Ranking agencji opiekunek w Niemczech

Chcesz pracować jako opiekunka w Niemczech i zastanawiasz się, czy CareWork to dobry wybór? Sprawdź, jak nasza firma wypada w internetowym rankingu agencji opiekuńczych.

 

CareWork w rankingu firm dla opiekunek w Niemczech

W internecie pojawiają się rozmaite rankingi agencji dla opiekunek – wiele kandydatek i kandydatów na stanowisko opiekuna osób starszych sugeruje się nimi przy wyborze konkretnej agencji, z którą mogliby rozpocząć współpracę. Warto jednak wiedzieć, że znalezienie w 100% rzetelnego i obiektywnego rankingu firm opiekuńczych, jest bardzo trudnym zadaniem. Kryteria, na podstawie których porównywane są konkretne firmy, często dobierane są tak, aby poszczególne agencje (najczęściej te tworzące dany ranking) zostały przedstawione w jak najlepszym świetle. Dlatego też sugerujemy podchodzić do takich rankingów ze zdrowym rozsądkiem i pewnym dystansem.

 

Kryteria rankingu agencji opiekunek

Zastanawiasz się jakie kryteria powinna spełniać dobra agencja opiekunek osób starszych? Przyjrzeliśmy się jednemu z dostępnych w internecie rankingów agencji opiekuńczych i postanowiliśmy sprawdzić, które z wymienionych w nim kryteriów, spełnia CareWork. Oto jak wypadliśmy na tle innych firm.

 

kryteria rankingu agencji opiekunek w Niemczech
Kryteria rankingu agencji opiekunek spełnione przez CareWork

Umowa wg polskiego prawa

Opiekunkom chcącym rozpocząć pracę z CareWork gwarantujemy legalne zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie – zgodnej z polskim prawem. Jako Twój pracodawca odprowadzamy składki do ZUS i na Fundusz Pracy. Zapewniamy także kartę EKUZ oraz ubezpieczenie zdrowotne Tobie i uprawnionym członkom rodziny.

 

Polskie sądy

W przypadku powstania sporu pomiędzy opiekunką a CareWork, sprawę będą rozstrzygały polskie sądy. Na szczęście w czasie naszej wieloletniej współpracy z szerokim gronem opiekunek i opiekunów osób starszych, nie musieliśmy ani my, ani opiekunki korzystać z tej drogi rozwiązywania nieporozumień.

 

Należy do organizacji

Organizacje zrzeszające firmy agencje dla opiekunek i firmy pośredniczące w zakresie pracy dla opiekunek w Niemczech pełnią ważną funkcję. M.in. konsultują różne projekty prawne związane z pracą. CareWork należy (od 2010 roku) do Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ) oraz jest członkiem – założycielem (2007 rok) Bundesverband häusliche SeniorenBetreuung (BSHB) e.V.

Doświadczenie na rynku powyżej 7 lat

CareWork to firma z tradycjami. W branży opiekuńczej działamy już od 2005 roku. Naszym priorytetem jest zapewnienie seniorom godnej opieki, na którą zasługują. Od początku funkcjonowania firmy dbamy o to, by nasze opiekunki i opiekunowie byli jej najlepszą wizytówką – dajemy im możliwość doskonalenia swoich kompetencji, chętnie dzielimy się z nimi swoim doświadczeniem zdobytym w branży opiekuńczej oraz wspieramy ich w sytuacjach awaryjnych. Zaufanie, solidność oraz szacunek dla drugiej osoby to wartości, którymi kierujemy się na co dzień i z sukcesem wpajamy je także naszym pracownikom. Już od 14 lat wyznaczamy najwyższe standardy w branży opiekuńczej, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie wielu opiekunek i seniorów.

 

Certyfikat KRAZ

Jesteśmy w pełni profesjonalną i legalną firmą opiekuńczą – CareWork zostało wpisane do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Nasze kompetencje oraz doświadczenie w opiece nad seniorami potwierdzają również certyfikaty TÜV.

 

Terminowe wynagrodzenia

Decydując się na współpracę z CareWork, zyskujesz gwarancję, że należne Ci wynagrodzenie zawsze będziesz otrzymywać na czas – bez opóźnień.

 

Negocjacja wynagrodzenia

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pracownicy byli zadowoleni nie tylko z warunków pracy, ale i z zarobków. W CareWork doceniamy lata ciężkiej pracy oraz umiejętności opiekunek. Naszym opiekunkom dajemy możliwość negocjacji wynagrodzenia – zawsze jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję.

