Praca w opiece pretekstem do snucia opowieści

Razem z tradycyjnymi życzeniami Wesołych Świąt, do domów naszych klientów trafił kalendarz. Każda jego karta zawiera zdjęcie z miejscowości, w której znajduje się nasze biuro. Wykorzystajcie je, aby pokazać piękno naszego kraju! To dobry temat do rozmowy i sposób na walkę ze stereotypami. Nie ukrywajmy – chyba każdy, kto pracuje w opiece spotkał się z niedowierzaniem osób starszych, że u nas są pralki, samochody, metro, piękne sklepy i absolutnie na ulicach nie ma białych niedźwiedzi.

 

Na początek, śląskie miasto z tradycjami, czyli Gliwice

W styczniu 2019 roku w kalendarzu znajduje się zdjęcie Gliwic (niem. Gleiwitz).

 

Gliwice to położone w województwie śląskim 19 największe miasto w Polsce, zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni. Na styczniowym zdjęciu z kalendarza znajduje się gliwicka Palmiarnia Miejska. Po wejściu do jej wnętrza niemal od razu usłyszeć można śpiew egzotycznych ptaków, które zamieszkują pawilon roślin użytkowych. Osoby, które chcą na chwilę zapomnieć o zimie, na pewno docenią klimat panujący w pawilonie tropiku, gdzie temperatura nigdy nie spada poniżej 18°C. W jego przestrzeniach podziwiać można rośliny charakterystyczne dla lasów deszczowych. W  oczku wodnym pływają piranie, pielęgnice pawiookie oraz sumy afrykańskie. Uwagę gości Palmiarni przyciągają też okazałe palmy. Najstarsze z nich (znajdujące się w pawilonie historycznym feniksy kanaryjskie) mają ponad 120 lat. Miłośnicy mniejszych roślin koniecznie powinni zajrzeć do pawilonu sukulentów. Jest tam ponad 2 tysiące sztuk kaktusów i najmniejsze z sukulentów kilkunasto-milimetrowe litopsy – żywe kamienie. Zwiedzanie zakończyć warto w pawilonie akwarystycznym, obejmującym ekspozycje z czterech środowisk słodkowodnych. Największy zbiornik wodny ma pojemność 60 tysięcy litrów.

 

Jeśli chcecie opowiedzieć o Gliwicach swoim podopiecznym, dla ułatwienia umieszczamy tłumaczenie na niemiecki powyższej informacji o mieście.

 

Gleiwitz liegt in der Woiwodschaft Schlesien und zählt zu den 20 größten Städten Polens, sowohl in Bezug auf die Bevölkerungszahl als auch auf die Fläche. Auf dem Januar-Foto im Kalender ist das städtische Palmenhaus in Gleiwitz zu sehen. Gleich nach dem Betreten des Innenraumes kann man den Gesang von exotischen Vögeln, die den Pavillon der Nutzpflanzen bewohnen, hören. Wer den Winter für einen Moment vergessen möchte, wird sicherlich das Klima im tropischen Pavillon schätzen, in dem die Temperatur nie unter 18*C sinkt. In dem Raum finden sie viele Pflanzen, die für Regenwälder charakteristisch sind. Im Teich schwimmen Piranhas, Pfauenaugenbuntbarsche und Afrikanische Raubwelse. Die Gäste des Palmenhauses richten oft das Augenmerk auf die prächtigen Palmen. Die ältesten von ihnen – die Kanarischen Dattelpalmen, die Sie im historischen Pavillon finden, sind über 120 Jahre alt. Wer kleinere Pflanzen bevorzugt, sollte unbedingt den Pavillon der Sukkulenten besuchen. Dort wachsen über 2.000 Kakteen und die kleinsten Sukkulenten – nur wenig Millimeter große und als lebende Steine genannt – die Lithops. Am Ende der Tour durch das Palmenhaus lohnt es sich noch einen Blick auf die Ausstellungen im Aquarium – Pavillon zu werfen. Das größte Wasserbecken hat den Volumen von 60.000 Litern.

 

P.S. Nasze biuro CareWork w Gliwicach znajdziecie przy ul. Dolnych Wałów 9 i możecie odwiedzić je osobiście – dobierzemy wspólnie dobrą ofertę pracy! Jeśli jednak do Gliwic Wam nie po drodze, na naszej stronie internetowej znajdziecie oferty pracy w opiece.

 

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Świąteczna premia w CareWork!

Planujesz wyjechać do pracy w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 260 EUR netto dodatkowej premii! Szczegóły w naszych biurach - polecamy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Poznań - kwatera główna CareWork

Poznań - kwatera główna CareWork

Poznań to słynne miasto koziołków i rogali świętomarcińskich, dla nas tym bardziej wyjątkowe, że właśnie tam znajduje się jedno z dwóch głównych biur firmy CareWork.

Poznaj Wschowę

Poznaj Wschowę

Jeden z regionalnych oddziałów firmy CareWork znajdziecie we Wschowie - niedużym mieście położonym w województwie lubuskim. Poznajcie je bliżej!

Spacerem przez Łódź

Spacerem przez Łódź

Reprezentacyjna ul. Piotrkowska w Łodzi to jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie! Zapraszamy do spaceru, odpoczniecie w łódzkim biurze CareWork.

Legnica - stolica polskiej satyry

Legnica - stolica polskiej satyry

Jeśli czasem nie wiesz, o czym porozmawiać ze swoim podopiecznym, proponujemy, aby wspólnie spędzany czas poświęcić na przybliżenie naszym zachodnim sąsiadom Twojego kraju ojczystego!

Ciekawostki o mieście Poznań w języku niemieckim

Ciekawostki o mieście Poznań w języku niemieckim

Poznań to dla naszej formy miejsce szczególne - to właśnie tu mieści się jeden z dwóch największych naszych oddziałów. W naszym cyklu zachęcamy, aby poznać je bliżej!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.