„Jak pracować, żeby nie żałować?” – poradnik dla opiekunów osób starszych w Niemczech

Praca opiekunów osób starszych bywa ciężka również fizycznie, dlatego każda osoba zajmująca się seniorami powinna zadać sobie pytanie, jak pracować żeby nie żałować. Nie żałować, że wykonana w nieprzemyślany sposób czynność doprowadziła do przeciążeń, do kontuzji, do problemów zdrowotnych.

 

Warto myśleć o swoim zdrowiu i pracować mądrze, czyli planować obowiązki, korzystać z dostępnych pomocy i korygować swoje złe nawyki. Na szczęście, również w opiece można stosować sprytne metody i proste techniki, które są w stanie sprawić, że codzienna praca będzie wymagać mniej wysiłku, a więc będzie bezpieczniejsza.

Nie dźwigaj, jeśli nie musisz!

Piąty film Carework na temat unikania obciążeń kręgosłupa dotyczy trudnego tematu, jakim jest dźwiganie w pracy opiekunów osób starszych. Podopieczni to często osoby schorowane, słabe lub niepełnosprawne. Stan ich zdrowia wymaga pomocy przy wstawaniu, zmianie pozycji, przemieszczaniu i poruszaniu się. Przydatne opiekunom mogą być w tym nowoczesne urządzenia, sprzęty i akcesoria, ale już samo stosowanie prostych zasad może znacząco ułatwić im pracę.

 

To od opiekunów w dużym stopniu zależy, czy wykonane czynności będą miały wpływ na ich kręgosłup. Zdecydowana większość z nich zapomina o swoim zdrowiu i radzi sobie, jak potrafi, aby tylko wspierać swoich podopiecznych. Bez wątpienia pomoc seniorom jest ważna, ale równie istotne jest dbanie siebie.

 

Przygotowany z myślą o opiekunach osób starszych film CareWork ma na celu uświadomienie, że czasami w pracę można włożyć mniej siły fizycznej, a mimo to osiągnąć taki sam a nawet lepszy efekt. Pokazane są najczęściej popełniane błędy oraz sposoby, jak ich unikać.

Techniki i triki w pracy opiekunów osób starszych – pomoc przy wstawaniu

Nawet przy zwykłej czynności, jaką jest pomoc przy wstawaniu ważna jest stabilna pozycja oraz ułożenie stóp i dłoni. Użyteczne okazać mogą się również domowe przedmioty, jak na przykład poduszki. W trakcie filmu ekspert CareWork tłumaczy, jak szukać optymalnych rozwiązań, bo dobre przygotowanie i organizacja mogą znacząco poprawić komfort pracy opiekuna.

 

 

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak pracować, żeby nie żałować?

Jak pracować, żeby nie żałować?

Rusza właśnie kolejny projekt szkoleniowy dla opiekunów i opiekunek osób starszych. Tym razem firma CareWork, mając świadomość trudów pracy w opiece, postawiła na przekazywanie wiedzy na temat prewencji urazów kręgosłupa. Szkolenia mają formę filmów instruktażowych z komentarzem eksperta.

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - premiera drugiego odcinka

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - premiera drugiego odcinka

Dostępny jest już kolejny odcinek cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”. Film instruktażowy z komentarzem eksperta poświęcony jest rozgrzewce, która pozwala przygotować się do wykonywania codziennych obowiązków i pomaga w radzeniu sobie z obciążeniami pojawiającymi się w pracy opiekunów osób starszych.

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - odcinek trzeci

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - odcinek trzeci

Zobacz trzeci odcinek cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”. Tym razem film instruktażowy z komentarzem eksperta poświęcony jest podstawowym zasadom prewencji urazów kręgosłupa.

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - odcinek czwarty

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - odcinek czwarty

Już jest – czwarta część cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”. Tym razem film pokazuje zastosowanie technik ergonomii w czynnościach dnia codziennego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.