Szkolenia CareWork dla opiekunów osób starszych w Niemczech

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” – to tytuł cyklu szkoleń CareWork w ramach którego od października zeszłego roku omawiane są istotne i interesujące dla opiekunów osób starszych w Niemczech tematy. Dotychczas odbyły się szkolenia na tematy: Patientenverfügung (testament życia), Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne) i gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny). Lutowe szkolenie dotyczyło przyjmowania upominków i prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Relacje ze wszystkich szkoleń są dostępne na kanale CareWork na YouTube.

Przyjmowanie upominków i prezentów od podopiecznych chorych na demencję

Demencja jest zespołem objawów spowodowanych zmianami zachodzącymi w mózgu. U chorych na demencję pogorszenie się funkcji poznawczych jest znacznie większe niż miałoby to związek z naturalnym procesem starzenia się. Opiekując się osobą starszą z otępieniem, należy zdawać sobie sprawę, że choroba wpływa na zachowanie podopiecznego, w tym również na jego gesty związane z okazywaniem wdzięczności i wyrażaniem uznania dla pracy opiekuna. Próba wręczania prezentów przez podopiecznego może postawić opiekuna w niezręcznej a nawet przykrej sytuacji. W związku z tym, warto wiedzieć, jakimi regułami należy się kierować, aby nie urazić seniora oraz nie narazić się na nieprzyjemności i kłopoty.

 

Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Podczas szkolenia omówiono takie aspekty, jak:


- Prawny zakaz przyjmowania korzyści od podopiecznych w domach opieki w Niemczech,
- Równe traktowanie podopiecznych,
- Drobne upominki od podopiecznych,
- Prezenty o wartości większej niż 5 euro,
- Zasady dotyczące niemieckich służb medycznych,
- Przyjmowanie prezentów przez opiekunów,
- Przyjmowanie prezentów od chorych na demencję a etyka,
- Zgłaszanie prób wręczania prezentów przez podopiecznego.

 

Na koniec prowadząca szkolenie Dorota Lewandowska odpowiedziała na pytania uczestników szkolenia.

Relacja z e-szkolenia na temat przyjmowania prezentów od osób z demencją

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 


Autorem prezentacji jest CareWork sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

Kolejne szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” już wkrótce!

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Trzecie już e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło funkcjonowania opiekuna prawnego (gesetzlicher Betreuer). Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.