Wsparcie opiekunki przez firmę

O tym, jak ważne jest wsparcie podczas wyjazdów do pracy w zagranicznej opiece, przekonał się chyba każdy, kto choć raz zdecydował się na takie zlecenie. Warto wiedzieć, że podejmując współpracę ze sprawdzoną agencją lub firmą opiekuńczą, zyskujemy nie tylko gwarancję legalności pracy czy terminowość wypłaty, ale także pomoc w innych kwestiach związanych z wyjazdem. Dowiedz się, na co możesz liczyć ze strony pracodawcy, kiedy decydujesz się na zatrudnienie za granicą. Sprawdź, jakie inne korzyści możesz uzyskać dzięki takiej współpracy.

 

Dlaczego warto wybrać dobrą firmę opiekuńczą?

Agencje i firmy zatrudniające opiekunki osób starszych w Niemczech powinny być nie tylko miejscem, gdzie można znaleźć nową pracę, ale także tym, w którym pracownik decydujący się na zagraniczny wyjazd, odnajdzie wsparcie na wielu płaszczyznach. Ich rola nie powinna ograniczać się wyłącznie do przedstawienia najkorzystniejszej oferty. W najlepszych firmach zajmujących się zatrudnianiem lub pośrednictwem pracy wśród opiekunów osób starszych wsparcie udzielane jest już od samego początku, czyli we wstępnym procesie rekrutacji.

 

Od rekrutacji do wyjazdu za granicę

Personel obsługujący klientów ubiegających się o pracę musi być przyjazny i pomocny. Koordynatorzy ofert pracy powinni krok po kroku przeprowadzić kandydata przez cały proces rekrutacyjny, odpowiadając na trudne pytania, wyjaśniając niuanse i pomagając w dobrze odpowiedniego miejsca pracy. Pozytywny wynik naboru oznacza, że strony mogą zawrzeć stosowną umowę.

 

Dla większości opiekunów niezwykle ważna jest także pomoc w organizacji wyjazdu. To szczególnie istotna kwestia dla osób, które po raz pierwszy wybierają się do pracy za granicą. W tym wypadku liczy się fachowe doradztwo. Również w kwestiach planowania połączeń i wyboru najbardziej komfortowych środków transportu. Część firm zawiera z niemieckimi rodzinami stosowne porozumienia, zobowiązujące zleceniodawców do zwrotu kosztów przejazdu. Natomiast niektóre z nich same pokrywają stosowne opłaty.

 

Dwie kobiety omawiające warunki współpracy w biurze
Firmy opiekuńcze zapewniają kompleksowe wsparcie swoim pracownikom - nie tylko na etapie rekrutacji, ale także podczas pobytu na zleceniu

 

Jeszcze przed wyjazdem warto skontaktować się z opiekunem konkretnego ogłoszenia. Pomoże on nam w kwestiach formalno-organizacyjnych. Zarówno tych dotyczących wyjazdu, zatrudnienia, jak i samej pracy. To właśnie on udzieli wszelkich niezbędnych informacji związanych z samym zleceniem i odpowie na nurtujące pytania. Także te dotyczących wypełniania dokumentów potrzebnych do podjęcia pracy w Niemczech. Wspomoże on w dopełnieniu wszelkich formalności – sprawdzi dokumenty dotyczące legalności pobytu czy ubezpieczenia zdrowotnego. Koordynator oferty powinien przekazać opiekunce wszystkie niezbędne numery telefonów i adresy umożliwiające szybki kontakt z firmą w razie sytuacji awaryjnej.

 

Większość firm opiekuńczych posiada wiele dogodnych form komunikacji. Można odwiedzić biuro stacjonarne, skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Niektóre placówki (w tym CareWork) posiadają swoich mobilnych przedstawicieli. Dojeżdżają oni do mniejszych miejscowości oddalonych od głównych biur.

 

Praca w Niemczech dla opiekunów osób starszych - wsparcie pracodawcy podczas zlecenia

Rola firmy zatrudniającej we wsparciu opiekuna w realizacji danego zlecenia nie kończy się z dniem wyjazdu za granicę. Firmy oferują również wsparcie podczas całego zlecenia. Jest ono szczególnie ważne w trakcie pierwszych dni pracy. Dobrze zorganizowane, pozwoli przetrwać proces adaptacji do nowych warunków pracy i życia. Zapewnienie wsparcia przez pracodawcę daje opiekunom wyjeżdżającym za granicę poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Stres związany z wyjazdem, perspektywa wielomiesięcznej rozłąki z rodziną i konieczność dostosowania się do nowych zasad funkcjonowania, to dla wielu osób spore obciążenie psychiczne. Dobrze jest więc mieć świadomość, że zawsze można liczyć na pomoc firmy zatrudniającej, również w sytuacjach awaryjnych. W CareWork gwarantujemy opiekunom całodobowe wsparcie. Uruchomiony przez nas numer alarmowy, czynny jest przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc ci rozwiązać dany problem.

