„Jak pracować, żeby nie żałować?”

Przygotowany przez CareWork kilkuodcinkowy materiał filmowy pod tytułem „Jak pracować, żeby nie żałować?” dotyczy prewencji urazów kręgosłupa. Filmy dedykowane opiekunom osób starszych i niesamodzielnych pokazują, jak radzić sobie z obciążeniami fizycznymi, które mogą towarzyszyć codziennym obowiązkom.

 

Zmiana nawyków, wykonywanie czynności w zaplanowany sposób, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy i świadome stosowanie technik – to wszystko może pomóc w zachowaniu zdrowego kręgosłupa oraz unikaniu kontuzji i urazów. Zachęcamy do śledzenia cyklu na kanale CareWork na YouTube.

"Podstawowe zasady – Poznaj swojego wroga! Jak radzić sobie z obciążeniami kręgosłupa?"

Trzeci odcinek serii omawia czynniki, które negatywnie wpływają na kręgosłup. Przedstawione przykłady pokazują, jak nawet zwykłe aktywności, nad którymi zwykle nikt się nie zastanawia, mogą źle oddziaływać i stanowić ryzyko dla zdrowia. Jednocześnie eksport CareWork wyjaśnia na co szczególnie warto zwracać uwagę oraz jak w prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywać nawet podstawowe czynności. Film w prosty sposób tłumaczy, jak ważna (na przykład podczas podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów) jest stabilna pozycja, zachowanie osi ciała i zmniejszenie dystansu oraz jaką role pełni ciężar ciała.

 

Szkolenia w aplikacji CareWork

Szkolenia CareWork zostały opracowywane przez specjalistów z branży opiekuńczej. Aktualnie, poza cyklem „Jak pracować, żeby nie żałować?” w aplikacji CareWork dostępne są również szkolenia „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” oraz „Pomocne w opiece…”. Lista tematów będzie na bieżąco rozszerzana.

 

Na opiekunów CareWork w aplikacji czeka również internetowy kurs języka niemieckiego obejmujący lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania, powtórki i gry językowe. To wszystko zapewnia efektywną i komfortową naukę.

 

Z bazy szkoleń zawodowych i bezpłatnego kursu języka niemieckiego korzystać mogą wszyscy opiekunowie CareWork. Wystarczy zalogować się w aplikacji CareWork. Aktywny udział w szkoleniach i rozwiązywanie testów pozwala zdobywać dodatkowe punkty w programie lojalnościowym „Pomagasz – Korzystasz”.

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak pracować, żeby nie żałować?

Jak pracować, żeby nie żałować?

Rusza właśnie kolejny projekt szkoleniowy dla opiekunów i opiekunek osób starszych. Tym razem firma CareWork, mając świadomość trudów pracy w opiece, postawiła na przekazywanie wiedzy na temat prewencji urazów kręgosłupa. Szkolenia mają formę filmów instruktażowych z komentarzem eksperta.

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - premiera drugiego odcinka

'Jak pracować, żeby nie żałować?' - premiera drugiego odcinka

Dostępny jest już kolejny odcinek cyklu „Jak pracować, żeby nie żałować?”. Film instruktażowy z komentarzem eksperta poświęcony jest rozgrzewce, która pozwala przygotować się do wykonywania codziennych obowiązków i pomaga w radzeniu sobie z obciążeniami pojawiającymi się w pracy opiekunów osób starszych.

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Bez wątpienia praca opiekuna osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech jest trudnym zajęciem. Na szczęście istnieją pomoce, które ułatwiają nieco wykonywanie codziennych obowiązków związanych z opieką. Sprawdź, gdzie szukać wiedzy.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.