 

Strona internetowa

Aktualne oferty pracy oraz przydatne porady dla opiekunek w Niemczech prezentujemy na naszej firmowej stronie internetowej – carework.pl.  W serwisie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do podjęcia współpracy z CareWork, a także szereg porad, które ułatwią Ci codzienną pracę opiekuna. Poprzez stronę internetową możesz się z nami skontaktować, a także znaleźć nowe oferty pracy – zachęcamy do kontaktu!

 

Biuro stacjonarne

Masz pytania związane z pracą opiekunki w Niemczech? A może potrzebujesz pomocy w załatwieniu niezbędnych formalności? Koniecznie odwiedź nasze biuro, a my wszystko Ci wyjaśnimy. Jeśli nie możesz przyjechać samodzielnie do oddziału CareWork, skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie z naszym reprezentantem. Mobilny przedstawiciel CareWork dojeżdża przede wszystkim do osób z woj. małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Jednak w razie potrzeby nasi pracownicy mogą dojechać także do innych województw.

 

Posiadamy oddziały w następujących miastach:

 • Poznań (siedziba główna),
 • Gliwice,
 • Łódź,
 • Wschowa,
 • Legnica,
 • Leszno.

 

Kontrakty na Gewerbe

Działamy na rzecz naszych klientów, pomagając im znaleźć wykonawców usług opiekuńczych w ramach Gewerbe. Prowadzisz taką działalność gospodarczą? Zarejestruj się u nas jako firma poszukująca kontraktu – z osobami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą współpracujemy w oparciu o polskie prawo. Jeśli dopiero planujesz zacząć prowadzić własną działalność gospodarczą w Niemczech, pomożemy Ci w pierwszych formalnościach i znajdziemy najlepszą ofertę na start!

 

Sprawdzone miejsca pracy

W trosce o bezpieczeństwo naszych opiekunek i opiekunów za każdym razem sprawdzamy potencjalne miejsce pracy. Gwarantujemy, że publikowane w naszym serwisie oferty są w 100% legalne, uczciwe, a przedstawione w nich warunki nie odbiegają od rzeczywistości. Za każdym razem weryfikujemy warunki pracy oraz przeprowadzamy wywiad z rodziną poszukującą opieki dla seniora. W ten sposób zdobywamy istotne informacje na temat podopiecznego – jego stanu zdrowia, osobowości i preferencji co do przyszłej opiekunki/opiekuna.

 

Składki do ZUS

Legalność i transparentność warunków zatrudnienia są dla nas niezwykle istotne. Już od wielu lat mocno sprzeciwiamy się pracy „na czarno” oraz nieuczciwej postawie niektórych pracodawców z branży opiekuńczej. W CareWork gwarantujemy odprowadzanie składek do ZUS oraz dopełnienie pozostałych formalności związanych z legalnym wykonywaniem pracy w opiece w Niemczech.

 

Wynagrodzenie w Euro

Standardowo wynagrodzenie oraz premie wypłacamy opiekunkom w Euro. Jednak po wcześniejszym ustaleniu pensja może być wypłacana także w PLN. Każdy opiekun może więc samodzielnie wybrać walutę, w której będziemy wypłacać jego wynagrodzenie.

 

Organizacja podróży

Pomagamy w zaplanowaniu podróży do Niemiec – doradzamy najlepsze połączenia i najbardziej komfortowe środki transportu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że perspektywa wyjazdu do obcego kraju może być onieśmielająca, dlatego zrobimy co w naszej mocy, by ograniczyć Twój stres związany z podróżą.

 

Pokrycie kosztów podróży

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z CareWork, nie będziesz musiał martwić się kosztami podróży do Niemiec – koszty w całości pokrywa niemiecki klient zatrudniający opiekunkę.

 

Przyjazna obsługa

Nasi pracownicy z przyjemnością pomagają zatrudnionym opiekunom i opiekunkom. Chcemy, aby zasady naszej współpracy od początku były maksymalnie przejrzyste, a opiekuni czuli się w pełni komfortowo. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej oferty, czy też wsparcia podczas pobytu w Niemczech, zawsze możesz się z nami skontaktować. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces rekrutacji na stanowisko opiekunki oraz zajmiemy się kompleksowo organizacją Twojego wyjazdu.

 

Premie sezonowe

Zaangażowanie opiekunek jest dla nas niezwykle cenne, dlatego z przyjemnością nagradzamy je za cały wysiłek i trud włożony w opiekę nad seniorami. Naszym opiekunkom oferujemy wyjątkowo atrakcyjne premie sezonowe – mogą z nich skorzystać zarówno stali pracownicy, jak i nowo zatrudnione osoby. Możemy zaoferować Ci:

 • premię świąteczną,
 • premię za pracę w Wielkanoc,
 • premię za pracę w wakacje.