 

Wiele firm oferuje swoim współpracownikom nowoczesne formy wsparcia. Uruchamiając specjalne platformy internetowe i grupy w mediach społecznościowych, zrzeszają opiekunów z całego kraju, a nawet z zagranicy. Na forach i w postach opiekunki z dłuższym stażem pracy dzielą się swoimi doświadczeniami. Udzielają rad początkującym i wspierają ich podczas pierwszych wyjazdów. Niektóre firmy współpracują także z psychologami, zapewniając również wsparcie w tym zakresie. Specjalistyczna pomoc może okazać się nieoceniona w wielu kryzysowych momentach.

 

 

Kobieta rozmawiająca przez telefon w biurze
Wiele firm opiekuńczych udostępnia pracownikom całodobowy numer alarmowy - to ogromne udogodnienie w sytuacjach awaryjnych

Na co jeszcze możesz liczyć we współpracy z dobrą firmą opiekuńczą?

Wsparcie organizacyjne czy formalne to nie jedyne korzyści, jakie można uzyskać, zgłaszając się do dobrej firmy/agencji organizującej zagraniczną pracę w opiece. Najlepsze firmy w kraju gwarantują również pomoc na kilku innych płaszczyznach.

 

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy, że jednym z najważniejszych elementów pracy zawodowej jest wynagrodzenie. Nieprzekazane na czas, powoduje spadek satysfakcji i wewnętrzną frustrację. Podjęcie pracy za pośrednictwem profesjonalnej firmy opiekuńczej daje gwarancję terminowych wypłat i opłacenie wymaganych składek zdrowotnych

 

Wielu pracodawców oferuje także wsparcie w zakresie nauki języka obcego. Udostępniają darmowe materiały edukacyjne i przeprowadzają kursy językowe (również te w bezpiecznej wersji online). Zazwyczaj dostarczają też pomoce językowe przydatne podczas pierwszych wyjazdów (np. mini słowniczki, translatory).

Pomoc pracodawcy dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą

Większość firm współpracuje chętnie z osobami, które prowadzą własne jednoosobowe działalności gospodarcze. Przedsiębiorcy, zarówno ci, którzy prowadzą swoje firmy w Polsce, jak i ci, którzy zarejestrowali je w Niemczech, mogą figurować w bazach firm opiekuńczych jako poszukujące kontraktu. W takiej sytuacji firmy opiekuńcze działając na rzecz osób samozatrudnionych w ramach polskiej działalności gospodarczej lub w oparciu o Gewerbe, niejednokrotnie pomagają w dokonywaniu niezbędnych formalności.

Wsparcie opiekunek osób starszych oferowane przez CareWork

Jako doświadczona firma opiekuńcza gwarantujemy pełne wsparcie na każdym etapie procesu zatrudnienia. Pomagamy kandydatom przejść przez rekrutację - bez stresu, niedopowiedzeń czy wątpliwości. Szczegółowo tłumaczymy umowy i pomagamy dopełnić wszelkich formalności związanych z podjęciem pracy za granicą.

 

Zapewniamy legalne zatrudnienie na podstawie obowiązującego w Polsce prawa. Proponujemy umowę zlecenie lub kontrakt. Druga opcja dostępna jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce lub na terenie Niemiec. Opłacamy wszystkie wymagane prawem podatki i składki, w tym składki zdrowotne. Wynagrodzenie (w zależności od preferencji) wypłacamy w złotówkach lub w walucie obowiązującej w danym kraju, w przypadku Niemiec – w euro. Dodatkowo dbamy o to, by za każdym razem trafiało do opiekunki we wcześniej ustalonym terminie.

 

Osobom podejmującym zlecenia w okresie świątecznym lub wakacyjnym, proponujemy dodatkową gratyfikację. Oferujemy atrakcyjne premie sezonowe, przyznawane nie tylko stałym współpracownikom, ale także tym nowo zatrudnionym. 

 

Wspieramy w kompleksowej organizacji wyjazdów. Wybieramy najbardziej komfortowe środki transportu i połączenia komunikacyjne. Prowadzimy również całodobowy telefon alarmowy, dostępny w każdej niespodziewanej sytuacji. W przypadku problemów na miejscu udzielamy stosownych rad i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie. 

 

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Ranking agencji opiekunek w Niemczech

Ranking agencji opiekunek w Niemczech

Chcesz pracować jako opiekunka w Niemczech i zastanawiasz się, czy CareWork to dobry wybór? Sprawdź, jak nasza firma wypada w internetowym rankingu agencji opiekuńczych.

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Zdecydowałeś/aś się już na pracę w Niemczech w opiece, ale zastanawiasz się, czy warto szukać zatrudnienia na własną rękę? Przedstawiamy, jakie zagrożenia mogą czekać na opiekunki, które zdecydują się na podjęcie zatrudnienia bez pośredników.

Praca opiekunki osób starszych we Frankfurcie

Praca opiekunki osób starszych we Frankfurcie

Zastanawiasz się, jakie miasto zapewnia dobre perspektywy opiekunkom osób starszych w Niemczech? Jeśli chcesz zakosztować wielkomiejskiego życia, poznać tamtejsze tradycje i kulturę, polecamy Frankfurt. Sprawdź, dlaczego jest to atrakcyjne miejsce dla opiekunek.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.