górnych dróg oddechowych lub cierpieć na alergię na dym, więc jego drobne cząsteczki osadzające się choćby na ubraniu opiekuna mogą być dla seniora drażniące, a w niektórych przypadkach nawet niebezpieczne.

 

Nie poinformowałeś pracodawcy o tym, że palisz? Prawdopodobnie i tak wyda się to prędzej czy później. Zalecamy otwarcie powiedzieć o tym na samym początku zlecenia, a właściwie na etapie poszukiwania idealnego miejsca pracy, ograniczając tym samym potencjalne, stresowe sytuacje. Pracy w niemieckiej opiece jest naprawdę sporo, dlatego nie musimy się obawiać, że akurat ta kwestia pokrzyżuje nam plany zawodowe. Szczerość także i w tym zakresie popłaca i znacznie zwiększa szanse na znalezienie dobrej szteli, na której zarówno Ty, jak i senior będziecie czuć się komfortowo. Przy rozmowie z pracodawcą warto zaznaczyć, że jesteś w stanie kontrolować liczbę wypalanych papierosów, a także zadeklarować, że chęć puszczenia przysłowiowego dymka ograniczysz jedynie do miejsc na zewnątrz. Z naszego doświadczenia w opiece wynika, że większość rodzin nie ma absolutnie nic przeciwko palącym opiekunom, pod warunkiem, że nie będą oni palić w domu seniora, tylko na zewnątrz budynku.

 

Samo poruszenie kwestii palenia przed podjęciem danego zlecenia jest równie ważne dla osób wolnych od nałogu. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej można bowiem określić, czy chcemy opiekować się palącym seniorem, czy wręcz przeciwnie. W końcu może się zdarzyć, że podopieczny pali bardzo dużo, także w domu – a na takim zleceniu opiekunki niepalące z pewnością nie będą czuć się komfortowo.

 

Oferty dla osób palących w opiece w Niemczech - jak szukać?

Przy poszukiwaniu odpowiedniego zlecenia dla siebie, warto korzystać z bardzo dobrze opisanych ofert. Mamy tu na myśli ogłoszenia, w których znajdują się dokładne informacje nie tylko o warunkach pracy, ale i preferencjach podopiecznego. W CareWork dbamy o to, by nasze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech były możliwie najbardziej szczegółowe. Staramy się, by ogłoszenia zawierały wszystkie najważniejsze informacje zarówno z punktu widzenia opiekunki, jak i podopiecznego. Dokładny wywiad i późniejszy rzetelny opis oczekiwań, zainteresowań seniora, a także jego stosunku do palenia, pozwalają nam uniknąć nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji.

 

Oczywiście nie wszystkie oferty dostępne w sieci zawierają informacje dotyczące wymagań seniora względem palenia. W takiej sytuacji należy każdorazowo dopytać, czy podopiecznemu nie będzie przeszkadzał ten fakt. Jednocześnie, jeśli sami nie palimy, a przeszkadza nam to u innych osób, warto dowiedzieć się odpowiednio wcześnie, czy konkretny senior jest aktywnym palaczem.

 

Praca dla palącej opiekunki – typy ofert

Oferty skierowane bezpośrednio do palących opiekunek zazwyczaj dzieli się na dwa typy:

  • podopieczny nie pali, ale nie przeszkadza mu to, że pali opiekunka – pod warunkiem, że robi to poza domem. W takich przypadkach rodzina seniora z reguły wskazuje, w jakich miejscach można zapalić – zazwyczaj jest to np. balkon, do którego ma dostęp ze swojego pokoju, taras lub ogród.
  • podopieczny sam zmaga się z nałogiem – jednak nawet w takich sytuacjach dosyć rzadko zdarza się, by rodzina lub sam senior zgadzali się na palenie w domu.

Wyjątkiem są sytuacje, w których podopieczny pali papierosy i... tego też wymaga od opiekunki. Co prawda takich przypadków jest bardzo mało, ale naprawdę się zdarzają. Najczęściej dopisek o chęci zatrudnienia palącego opiekuna załączają w ogłoszeniu rodziny, których seniorzy palą nałogowo, w dużych ilościach. Z jednej strony, trudno się dziwić takim wymaganiom względem opiekunki – jeśli senior wypala ogromne ilości papierosów, nie na zewnątrz, ale w domu, bo przykładowo, nie jest już tak mobilny i nie jest w stanie chodzić, zapach dymu będzie wszechobecny. A w takich warunkach opiekunce bez nałogu może być znacznie trudniej funkcjonować i wykonywać swoje obowiązki.

 

Na podstawie naszych ofert, możemy stwierdzić, że zdecydowana większość (nawet ok. 95%) ogłoszeń o pracę dla opiekunów osób starszych zawiera sformułowanie „można palić – na zewnątrz”, co bardzo dobrze pokazuje, że osoby palące wcale nie mają tak ograniczonego wyboru szteli. Oferty zakazujące palenia w ogóle, również na zewnątrz, są zatem w zdecydowanej mniejszości.

 

Jeśli szukasz zlecenia jako opiekunka w Niemczech, które będzie w pełni dopasowane do Twoich potrzeb, skorzystaj z naszej pomocy! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i opiszesz nam swoje preferencje i oczekiwania, a my przedstawimy Ci zlecenia, które najlepiej na nie odpowiadają. Zapraszamy do kontaktu!

 

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Opiekunka Niemcy bez gotowania i sprzątania

Opiekunka Niemcy bez gotowania i sprzątania

Czy wyjeżdżając za granicę do pracy w charakterze opiekuna osób starszych, trzeba zawsze liczyć się z pełnym, typowym zakresem obowiązków? Niekoniecznie! Czy jeśli nie potrafisz gotować lub nie chcesz zajmować się sprzątaniem domu, możesz liczyć na podjęcie pracy w opiece? Jak najbardziej! Sprawdź,...

Praca wakacyjna jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Praca wakacyjna jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Szukasz dobrze płatnej pracy na wakacje? Masz doświadczenie w opiece nad seniorami i znasz język niemiecki? Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech! Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wyjazd.

Uczciwe oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Uczciwe oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

W dzisiejszych czasach pracy można poszukiwać na wiele różnych sposobów – od zdalnych w Internecie, po tradycyjne przez biura pośrednictwa pracy. Wśród setek codziennie publikowanych ogłoszeń, niestety zdarzają się również i te nieuczciwe. Jednym ze sposobów uchronienia się przed podjęciem...

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.