Wschowa – rynek pracy i perspektywy zawodowe

Szukasz oferty pracy i zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe zapewnia Wschowa? Sprawdź, jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy.

 

Wizyta we Wschowie

Wschowa to niewielka miejscowość zlokalizowana w sercu województwa lubuskiego. Obecnie liczy nieco ponad 14 tys. mieszkańców. Miasto wyróżnia się klimatyczną zabudową, a w jego okolicach znajdują się wyjątkowo atrakcyjne obszary przyrodnicze. W ramach ciekawostki warto zaznaczyć, że niektóre z nich zostały objęte specjalną ochroną, należą do nich m.in. Pojezierze Sławsko-Przemęckie oraz Przemęcki Park Krajobrazowy.

 

Odwiedzając Wschowę, warto przespacerować się szklakiem zabytków z XVII i XVIII wieku. Wśród najciekawszych lokalizacji w mieście można wymienić barokowe kamienice, zamek, zespół klasztorny oo. franciszkanów i mury obronne.

 

Oferty pracy i perspektywy zawodowe we Wschowie

Zgodnie z danymi z Głównego Urzędu Statystycznego w czerwcu 2019 roku powiat wschowski zanotował stopę bezrobocia na poziomie 7% – w tym czasie zarejestrowanych jako bezrobotnych było ok. 900 osób. Porównując do danych wojewódzkich, wskaźnik bezrobocia dla powiatu przewyższa o 1,9% stopę bezrobocia dla całego woj. lubuskiego – nie jest to jednak równoznaczne z brakiem możliwości zawodowych. W powiecie wschowskim istnieje duża grupa zawodów deficytowych, których przedstawicieli aktywnie poszukują lokalni pracodawcy.

 

Jeśli chodzi o perspektywy zawodowe na poszczególnych stanowiskach, warto przytoczyć dane z raportu Barometr Zawodów 2019 dla powiatu wschowskiego. Według prognoz specjalistów największy deficyt pracowników może nastąpić tam w następujących zawodach:

  • kierowca autobusów,
  • kierowca samochodów ciężarowych,
  • murarze,
  • tynkarze,
  • masarze.

Dobre perspektywy zawodowe będą mieli tam także m.in. nauczyciele, inżynierowie, sprzedawcy oraz pielęgniarki i położne. Warto zauważyć, że na interesujące oferty pracy we Wschowie mogą liczyć również przedstawiciele zawodu, którego popularność w ostatnich latach wciąż rośnie – opiekunki oraz opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych. Aktualnie dostępne ogłoszenia dla opiekunek dotyczą także pracy za granicą. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że na zdobycie pracy w opiece największe szanse mają osoby dyspozycyjne, ze znajomością języków obcych, które są przygotowane na pracę zmianową.

 

Natomiast, jak wynika z raportu, największe trudności ze znalezieniem zatrudnienia we Wschowie mogą mieć ekonomiści oraz specjaliści technologii żywności i żywienia – na lokalnym rynku pracy występuje nadwyżka przedstawicieli tych zawodów.

 

perspektywy zawodowe we Wschowie
Opiekunki osób starszych mogą znaleźć we Wschowie atrakcyjną pracę

 

Opiekunka osób starszych – Wschowa

Wschowa położona jest o ok. 150 km (w linii prostej) od granicy z Niemcami. Dzięki swojej lokalizacji stanowi bardzo dobrą bazę wypadową dla opiekunek i opiekunów osób starszych decydujących się na podjęcie zatrudnienia na terenie Niemiec. Mieszkasz we Wschowie i szukasz pracy w opiece w woj. lubuskim? Zgłoś się do Carework.

 

Wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem pracy w niemieckiej opiece oferujemy pomoc w znalezieniu najlepszej, w pełni bezpiecznej oferty. W Carework zatrudniamy osoby pracowite, uczciwe i empatyczne, które priorytetowo traktują drugiego człowieka. Uświadamiamy, że w pracy w opiece nie liczy się tylko wysokie wynagrodzenie, ale także wdzięczność, którą podopieczni obdarowują opiekunki.

 

Oferujemy atrakcyjne warunki pracy – przy wybieraniu zlecenia dla konkretnego opiekuna bierzemy pod uwagę jego doświadczenie, preferowaną lokalizację oraz dogodny dla niego termin. Pracując dla Carework, możesz liczyć także na premię za pracę w święta, wakacje, czy też za polecenie opiekunki bądź opiekuna. Poszukujemy osób z dobrym sercem, które chcą przede wszystkim pomagać potrzebującym seniorom. Nie wymagamy doświadczenia zawodowego – jeśli masz przyjazne usposobienie, jesteś odpowiedzialny, przygotowany na wymagającą pracę oraz znasz przynajmniej w podstawowym stopniu język niemiecki, koniecznie zgłoś się do Carework i rozpocznij swoją przygodę w opiece.

 

Jagoda Wawrzynowicz

Jagoda Wawrzynowicz

Przez wszystkich nazywana Jagodą, w firmie CareWork pełni rolę dyrektora do spraw rozwoju biznesu. Z branżą opiekuńczą związana jest ponad 20 lat i zna ją od podszewki, gdyż zaczynała jako opiekunka seniorów. W swojej karierze zawodowej zajmowała się także szkoleniem językowym i merytorycznym osób zainteresowanych pracą w opiece, a także organizacją usług opiekuńczych w Polsce. To ostatnie czyni z niej ekspertkę w zakresie faktycznych oraz prawnych różnic pomiędzy opieką w naszym kraju i u naszych zachodnich sąsiadów. O współpracujące z CareWork opiekunki dba także pełniąc funkcję inspektora danych osobowych.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Poznaj Wschowę

Poznaj Wschowę

Jeden z regionalnych oddziałów firmy CareWork znajdziecie we Wschowie - niedużym mieście położonym w województwie lubuskim. Poznajcie je bliżej!

zespół carework na rowerach

Opiekunki CareWork razem dla Wschowy

Ruch to zdrowie, a wspólny cel świetnie motywuje. Akcja „Odlottowa Jazda” połączyła mieszańców i miłośników Wschowy. Kręcą kilometry, aby wesprzeć projekt zgłoszony do konkursu przez Wschowski Inkubator Potencjału. Świetnie im idzie!

Zarobki opiekunki w Carework. Jak zarobić więcej?

Zarobki opiekunki w Carework. Jak zarobić więcej?

Osoby zatrudnione w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech chciałyby otrzymywać dobre wynagrodzenie. To normalne. Ale jak skutecznie wynegocjować korzystniejsze warunki finansowe? Jakie argumenty będą istotne? To pytania, na które warto znać odpowiedź jeszcze przed spotkaniem z pracodawcą.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.