Dlaczego Polki sprawdzają się w pracy opiekunek?

Osoby z Polski należą do tej grupy pracowników, którzy są wysoko cenieni w innych krajach Europy. Nie inaczej jest w branży opiekuńczej. Niemieccy seniorzy i ich rodziny chętnie nawiązują z nimi długotrwałą współpracę. 

Starość w Niemczech

Po opuszczeniu przez dzieci oraz wnuków „rodzinnego gniazda” ludzie starsi często zdani są na samych siebie w codziennych czynnościach. Z wiekiem stają się one dla seniorów coraz trudniejsze do wykonania. Poza tym są oni wówczas niejednokrotnie skazani na samotność, co nie rzadko bardziej boli niż dolegliwości fizyczne.

 

W związku z tym coraz popularniejsze stały się w ostatnich latach tzw. niemieckie domy opieki, do których posyłają rodziny swoich dziadków oraz babcie. Wiąże się to jednak z dużymi kosztami, a obserwowane „rzeczowe” podejście personelu domów opieki do swoich podopiecznych sprawia, że czują się oni jeszcze bardziej osamotnieni.

 

Dlatego właśnie coraz częściej podejmowane są decyzje wśród niemieckich rodzin o zatrudnieniu indywidualnej opiekunki dla osób starszych. Daje im to niezwykłą możliwość przeżycia swojej starości w domu. W domu, który niejednokrotnie zbudowali własnymi rękami albo wychowali się w nim. W pracy opiekunek dla osób starszych doskonale sprawdzają się polskie opiekunki, które poprzez solidną pomoc, wsparcie oraz ciepłe słowa często stają się przyjacielem oraz oparciem dla ludzi starszych w Niemczech.

Polskie opiekunki to idealne opiekunki

Polskie opiekunki dają możliwość osobom w podeszłym wieku, poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Kluczową rolę odgrywa tu życzliwości oraz serdeczności Polek oraz Polaków. Duże znaczenie ma także ogromne zaangażowanie polskich opiekunek oraz rzetelne podejście do swoich obowiązków. Opiekunki osób starszych traktują podopiecznych tak, jakby miały do czynienia z własną matką, ojcem, babcią czy dziadkiem. W skutek tego są one niejednokrotnie traktowane przez człowieka starszego jak członek rodziny. Ich całodobowa pomoc oraz ciepło, jakim otaczają swoich podopiecznych sprawiają, że coraz więcej niemieckich rodzin decyduje się zatrudnić polską opiekunkę dla osoby starszej.

Praca w Niemczech jako opiekunka umożliwia zacieśnienie relacji polsko-niemieckich. Praca opiekunki daje uczucie spełnienia dzięki świadomości, że poprzez opiekę nad ludźmi starszymi robi się dużo dobrego dla poprawienia komfortu życia w społeczeństwie.

 

Praca polskich opiekunek w Niemczech jest doceniania zarówno przez ludzi w podeszłym wieku jak również ich rodziny, czego efektem jest coraz większe zapotrzebowanie na polskie opiekunki dla osób starszych na niemieckim rynku.

 

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Dlaczego Niemcy tak bardzo doceniają opiekunki z Polski?

Dlaczego Niemcy tak bardzo doceniają opiekunki z Polski?

Opiekunki z Polski bez problemu znajdą pracę w Niemczech. Wiele osób jej potrzebuje, a rodziny nie zawsze chcą lub potrafią pomóc. Dla nich najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej opieki choremu.

Dlaczego Niemcy potrzebują opiekunki z Polski?

Dlaczego Niemcy potrzebują opiekunki z Polski?

Człowiek w wieku podeszłym wymaga szczególnej pomocy oraz opieki. Wiek często niesie ze sobą ograniczenia przy wykonywaniu codziennych czynności. Osoby starsze są wówczas zdane na opiekę oraz pomoc innych.  Ze względu na efekt starzenia się społeczeństwa, Niemcy coraz częściej decydują się na opiekunki z Polski.

Dlaczego warto zostać opiekunką w Niemczech

Dlaczego warto zostać opiekunką w Niemczech

Kilka lat temu przyszła do biura pani Krystyna. Wyglądała na lekko wystraszoną, pytała o pracę w charakterze opiekunki osoby starszej w Niemczech. Jej mąż stracił pracę, ona kiedyś pracowała jako sprzedawczyni.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.