Praca w opiece w Niemczech

Wyjeżdżając do pracy w opiece trzeba mieć świadomość, że niemieckie prawo różni się od naszych krajowych regulacji. Spotkać można się z przepisami, które nie istnieją w Polsce, a które mogą łączyć się z sytuacją zdrowotną podopiecznego. Niemieckie normy mogą rodzić pytania natury etycznej, dlatego dobrze mieć podstawową wiedzę na ich temat i być przygotowanym na związane z nim sytuacje. Aby uporządkować informacje z tego zakresu, firma CareWork przygotowała cykl szkoleń dla opiekunów osób starszych pracujących w Niemczech. W ramach bezpłatnych kursów on-line zostaną poruszone wybrane problemy związane z etyką.

 

 

Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech

Bez wątpienia opiekun osoby starszej podczas swojej pracy może zderzyć się z rozwiązaniami, które są dla niego kontrowersyjne a nawet niezgodne z jego przekonaniami. Warto na pewne sprawy patrzeć jednak szerzej i uświadamiać sobie wpływ prawa i kultury na przyjęte w Niemczech zasady, również w zakresie samostanowienia osób chorych.

Patientenverfügung a praca w opiece

O ile w Polsce nie istnieje testament życia (dyspozycja woli pacjenta) to pracując w opiece w Niemczech trzeba liczyć się, że sporządzony przez podopiecznego Patientenverfügung może mieć ogromny wpływ na pracę i zobowiązywać do zachowania się w określony sposób. Szkolenie CareWork na ten temat, które odbyło się w październiku cieszyło się dużym zainteresowaniem i otrzymało pozytywne opinie uczestników. Nagranie ze szkolenia dostępne jest na kanale CareWork w serwisie YouTube.

Listopadowe szkolenie o Vorsorgevollmacht

Kolejny dokument, który jest spisywany na wypadek utraty możliwości podejmowania decyzji to Vorsorgevollmacht. Wyznacza się w nim zaufaną osobę, która w razie konieczności ma za zadanie wypełnić wolę mocodawcy. Pogorszenie się stanu zdrowia podopiecznego i rozpoczęcie działań przez pełnomocnika może oddziaływać na pracę opiekuna.

Zapisy na szkolenie

Kwestie związane z pełnomocnictwem prewencyjnym zostaną omówione na kolejnym e-szkoleniu CareWork, które odbędzie się już 21 listopada o godzinie 20:00. Po prezentacji z komentarzem specjalisty, przewidziano czas na pytania uczestników. Chęć udziału można zgłosić kontaktując się na adres: marketing@carework.pl Dla zarejestrowanych uczestników przygotowano certyfikaty. Transmisję ze szkolenia będzie można również śledzić przez fanpage firmy na Facebook.


21 LISTOPADA

START: godz. 20:00

 

WAŻNE

Zapraszamy do zgłaszania chęci udziału w szkoleniu.
Wystarczy wysłać wiadomość na adres: marketing@carework.pl 
Zapisy trwają do 15 listopada.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Premia świąteczna

Już dziś zapytaj o naszą premię za pracę w Wigilię, Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

CareWork zaprasza na szkolenia

Już wkrótce e-szkolenia z CareWork

Już w październiku startuje otwarty cykl szkoleń on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Ciekawe tematy, najważniejsze zagadnienia praktyczne, dużo wiedzy w przystępnej formie.
Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.
Kursy pierwszej pomocy dla opiekunów CareWork!

Kursy pierwszej pomocy dla opiekunów CareWork!

CareWork serdecznie zaprasza wszystkie współpracujące z nami opiekunki i opiekunów osób starszych w Niemczech do udziału w kursach pierwszej pomocy przedmedycznej.
Kursy języka niemieckiego w CareWork

Kursy języka niemieckiego w CareWork

W oddziałach CareWork organizujemy kursy języka niemieckiego dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w opiece w Niemczech oraz dla naszych współpracowników, którzy chcą podnieść swoje kompetencje językowe.
Aplikacja do nauki języka niemieckiego

Aplikacja do nauki języka niemieckiego

Z CareWork nauka języka niemieckiego to przyjemność! Zapraszamy do skorzystania z naszej aplikacji.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.