Cykl szkoleń CareWork

Szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” poruszają wybrane problemy związane z etyką w pracy opiekunów osób starszych w Niemczech.  Celem kursów jest omówienie z opiekunami interesujących i kontrowersyjnych kwestii, które dotyczą ich pracy oraz przekazanie wiedzy w przystępnej i lekkiej formie. Szkolenia przygotowano w odcinkach, które poświęcono różnym tematom. 

Patientenverfügung – testament życia

Pierwsze e-szkolenie dotyczyło Patientenverfügung, czyli dyspozycji woli pacjenta sporządzanej na wypadek utraty możliwości samostanowienia. Testament życia budzi wiele wątpliwości u opiekunów, ponieważ może wymagać od nich konkretnego zachowania, które może być niezgodne z ich światopoglądem.

 

Mając świadomość nierzadkich dylematów związanych z Patientenverfügung, prowadząca szkolenie Dorota Lewandowska przedstawiła ten szeroki temat w kontekście pracy w opiece.

 

Wśród najważniejszych omówionych aspektów znalazły się:

 

  • Co to jest testament życia?
  • Niemieckie przepisy na temat Patientenverfügung
  • Uporczywe terapie medyczne czy leczenie – jak je odróżnić?
  • Przykładowe oświadczenie z testamentu życia: ogólne, dot. reanimacji, sztucznego odżywiania i podawania płynów, leczenia bólu i objawów choroby, sztucznego oddychania
  • Patientenverfügung a eutanazja
  • Stanowisko kościoła katolickiego
  • Respektowanie Patientenverfügung – polski opiekun i podopieczny z Patientenverfügung
  • Obowiązki opiekuna – to należy robić, co można robić, czego nie można robić?
  • Słowniczek – pomocne niemieckie zwroty

 

Na koniec omówione zostały pytania zadane przez uczestników szkolenia.

Relacja z e-szkolenia Patientenverfügung – testament życia

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Autorem prezentacji jest CareWork Sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

Kolejne szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” już wkrótce!

Dorota Lewandowska

Dorota Lewandowska

Pełnomocnik Zarządu ds. jakości w firmie CareWork oraz Redaktor Naczelna portalu i kwartalnika arbeitlandia.eu. Ukończyła politologię na UAM w Poznaniu i posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft, doradca niemieckiego instytutu badawczo-szkoleniowego IQH. W branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech pracuje już ponad 20 lat.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

CareWork zaprasza na szkolenia

Już wkrótce e-szkolenia z CareWork

Już w październiku startuje otwarty cykl szkoleń on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Ciekawe tematy, najważniejsze zagadnienia praktyczne, dużo wiedzy w przystępnej formie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.