 

Opieka koordynatora

Nasze opiekunki nigdy nie zostają pozostawione same sobie. Na czas pobytu w Niemczech zapewniamy im wsparcie koordynatora, z którym mogą skontaktować się w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy też problematycznych sytuacji.

Ubezpieczenie w Polsce

Zapewniamy ciągłość zatrudnienia w oparciu o umowę zlecenie, dzięki czemu nasi opiekunowie objęci się ubezpieczeniem zdrowotnym zarówno podczas zlecenia w Niemczech, jak i wtedy, gdy przebywają w Polsce.

 

Współpraca z naszymi opiekunami obejmuje szereg możliwości, dających nie tylko prawo do pełnego pakietu świadczeń społecznych w Polsce, ale również możliwość uzyskania dodatkowych dochodów. Można m.in. zyskać dzięki systemowi poleceń firmy innym opiekunom czy prowizji ze sprzedaży artykułów branżowych z naszego sklepu internetowego i innych opcji.

 

Numer alarmowy

Naszym opiekunkom przebywającym w Niemczech udostępniamy numer alarmowy i zapewniamy im całodobowe wsparcie przez 7 dni w tygodniu. W razie jakiegokolwiek problemu wystarczy zadzwonić na +48 694 400 834. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Cię wesprzeć i znaleźć rozwiązanie w każdej awaryjnej sytuacji.

 

Materiały edukacyjne dla opiekunek

Podnoszenie kompetencji opiekunek to dla nas priorytetowa sprawa. W związku z tym zapewniamy im szereg materiałów edukacyjnych, dzięki którym mogą doskonalić dotychczas zdobyte umiejętności. W ramach współpracy z CareWork zyskujesz dostęp do:

 • specjalistycznych materiałów związanych z branżą opiekuńczą,
 • kursu z języka niemieckiego,
 • szkolenia z pierwszej pomocy.

 

Materiały do nauki niemieckiego

Nie znasz zbyt dobrze języka niemieckiego, jednak chciałbyś/chciałabyś wyjechać do pracy do Niemiec? To żaden problem! Naszym opiekunkom udostępniamy profesjonalne materiały do nauki niemieckiego. Przygotowane przez nas kursy językowe pozwolą Ci odpowiednio przygotować się do pracy za granicą jako opiekunka osób starszych.

 

Kursy e-learningowe

Rozpoczynając współpracę z CareWork, otrzymasz dostęp do naszej autorskiej aplikacji do nauki niemieckiego – tym sposobem będziesz mógł uczyć się języka, kiedy tylko zechcesz! Aplikacja została stworzona z myślą o opiekunach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z niemieckim oraz osobach z podstawową lub średniozaawansowaną znajomością języka.

 

Stacjonarne kursy niemieckiego

W CareWork zapewniamy opiekunkom także możliwość uczestnictwa w stacjonarnych kursach niemieckiego. W trosce o komfort naszych opiekunek zajęcia odbywają się w placówkach zlokalizowanych w pobliżu naszych oddziałów.

 

Premie za polecenie pracownika

Premie sezonowe, to nie wszystkie bonusy, które mamy do zaoferowania naszym pracownikom. W CareWork dodatkowo nagradzamy także te opiekunki, które polecą współpracę z nami swojemu znajomemu. Jeśli zatrudnimy osobę, której zarekomendujesz pracę w naszej firmie, otrzymasz atrakcyjną premię za polecenie w wysokości 1000 zł netto!

 

Czasopismo dla zatrudnionych opiekunek

Specjalnie dla opiekunów i opiekunek osób starszych pracujących w Niemczech stworzyliśmy serwis internetowy oraz kwartalnik – Arbeitlandia. Znajdziesz tam szereg praktycznych porad i wartościowych informacji związanych z niemiecką branżą opiekuńczą oraz życiem na terenie Niemiec. Zapraszamy do lektury!

 

Spotkania integracyjne

Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie pracy w naszej firmie, staniesz się częścią CareWorkowej rodziny. Oznacza to nie tylko atrakcyjne warunki zatrudnienia, ale i liczne możliwości spotkań z pozostałymi członkami zespołu CareWork, podczas których będziesz miał okazję nieco lepiej poznać innych opiekunów. Uczestniczymy w imprezach sportowych, rodzinnych piknikach, lokalnych inicjatywach – to wszystko i jeszcze więcej mamy do zaoferowania naszym pracownikom! Zawsze czekamy także na Was w naszych biurach!

