„Jak pracować, żeby nie żałować?” – prewencja jest ważna

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta zasada ma także zastosowanie w kontekście profilaktyki urazów kręgosłupa. I dotyczy również, a może przede wszystkim, zwykłych czynności, które wykonuje każdy z nas. To właśnie im – aktywnościom dnia codziennego został poświęcony kolejny film CareWork z cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”.

Ergonomia w pracy opiekuna osób starszych

Termin „ergonomia”, choć wydaje się bardzo specjalistyczny, dotyczy każdego z nas. Rozwiązania „ergonomiczne” mają ustrzec bowiem przed utratą zdrowia i negatywnymi skutkami zdrowotnymi, w tym również chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Zastosowanie ergonomii w pracy polega na dopasowaniu technik do własnych obowiązków. Oznacza to przede wszystkim wykonywanie czynności w przemyślany sposób, z dbałością o postawę i z myślą o bezpieczeństwie.

„Pracuj mądrze, nie ciężko! Zastosowanie technik ergonomii w czynnościach dnia codziennego”.

Nawet codzienne prace i proste czynności: wiązanie butów, przenoszenie ciężkich toreb z zakupami, wkładanie produktów do szafek czy opróżnienie zmywarki mogą narażać kręgosłup na niepotrzebne obciążenia. Warto zatem skorygować swoje zwyczaje, choć na pewno wymaga to sporo pracy i samodyscypliny. Pomocny we wprowadzaniu zmian będzie na pewno krótki film CareWork zawierający praktyczne porady na ten temat:

 

 

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak pracować, żeby nie żałować?

Jak pracować, żeby nie żałować?

Rusza właśnie kolejny projekt szkoleniowy dla opiekunów i opiekunek osób starszych. Tym razem firma CareWork, mając świadomość trudów pracy w opiece, postawiła na przekazywanie wiedzy na temat prewencji urazów kręgosłupa. Szkolenia mają formę filmów instruktażowych z komentarzem eksperta.

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - premiera drugiego odcinka

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - premiera drugiego odcinka

Dostępny jest już kolejny odcinek cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”. Film instruktażowy z komentarzem eksperta poświęcony jest rozgrzewce, która pozwala przygotować się do wykonywania codziennych obowiązków i pomaga w radzeniu sobie z obciążeniami pojawiającymi się w pracy opiekunów osób starszych.

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - odcinek trzeci

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - odcinek trzeci

Zobacz trzeci odcinek cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”. Tym razem film instruktażowy z komentarzem eksperta poświęcony jest podstawowym zasadom prewencji urazów kręgosłupa.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.