CareWork szkoli opiekunów

„Jak pracować, żeby nie żałować?” to nazwa kolejnego cyklu szkoleniowego CareWork dotyczącego pracy w opiece. Projekt to wynik współpracy z opiekunami osób starszych, wieloletnich obserwacji i analizy sytuacji zawodowej opiekunów – również pod kątem zgłaszanych przez nich problemów zdrowotnych. Równolegle do cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” w ramach którego poruszane są ważne, interesujące a nawet kontrowersyjne tematy związane z opieką nad niemieckimi seniorami oraz do interaktywnych kursów języka niemieckiego, firma CareWork postanowiła przygotować kilkuodcinkowy materiał filmowy związany ze zdrowiem opiekunów, w którym pokazuje, jak unikać obciążeń fizycznych. Kurs dotyczący przede wszystkim prewencji urazów kręgosłupa, stanowi zatem uzupełnienie oferty szkoleniowej CareWork dla opiekunów osób starszych. Udział opiekunów w projekcie pozytywnie wpłynie na ich kwalifikacje i wiedzę na temat pracy w opiece w Niemczech oraz zwiększy bezpieczeństwo ich pracy.

 

Prewencja urazów kręgosłupa

Bez wątpienia praca w opiece bywa trudna, również fizycznie. Podopieczni ze względu na choroby i wiek często są niepełnosprawni i potrzebują pomocy. To zupełnie naturalnie, że opiekunowie starając się o nich dbać, angażują się w swoją pracę. Niestety czasami zapominają o sobie i zdarza się, że obciążają się za bardzo. Wielu obciążeń można jednak uniknąć zmieniając swoje nawyki, planując wykonywanie codziennych czynności i świadomie stosując proste techniki. Pomocne we wprowadzaniu zmian będą na pewno krótkie filmy CareWork na temat prewencji urazów kręgosłupa. W filmach przedstawiono konkretne zasady, które w łatwy sposób można wdrożyć w życie, co pozwoli ograniczyć obciążenia fizyczne i przełoży się na bezpieczeństwo pracy. Ekspert CareWork pokazuje, jak ważna są organizacja i przygotowanie – nawet fizyczne w formie rozgrzewki, a także wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku, jako pomocy w pracy. W filmach porównano wykonywanie obowiązków na dwa sposoby – zwykły tzn. intuicyjny (bez przygotowania) i zaplanowany (mając na uwadze zdrowy kręgosłup) a także wskazano, dlaczego nawet zwykłe czynności warto wykonywać w przemyślany sposób.

 

Odcinek pierwszy: Wprowadzenie – prewencja urazów kręgosłupa

Cykl „Jak pracować, żeby nie żałować?” zaczyna się od wywiadu z ekspertem i ma formę wprowadzenia. Tomasz Narolski – specjalista ds. BHP, fizjoterapeuta, certyfikowany i doświadczony trener z zakresu ergonomii i organizacji pracy odpowiada w nim na pytania dotyczące obciążeń fizycznych w pracy opiekuna. Wyjaśnia na co szczególnie trzeba zwracać uwagę organizując swoją pracę, jak można sobie ją ułatwić i dlaczego warto zmienić swoje nawyki. W kolejnych filmach pokazane zostaną już bardzo konkretne sposoby i czynności, których stosowanie sprawia, że praca będzie mniej obciążająca, a więc bezpieczniejsza dla zdrowia opiekuna.

 

Szkolenia w aplikacji CareWork

Wszystkie szkolenia zawodowe CareWork dostępne są w darmowej aplikacji CareWork dla współpracujących z nami opiekunów. Szkolenia opracowywane zostały przez specjalistów z branży opiekuńczej, a ich lista będzie na bieżąco uzupełniana o nowe tematy. Po zalogowaniu się w aplikacji app.carework.pl poza funkcjonalnościami związanymi ze sprawami kadrowymi, opiekunowie mają pełny dostęp do platformy szkoleniowej, która daje szereg możliwości rozwoju. Co więcej, aktywny udział w szkoleniach i rozwiązywanie testów kompetencji umożliwia zdobywanie dodatkowych punktów w zupełnie nowym programie lojalnościowym „Pomagasz – Korzystasz”, który wystartował 1 stycznia 2020 roku. Zgromadzone na kontach punkty można wymieniać na atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat programu znajdziesz na stronie internetowej CareWork.

 

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Aplikacja dla opiekunów CareWork - już nie musisz wysyłać dokumentów pocztą

Aplikacja dla opiekunów CareWork - już nie musisz wysyłać dokumentów pocztą

Uwaga! Ogłaszamy koniec „papierologii”! Już teraz opiekunki i opiekunowie mogą korzystać ze specjalnej aplikacji CareWork. Za jej pośrednictwem uzupełnisz i wyślesz do nas wszystkie te formularze, z którymi dotychczas trzeba było iść na pocztę. Będzie łatwiej, szybciej i ekologicznie. Przekonaj się już dziś.

Pomagaj - korzystaj

Pomagaj - korzystaj

Zupełnie nowy program lojalnościowy 1 stycznia 2020 roku ruszył nowy program lojalnościowy dla opiekunek i opiekunów CareWork. Już dziś poznaj jego szczegóły i sprawdź, jakie nagrody czekają na Ciebie!   Program lojalnościowy dla opiekunów osób starszych w Niemczech Program lojalnościowy...

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Trzecie już e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło funkcjonowania opiekuna prawnego (gesetzlicher Betreuer). Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.