 

Wyszukiwarka ofert pracy dla opiekunek

Kandydatom i kandydatkom do pracy na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech udostępniamy naszą bazę ofert pracy. W naszym serwisie znajdziesz ogłoszenia z różnych regionów Niemiec, a wśród nich oferty pracy od zaraz, czy też pracy na zastępstwo. Dzięki szerokiemu wyborowi ogłoszeń, na pewno znajdziemy ofertę pracy idealnie dopasowaną do Twoich preferencji, doświadczenia i umiejętności językowych. Sprawdź już dziś dostępne oferty (praca dla opiekunek Niemcy).

 

Co jednak najważniejsze, wszystkie oferty pracy są bardzo dokładnie dopracowywane przez naszych pracowników. Chcemy dostarczyć Ci jak najwięcej informacji o podopiecznym i jego rodzinie, tak abyś już przed wyjazdem mógł lepiej poznać warunki, w których przyjdzie Ci pracować. Poszczególne oferty pracy mogą bardzo różnić się od siebie, nie tylko poziomem wynagrodzenia, ale przede wszystkim zakresem obowiązków i oczekiwaniami podopiecznego. Dlatego chcielibyśmy, aby każdy opiekun mógł świadomie zdecydować się na konkretną pracę, ponieważ dzięki temu będziesz mógł odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

 

Kontakt tel. ze zmienniczką

Posiadamy bardzo szerokie i dokładne informacje o naszych ofertach pracy. Przed podjęciem decyzji o przyjęciu danego zlecenia, umożliwiamy dodatkowo telefoniczne połączenie ze zmienniczką. Nie bój się o RODO – dysponujemy nowoczesną centralą telefoniczną, dzięki której możemy połączyć rozmówców tak, aby tylko za obopólną zgodą poznali swoje numery telefonów. Zmienniczka nie będzie dzwoniła na Twój prywatny numer, jeżeli sama go nie podasz!

 

Czy warto podjąć pracę jako opiekunka w Niemczech z CareWork?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że TAK. Gwarantujemy jeden z najszerszych pakietów wsparcia opiekunek. Zapewniamy regularne wypłaty i pomoc w awaryjnych sytuacjach. Dodatkowo współpracując z nami dłużej, będziesz mógł liczyć na szereg dodatkowych korzyści – premie, upominki, kursy specjalistyczne. Jednocześnie cały czas słuchamy potrzeb naszych opiekunek oraz podopiecznych z Niemiec. Jesteśmy otwarci na wszystkie opinie i propozycje ulepszenia oferty CareWork. Dzięki temu stale rozwijamy swoją działalność i możemy cieszyć się z bardzo owocnej współpracy z naszymi opiekunkami. Z czego jesteśmy ogromnie dumni i za co bardzo Wam dziękujemy!

 

Dorota Lewandowska

Dorota Lewandowska

Pełnomocnik Zarządu ds. jakości w firmie CareWork oraz Redaktor Naczelna portalu i kwartalnika arbeitlandia.eu. Ukończyła politologię na UAM w Poznaniu i posiada uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, certyfikowany Fachberater für Betreuung in häuslicher Gemeinschaft, doradca niemieckiego instytutu badawczo-szkoleniowego IQH. W branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech pracuje już ponad 20 lat.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak bezpiecznie pracować jako opiekunka osób starszych?

Jak bezpiecznie pracować jako opiekunka osób starszych?

Praca opiekunki osoby starszej nie jest łatwa, natomiast jej wykonywanie za granicą jest jeszcze trudniejsze. Co zrobić, by zabezpieczyć się przed problemami związanymi z pracą w innym kraju? Jak spokojnie pracować jako opiekun osoby starszej w Niemczech?

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Praca opiekunki w Niemczech bez pośredników - co ryzykujesz?

Zdecydowałeś/aś się już na pracę w Niemczech w opiece, ale zastanawiasz się, czy warto szukać zatrudnienia na własną rękę? Przedstawiamy, jakie zagrożenia mogą czekać na opiekunki, które zdecydują się na podjęcie zatrudnienia bez pośredników.

Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Opiekunka osób starszych w Niemczech na zastępstwo

Chcesz spróbować swoich sił w niemieckiej opiece? Zatrudnij się jako opiekunka na zastępstwo! Sprawdź, kiedy pojawia się najwięcej tego typu ofert pracy i dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać.