Haushaltsgeld – szkolenie CareWork dla opiekunów osób starszych

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” to prowadzony już od października cykl szkoleniowy CareWork. Jego celem jest poruszenie ważnych problemów, z którymi spotykają się w swojej pracy opiekunowie seniorów w Niemczech. Zaplanowane na 7 maja, szóste szkolenie będzie dotyczyć kwestii zarządzania pieniędzmi powierzonymi na prowadzenie domu. Zapisy trwają tylko do 1 maja.

Zarządzane budżetem domowym przez opiekunów osób starszych w Niemczech (Haushaltsgeld)

Praca opiekunów charakteryzuje się wieloma zadaniami. Między innymi polega na wspieraniu seniora, towarzyszeniu mu, pomaganiu w czynnościach higienicznych i pielęgnacyjnych, ale obejmuje również obowiązki domowe – utrzymywanie porządku, przygotowywanie posiłków i zarządzanie budżetem przeznaczonym na prowadzenie domu.

 

Opiekunowie osób starszych otrzymują od niemieckich rodzin pieniądze na różne cele związane z codziennym życiem. Są to środki przede wszystkim na bieżące zakupy. Jednym z zdań opiekunów jest zakup produktów spożywczych dla siebie i podopiecznych, lekarstw i kosmetyków dla seniorów a także chemii gospodarczej, czyli środków czystości, które umożliwiają zachowanie czystości w domu. Często opiekunowie dysponują również budżetem na opłacenie usług osobistych dla podopiecznych (fryzjer, pedicure) lub są proszeni o pomoc w dodatkowych zakupach.

 

Umiejętne zarządzanie powierzonymi środkami nie jest wcale łatwym zadaniem. Zdarza się, że podopieczni mają dodatkowe potrzeby, które nie zostały wzięte pod uwagę albo ze względu na podwyżki cen, przyznany Haushaltsgeld nie wystarcza na wszystkie wydatki. Niektórzy podopieczni lub ich rodziny oczekują skrupulatnego rozliczania się z otrzymanych pieniędzy oraz okazywania paragonów. Warto zatem wiedzieć, co może ułatwić gospodarowanie budżetem oraz jak komunikować się w sprawie wydatków, aby unikać nieporozumień.

 

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” – cykl szkoleń CareWork

Majowe szkolenie dotyczące Haushaltsgeld odbędzie się w ramach projektu szkoleniowego CareWork. Dotychczas poruszone zostały takie tematy jak: Patientenverfügung (testament życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne), gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny) oraz przyjmowanie prezentów od podopiecznych chorych na demencję i formy zwracania się do podopiecznych.

Zapisy na szkolenie

Szkolenie na temat zarządzania budżetem, podobnie jak poprzednie z cyklu, będzie miało elektroniczną formułę. Oznacza to, że uczestniczyć może w nim każdy, bez względu na miejsce pobytu. Zgłoszenia można kierować na adres: marketing@carework.pl, do 1 maja 2020 roku. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

7 MAJA
START: godz. 20:00

 

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do: 1 maja
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Letnia premia w CareWork!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto dodatkowej premii! Szczegóły w naszych biurach - polecamy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Bez wątpienia praca opiekuna osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech jest trudnym zajęciem. Na szczęście istnieją pomoce, które ułatwiają nieco wykonywanie codziennych obowiązków związanych z opieką. Sprawdź, gdzie szukać wiedzy.

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Trzecie już e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło funkcjonowania opiekuna prawnego (gesetzlicher Betreuer). Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Relacja z e-szkolenia: Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Czwarte e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło, ważnej z punktu widzenia etyki w zawodzie opiekuna osób starszych i niesamodzielnych, kwestii przyjmowania upominków i prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: zwracanie się do podopiecznych

Relacja z e-szkolenia: zwracanie się do podopiecznych

Jak zwracać się do podopiecznych chorych na demencję? Jakie formy są odpowiednie? Czy dopuszczalne jest mówienie do seniorów na „Ty”? Do kogo należy decyzja o sposobie zwracania się? Odpowiedzi na te pytania chcieli poznać uczestnicy kolejnego e-szkolenia CareWork.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.