Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Chcesz spróbować swoich sił w niemieckiej opiece? Zatrudnij się jako opiekunka na zastępstwo! Sprawdź, kiedy pojawia się najwięcej tego typu ofert pracy i dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać.

 

Kiedy szukać pracy jako opiekunka na zastępstwo?

Jak wiadomo opieka nad seniorem to niezwykle odpowiedzialna i wymagająca praca. Bardzo często zdarza się, że podopieczny wymaga nieustannej pomocy, dlatego w okresie urlopowym, konieczne jest znalezienie odpowiedniego zastępstwa dla dotychczasowej opiekunki.

 

Praca dla opiekunek w Niemczech na zastępstwo to świetne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia w tego typu pracy i chciałyby sprawdzić, czy jest to odpowiednie zajęcie dla nich. Brak konieczności wiązania się długoterminowymi umowami to w takich sytuacjach ogromna zaleta. Wiele ofert pracy kierowanych do opiekunek na zastępstwo zakłada, że zatrudnienie nie potrwa dłużej niż kilka tygodni – po takim czasie można już podjąć pewną decyzję co do swojej przyszłości w tym zawodzie.

 

Wyjazd do pracy jako opiekunka na zastępstwo to nie tylko dobry pomysł dla osób rozpoczynających swoją przygodę z opieką – na skorzystanie z takiej oferty często decydują się także osoby poszukujące dobrze płatnego zatrudnienia sezonowego. Najwięcej ogłoszeń pojawia się zazwyczaj w okresie wakacyjnym i przedświątecznym (przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą). Wtedy to etatowe opiekunki często wracają do swoich rodzin i poszukują tymczasowego zastępstwa dla swojego podopiecznego. Warto zaznaczyć, że w tym czasie zmienniczek potrzeba nie tylko w domach prywatnych, ale i w domach opieki. To świetna szansa na dodatkowy zarobek zarówno dla osób młodych, jak i tych dojrzalszych. W okresie wakacyjnym często takiej pracy podejmują się m.in. nauczyciele, chcący podjąć nowe zawodowe wyzwanie i zapewnić sobie dochód w przerwie od swojego regularnego zatrudnienia.

 

Osoby poszukujące pracy w charakterze opiekunki na zastępstwo powinny jednak zwrócić uwagę na legalność konkretnej oferty. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy osoby prywatne poszukujące zmienniczki, oczekują zapłaty za chwilowe odstąpienie miejsca pracy. Dlatego też zatrudnienia najlepiej szukać przez sprawdzone serwisy, profesjonalne firmy opiekuńcze lub agencje pracy dla opiekunek, na których publikowane są wyłącznie legalne oferty pracy.

 

opiekunka osób starszych na zastępstwo
Praca jako opiekunka na zastępstwo to świetny pomysł dla osób z małym doświadczeniem w opiece

 

Wymagania dla zmienniczek

Wymagania na stanowisko zmienniczki zazwyczaj nie różnią się zbytnio od tych na stanowisko etatowej opiekunki. Oznacza to, że największe szanse na zdobycie zatrudnienia mają osoby posługujące się niemieckim przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że w takiej pracy najlepiej sprawdzą się kobiety lub mężczyźni z określoną osobowością – pogodni, otwarci na drugiego człowieka, cierpliwi i bardzo empatyczni. W przypadku ofert na zastępstwo bardzo ważna jest także dyspozycyjność kandydata. Niekiedy decyzja o podjęciu zatrudnienia może wiązać się z koniecznością bardzo szybkiego wyjazdu do Niemiec.

 

Dlaczego warto pracować jako opiekunka na zastępstwo?

Praca jako opiekunka na zastępstwo to szansa zdobycie dodatkowego doświadczenia, podniesienia kompetencji językowych oraz atrakcyjny zarobek. Jak już wspominaliśmy wcześniej, liczba takich ofert wzrasta najczęściej przed sezonem urlopowym oraz świętami. Pracodawcy, aby zachęcić kandydatów do podjęcia zatrudnienia w tak specyficznym okresie, który większość z nas spędza ze swoimi bliskimi, oferuje atrakcyjne premie. W dodatku niektóre firmy płacą opiekunce prowizję za znalezienie zastępstwa na czas swojej nieobecności.

 

W CareWork bardzo doceniamy poświęcenie opiekunek i ich zaangażowanie w wykonywaną pracę. Decydując się na wyjazd do Niemiec do pracy jako opiekunka osób starszych za pośrednictwem naszej firmy, możesz otrzymać:

  • premię za pracę w święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok,
  • premię za pracę w Wielkanoc,
  • premię za pracę w wakacje.

Na premię w CareWork mogą liczyć także opiekunki, które polecą współpracę z naszą firmą swojemu znajomemu – jeśli taką osobę zatrudnimy, opiekunka otrzyma premię za polecenie.

 

Zatrudnienie jako zmienniczka etatowej opiekunki to oczywiście nie tylko korzyści materialne. Praca na krótkich zastępstwach pomoże nam stworzyć nowe kontakty i dzięki temu zyskać lepsze perspektywy na przyszłość w branży opiekuńczej. Jeśli rodzina, w której zastępstwo odbywa opiekunka, będzie zadowolona z jej pracy, w przyszłości może zaproponować jej ponowne zatrudnienie.

 

Jesteś zainteresowany pracą jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Zapoznaj się z naszymi ogłoszeniami dla opiekunek i znajdź najlepszą ofertę dla siebie już dziś!

 

Jagoda Wawrzynowicz

Jagoda Wawrzynowicz

Przez wszystkich nazywana Jagodą, w firmie CareWork pełni rolę dyrektora do spraw rozwoju biznesu. Z branżą opiekuńczą związana jest ponad 20 lat i zna ją od podszewki, gdyż zaczynała jako opiekunka seniorów. W swojej karierze zawodowej zajmowała się także szkoleniem językowym i merytorycznym osób zainteresowanych pracą w opiece, a także organizacją usług opiekuńczych w Polsce. To ostatnie czyni z niej ekspertkę w zakresie faktycznych oraz prawnych różnic pomiędzy opieką w naszym kraju i u naszych zachodnich sąsiadów. O współpracujące z CareWork opiekunki dba także pełniąc funkcję inspektora danych osobowych.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Cechy idealnej opiekunki

Cechy idealnej opiekunki

Jeszcze nigdy nie pracowałeś w opiece i zastanawiasz się, czy masz predyspozycje do wykonywania opieki nad osobami starszymi? Zapraszamy do testu!

Praca na lato dla nauczycieli? Wyjazd do opieki w Niemczech!

Praca na lato dla nauczycieli? Wyjazd do opieki w Niemczech!

Firma CareWork oferuje nauczycielom znającym język niemiecki pracę sezonową w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

Dlaczego nie warto pracować jako opiekunka 'na czarno'

Dlaczego nie warto pracować jako opiekunka 'na czarno'

W branży opiekuńczej temat pracy "na czarno" pojawia się bardzo często, zbyt często. Sama instytucja pracy w szarej strefie jest zresztą pewnie tak stara, jak zarobki i podatki w ogóle.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.