Szkolenia CareWork: „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”

Opiekunowie osób starszych pracując w Niemczech mogą spotkać się z przepisami, które nie istnieją w Polsce, a które mają wpływ na ich obowiązki, ponieważ łączą się ze stanem podopiecznego. Warto być dobrze zorientowanym na wypadek wystąpienia takich sytuacji. Właśnie dlatego szkolenia CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” poruszają także najważniejsze kwestie prawne, które dotyczą pracy w opiece. Bezpłatne kursy on-line mają na celu przekazanie wiedzy w przystępny sposób. Każdy z nich poświęcono innemu problemowi, ale trzeba pamiętać, że w praktyce często występują one jednocześnie i wiążą się ze sobą. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w szkoleniu na żywo, organizator przygotował wideo-relacje, które można odtworzyć w wygodnym dla siebie momencie.

 

Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwo prewencyjne

Vorsorgevollmacht to kolejne rozwiązanie prawne, które nie funkcjonuje w Polsce, dlatego może budzić wątpliwości. Dokument ten jest spisywany na wypadek utraty możliwości podejmowania decyzji i wiąże się z wyznaczeniem zaufanej osoby, która w razie konieczności będzie działać jako pełnomocnik. Podczas szkolenia omówiono takie aspekty, jak:

 

- Prewencyjny charakter Vorsorgevollmacht
- Cele Vorsorgevollmacht
- Obowiązki związane z Vorsorgevollmacht
- Zakres pełnomocnictwa
- Vorsorgevollmacht a Patientenverfügung
- Rejestracja Vorsorgevollmacht
- Vorsorgevollmacht a praca opiekunki
- Problemy przy korzystaniu z pełnomocnictwa
- Zasada czworga oczu
- Nadużycie zaufania

 

Na koniec prowadząca szkolenie – Dorota Lewandowska odpowiedziała na pytania uczestników szkolenia.

Relacja z e-szkolenia o Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Autorem prezentacji jest CareWork Sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

Kolejne szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” już wkrótce!

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Kolejne e-szkolenie CareWork już w listopadzie

Kolejne e-szkolenie CareWork już w listopadzie

Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwo prewencyjne to temat drugiego szkolenia on-line z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Kwestie związane z tym pełnomocnictwem wzbudzają duże zainteresowanie, ponieważ w Polsce nie istnieje podobne rozwiązanie.

CareWork zaprasza na szkolenia

Już wkrótce e-szkolenia z CareWork

Już w październiku startuje otwarty cykl szkoleń on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Ciekawe tematy, najważniejsze zagadnienia praktyczne, dużo wiedzy w przystępnej formie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.