Praca wakacyjna jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Szukasz dobrze płatnej pracy na wakacje? Masz doświadczenie w opiece nad seniorami i znasz język niemiecki? Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech! Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wyjazd.

 

Opiekunka w Niemczech – dobrze płatna praca na wakacje

Wakacje to bardzo dobry czas na poszukiwanie zatrudnienia jako opiekunka osób starszych w Niemczech. W okresie letnim wiele opiekunek wraca do Polski, chcąc wykorzystać ten czas na w pełni zasłużony odpoczynek wspólnie z bliskimi, których nie widziały już od dawna. Jednak, jak wiadomo, opieka nad seniorem jest zajęciem całorocznym i podopieczny nie może pozostać bez odpowiedniej pomocy w czasie urlopu opiekunki, bądź wyjazdu swojej rodziny.

 

Z reguły jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego rodziny poszukują osób, które mogłyby zapewnić seniorowi niezbędne wsparcie. Z tego względu w tym czasie pojawia się wiele ofert pracy w niemieckiej opiece i o atrakcyjne zatrudnienie jest o wiele łatwiej. Można wtedy znaleźć zarówno oferty krótszych zleceń – kierowanych przede wszystkim do zmienniczek (np. na 1, 2 lub 3 tygodnie), jak i zatrudnienie na dłuższy czas.

 

Jeśli szukasz zleceń dla zmienniczek, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo – znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat tego rodzaju zatrudnienia.

 

Praca wakacyjna jako opiekunka seniorów – dla kogo?

Czas wakacji to dla osób z niewielkim doświadczeniem dobry moment na poszukiwanie zatrudnienia w opiece – może być to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zawód opiekunki jest dla Ciebie odpowiedni i chcesz zweryfikować swoje predyspozycje podczas krótszego zlecenia. Często ze względu na pilną potrzebę zatrudnienia nowej osoby na miejsce poprzedniej opiekunki, szansę na pracę z wysokim wynagrodzeniem, otrzymują również nowicjusze. Oczywiście osoby bez lub z niewielkim doświadczeniem zatrudniane są z reguły przy „łatwiejszych” zleceniach, tj. do seniorów, którzy mogą samodzielnie poruszać się i wykonywać inne podstawowe czynności, ale potrzebują kogoś, kto dotrzyma im towarzystwa. Z kolei przy zleceniach polegających na opiece nad niesamodzielnymi osobami z poważniejszymi schorzeniami, które potrzebują nieustannego wsparcia, preferowane są doświadczone opiekunki.

 

Wakacyjna praca opiekunki osób starszych to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które ze względu na specyfikę swojego zawodu w okresie letnim nie pracują – przykładowo, nauczycieli, pedagogów lub przedszkolanek. To dla nich szansa na dodatkowy zarobek, dzięki któremu mogą powiększyć swój domowy budżet. Wyjazd do Niemiec może być także dobrym pomysłem dla młodych osób, które ukończyły studia, nie mają jeszcze stałego zatrudnienia w Polsce i szukają tymczasowej pracy za granicą. Praca wakacyjna w charakterze opiekunki może zapewnić im dobry start finansowy i oszczędności po powrocie do kraju.

 

Dlaczego warto wyjechać w wakacje do pracy jako opiekunka?

zalety pracy wakacyjnej jako opiekunka osób starszych w Niemczech
Największe zalety pracy wakacyjnej jako opiekunka w Niemczech

 

Jedną z najważniejszych korzyści z pracy wakacyjnej w charakterze opiekunki, są premie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że praca w wakacje nie dla każdego wydaje się atrakcyjna. Jednak dodatkowe korzyści finansowe przekonują wiele osób do zrezygnowania z letniego wypoczynku (lub przełożenia go na inny termin) i spożytkowania swojego czasu na inne, wartościowe zajęcie. Z tego powodu wiele firm opiekuńczych i agencji zatrudniających opiekunki w Niemczech, oferuje możliwość większego zarobku osobom, które zdecydują się na pracę w tym okresie. Nie inaczej jest w naszym przypadku. W CareWork oferujemy opiekunom i opiekunkom nawet 200 euro netto za pracę w wakacje – szczegółowe informacje i warunki przyznawania premii, znajdziesz w zakładce premia wakacyjna.

