Szkolenia CareWork: „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” – pod taką nazwą CareWork prowadzi szkolenia na ważne tematy opiekuńcze. Cykl dotyczy między innymi kwestii prawnych, które mogą mieć wpływ na pracę opiekunów niemieckich seniorów. Projekt jest ważny, ponieważ poprzez przekazanie wiedzy ma na celu podniesienie komfortu opiekunów pracujących w Niemczech. Bez wątpienia udział w szkoleniach może przygotować opiekunów na wystąpienie pewnych sytuacji i mieć pozytywny wpływ na ich reakcje. Warto bowiem wiedzieć, jakie rozwiązania przewidziało niemieckie prawo i jak w praktyce wiążą się one z pracą w opiece. W ramach e-kursów dotychczas zostały przybliżone tematy: Patientenverfügung (testament życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne). Trzecie szkolenie dotyczyło gesetzlicher Betreuer (opiekuna prawnego). Ciekawa tematyka, wygodna i przystępna forma sprawiają, że szkolenia cieszą się zainteresowaniem. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, a dla zarejestrowanych uczestników przygotowano certyfikaty.

 

Gesetzlicher Betreuer – opiekun prawny

Pracując w opiece należy mieć świadomość, że stan zdrowia podopiecznego może się pogorszyć. Utrata możliwości samostanowienia, czyli podejmowania samodzielnych decyzji w sytuacji braku pełnomocnictwa prewencyjnego (Vorsorgevollmacht) może oznaczać konieczność ubezwłasnowolnia chorego i ustanowienia przez sąd opiekuna prawnego. Często nie ma to większego wpływu na pracę opiekuna, ponieważ opiekunem prawnym zostaje bliska podopiecznemu osoba, która dotychczas była obecna w codziennym życiu seniora, pomagała mu i miała wpływ na decyzję związane z jego życiem. Zdarza się jednak, że taka sytuacja wymaga od opiekuna dostosowania się do nowych zasad, ponieważ opiekunem prawnym zostaje ustanowiony zawodowy kurator sądowy albo pracownik socjalny, z którym należy współpracować.

Gesetzlicher Betreuer – prawa i obowiązki opiekuna prawnego osoby starszej

Podczas szkolenia omówiono takie aspekty, jak:

- Gesetzlicher Betreuer a Vorsorgevollmacht
- Cele ubezwłasnowolnienia
- Wniosek o ustanowienie opiekuna prawnego
- Opiekun prawny - kto może nim zostać?
- Zawodowy opiekun prawny
- Zadania opiekuna prawnego
- Kontrola nad opiekunem prawnym
- Współpraca z opiekunem prawnym

 

Na koniec prowadząca szkolenie – Dorota Lewandowska odpowiedziała na pytania uczestników szkolenia.

Relacja z e-szkolenia o Gesetzlicher Betreuer – opiekun prawny

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Autorem prezentacji jest CareWork sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

Kolejne szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” już wkrótce!

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

CareWork zaprasza na szkolenia

Już wkrótce e-szkolenia z CareWork

Już w październiku startuje otwarty cykl szkoleń on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Ciekawe tematy, najważniejsze zagadnienia praktyczne, dużo wiedzy w przystępnej formie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.