Dla osób, które dopiero zaczynają pracę w zawodzie opiekunki osób starszych może okazać się zaskakujące, ze już w najbliższą niedzielę w Niemczech jest obchodzony Dzień Matki. W Polsce od 1914 roku świętujemy ten dzień zawsze 26 maja. Tymczasem w Niemczech jest to święto ruchome, celebrowane każdego roku w drugą niedzielę maja. Co ciekawe, tradycję tę ukształtowali niemieccy hodowcy kwiatów, a Dzień Matki obchodzony jest w Niemczech od 1923 roku. Niemieckie dzieci, podobnie jak dzieci w Polsce, wręczają w tym dniu swoim kochanym mamom kwiaty i drobne upominki, składają życzenia.

Opiekunki osób starszych przygotowane na wizytę

Opiekunki osób starszych nie powinny być zaskoczone, jeśli w tym dniu pojawią się w domu dzieci podopiecznej. Na tę okazję należy zadbać o wygląd starszej pani, ubrać ją odświętnie, starannie uczesać. Warto wcześniej ustalić z dziećmi podopiecznej, co planują w tym dniu. Jeśli dzieci chcą odwiedzić mamę, to opiekunka musi mieć możliwość przygotowania się do tej wizyty. Jeśli dzieci planują zabrać starszą panią na spacer lub do restauracji, to należy ustalić z nimi, czy chcą, aby opiekunka była w tym czasie z nimi, czy będzie to dla niej czas wolny, kiedy dzieci przejmą całkowicie opieką nad mamą.

A jeśli dzieci nie przyjdą?

Szczególnie trudną i problematyczną może okazać się sytuacja, w której dzieci starszej pani nie będą mogły jej odwiedzić w dniu jej święta. Warto wtedy mimo wszystko zadbać o odświętny charakter tego dnia. Elegancki strój, starannie przygotowany posiłek, ładna fryzura, to na pewno poprawi humor starszej pani i pozwoli zmniejszyć jej rozczarowanie.

 

Wiele mogą pomóc słowa opiekunki osób starszych, która uświadomi starszej pani, że ona też jest przecież mamą i też nie może spędzać Dnia Matki ze swoimi dziećmi. Wspólne świętowanie tego dnia może dla obu mam, które w tym dniu nie mogą zobaczyć swoich dzieci – podopiecznej i opiekunki – stanowić sposób na miłe spędzenie czasu i poprawę nastroju tęskniących mam.

Jagoda Wawrzynowicz

Jagoda Wawrzynowicz

Przez wszystkich nazywana Jagodą, w firmie CareWork pełni rolę dyrektora do spraw rozwoju biznesu. Z branżą opiekuńczą związana jest ponad 20 lat i zna ją od podszewki, gdyż zaczynała jako opiekunka seniorów. W swojej karierze zawodowej zajmowała się także szkoleniem językowym i merytorycznym osób zainteresowanych pracą w opiece, a także organizacją usług opiekuńczych w Polsce. To ostatnie czyni z niej ekspertkę w zakresie faktycznych oraz prawnych różnic pomiędzy opieką w naszym kraju i u naszych zachodnich sąsiadów. O współpracujące z CareWork opiekunki dba także pełniąc funkcję inspektora danych osobowych.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Praca opiekunki - różnice w systemie zawodowym w Niemczech i w Polsce

Praca opiekunki - różnice w systemie zawodowym w Niemczech i w Polsce

Zapewne nie każda opiekunka osób starszych zdaje sobie sprawę z tego, że jej zawód nie jest formalnie ujęty w polskiej klasyfikacji zawodów i specjalności.

W CareWork lato pełne premii!

W CareWork lato pełne premii!

Nawet 150 EURO NETTO ekstra za pracę w wakacje.

Aplikacja dla opiekunów CareWork - już nie musisz wysyłać dokumentów pocztą

Aplikacja dla opiekunów CareWork - już nie musisz wysyłać dokumentów pocztą

Uwaga! Ogłaszamy koniec „papierologii”! Już teraz opiekunki i opiekunowie mogą korzystać ze specjalnej aplikacji CareWork. Za jej pośrednictwem uzupełnisz i wyślesz do nas wszystkie te formularze, z którymi dotychczas trzeba było iść na pocztę. Będzie łatwiej, szybciej i ekologicznie. Przekonaj się już dziś.

Warunki pracy opiekunów CareWork

Warunki pracy opiekunów CareWork

Sprawdź, jakie zobowiązania ma względem Ciebie firma CareWork!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.