 

Atrakcyjny zarobek, mimo że stanowi ważny aspekt pracy wakacyjnej, nie jest jedynym atutem, który przekonuje do wyjazdu do Niemiec. Jeśli zdecydujemy się na takie zatrudnienie, mamy szansę na poprawę swoich umiejętności językowych – a to oznacza większą pewność siebie w porozumiewaniu się po niemiecku i podniesienie kwalifikacji na przyszłych zleceniach. Wyjazd do pracy wakacyjnej daje nam także możliwość. Trzeba pamiętać o tym, że każde kolejne zlecenie (nawet to krótsze) to szansa na zdobycie nowych doświadczeń, kompetencji i umiejętności, które sprawią, że swoją pracę będziemy wykonywać jeszcze lepiej. To również bardzo dobra okazja na nawiązanie nowych znajomości i zdobycie kontaktów, dzięki którym zdobycie pracy jako opiekunka w Niemczech może w przyszłości okazać się o wiele łatwiejsze.

 

Dla wielu osób dużą zaletą wyjazdu może być także sama możliwość odwiedzenia nowych miejsc, poznania nieco innej kultury i zwyczajów. Jednak co najważniejsze, wakacyjna praca w charakterze opiekunki/opiekuna może przynieść ogromną satysfakcję i poczucie, że spędzamy czas w najlepszy możliwy sposób – pomagając innym.

 

Gdzie szukać ofert pracy dla opiekunek w Niemczech na wakacje?

Zdecydowałaś/eś się na wyjazd do pracy wakacyjnej i szukasz zatrudnienia jako opiekun osób starszych w Niemczech? Zapraszamy do CareWork! Oferujemy atrakcyjne możliwości zatrudnienia w okresie wakacyjnym zarówno doświadczonym opiekunkom, jak i osobom z niewielkim stażem – jesteśmy w stanie dopasować idealną ofertę do Twoich umiejętności i preferencji. W naszym serwisie znajdziesz oferty pracy dla opiekunek osób starszych z różnych regionów Niemiec.

 

Chcesz rozpocząć współpracę z CareWork i zdobyć atrakcyjną premię wakacyjną? Szukamy właśnie Ciebie, jeśli:

  • znasz niemiecki – wystarczy, że znasz język przynajmniej stopniu komunikatywnym lub jesteś gotowy do nauki niemieckiego,
  • dysponujesz wolnym czasem w wakacje,
  • jesteś osobą empatyczną, cierpliwą i gotową do pomocy innym.

Przewidujemy premię wakacyjną dla każdego pracownika, niezależnie od doświadczenia w opiece – wysokość premii jest uzależniona od liczby przepracowanych dni.

 

Chcesz pracować w wakacje z CareWork? Skontaktuj się z nami i powiedz, jakiej oferty szukasz – podaj nam swoje preferencje co do miejsca zatrudnienia oraz czasu trwania zlecenia. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę pracy.

 

 

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Praca w Niemczech dla nauczycieli na wakacje

Praca w Niemczech dla nauczycieli na wakacje

Lato to czas, kiedy wielu nauczycieli szuka dodatkowej pracy. Dla tych, którzy znają przynajmniej podstawy języka niemieckiego, nie brakuje ofert w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Chcesz spróbować swoich sił w niemieckiej opiece? Zatrudnij się jako opiekunka na zastępstwo! Sprawdź, kiedy pojawia się najwięcej tego typu ofert pracy i dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać.

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Zdecydowałeś/aś się już na pracę w Niemczech w opiece, ale zastanawiasz się, czy warto szukać zatrudnienia na własną rękę? Przedstawiamy, jakie zagrożenia mogą czekać na opiekunki, które zdecydują się na podjęcie zatrudnienia bez pośredników.