E-szkolenie CareWork: zwracanie się do podopiecznych

Jak należy zwracać się do podopiecznych chorujących na demencję? Jakie formy są najbardziej odpowiednie? Jak używać zwrotów pośrednich? Czy dopuszczalne jest mówienie do seniorów po imieniu? Do kogo należy decyzja o przejściu na „Ty”? – to niektóre z zagadnień, które zostały poruszone podczas e-szkolenia CareWork zorganizowanego na początku kwietnia.

Szkolenia CareWork dla opiekunów osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech

Szkolenie na temat zwracania się do podopiecznych odbyło się w ramach cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”, który omawiając ważne tematy opiekuńcze ma na celu przygotowanie opiekunów na możliwość wystąpienia pewnych sytuacji w ich pracy i w razie konieczności odpowiednie reagowanie. Interaktywna formuła sprawia, że uczestnicy szkoleń mogą na bieżąco dzielić się swoimi opiniami i zadawać pytania ekspertowi.

 

Poprzednie szkolenia dotyczyły: Patientenverfügung (testament życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne), gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny) oraz przyjmowania prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Relacje ze szkoleń można zobaczyć na kanale CareWork na YouTube. Wszystkie materiały szkoleniowe dostępne są w aplikacji CareWork.

Zwracanie się do podopiecznych

Podczas szkolenia omówiono takie aspekty, jak:

- Co to jest demencja?
- Objawy demencji: problemy i zaburzenia
- Choroby związane z objawami demencji
- "Ty" czy nie "Ty"?
- Zwracanie się na "Pan"/"Pani" – przykłady
- Kiedy można mówić jednak na "Ty"?
- Zwracanie się na "Ty" – przykłady
- Używanie form pośrednich – przykłady

Relacja z e-szkolenia na temat zwracania się do podopiecznych chorych na demencję

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Autorem prezentacji jest CareWork sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

Kolejne szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” już wkrótce!

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Bez wątpienia praca opiekuna osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech jest trudnym zajęciem. Na szczęście istnieją pomoce, które ułatwiają nieco wykonywanie codziennych obowiązków związanych z opieką. Sprawdź, gdzie szukać wiedzy.

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Samodzielna nauka języka niemieckiego może być skuteczna! Zobacz, jak zacząć kurs w domu.

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Trzecie już e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło funkcjonowania opiekuna prawnego (gesetzlicher Betreuer). Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Relacja z e-szkolenia: Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Czwarte e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło, ważnej z punktu widzenia etyki w zawodzie opiekuna osób starszych i niesamodzielnych, kwestii przyjmowania upominków i prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Relacja jest już dostępna!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.