Polacy w Niemczech - poszukiwani i doceniani

Porzekadło mówi, że starych drzew nie należy przesadzać. Starsza osoba najlepiej czuje się w znanym sobie środowisku. Rodziny chorych często nie chcą oddawać rodziców do domu opieki. Wiedzą, że takie instytucje są bardzo profesjonalne, ale brak w nich zazwyczaj serca i ciepła rodzinnego. W takich przypadkach znalezienie serdecznej opiekunki, która ze zrozumieniem i cierpliwością podejdzie do rodzica jest bezcenne.

Opiekunki z Polski rozwiązują problemy dzieci niemieckich seniorów

Opiekunka osoby starszej z Polski jest odpowiedzią na częste rozterki Niemców, co zrobić z chorą mamą lub starszym tatą, zwłaszcza, gdy dzieci są czynne zawodowo. Ponieważ wiele opiekunek zostawia swoja rodzinę w Polsce, by opiekować się seniorem w Niemczech, dzieci podopiecznych starają się odwdzięczyć za takie poświecenie. Dlatego też zdarza się, że zapraszają członków rodziny opiekunki do siebie w odwiedziny, na wakacje, bądź w czasie świąt. Zaproszenie rodziny opiekunki jest dowodem ogromnego uznania i zaufania, które opiekunki bardzo sobie cenią. Zdarza się, że nawet, gdy rodzic odejdzie, dzieci są nadal w kontakcie z dawną opiekunką, piszą do siebie maile, wysyłają kartki. Takie sytuacje pokazują, jak ważną funkcję w społeczeństwie niemieckim pełnią opiekunki z Polski.

 

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech nie jest łatwa. Trzeba nie tylko wykonywać czynności pielęgnacyjne, prowadzić dom, ale przede wszystkim mieć dużo cierpliwości wobec podopiecznych. Polskie opiekunki są cenione za takie cechy charakteru jak: serdeczność, dobroć i oddanie z jakim pracują. Często słyszy się historie, że opiekunki czuwały do końca przy podopiecznych. Mimo, że rodzina seniora była nie daleko, to jednak opiekunka towarzyszyła mu w ostatnich chwilach. Starsze osoby nazywają swoje opiekunki córkami lub wnuczkami, by podkreślić zażyłe stosunki, które łącza obie strony.

Dlaczego Polki?

Dodatkowo ważnymi cechami, dzięki którym Polki są postrzegane jako idealne opiekunki są ich zdolności organizacyjne, umiejętność ugotowania pysznej potrawy z najprostszych składników oraz utrzymanie porządku w domu. Seniorzy niemieccy są zadowoleni, gdy mogą zjeść pyszny, domowy posiłek na wypielęgnowanym tarasie i popić kawę upieczonym przez opiekunkę ciastem. Aby tak było, często opiekunki muszą włożyć ogromny wysiłek, by doprowadzić dom, czy tez ogród do porządku. Zazwyczaj wymaga to czasu i wyczucia, by nie urazić podopiecznego stwierdzeniem, że dom wymaga kilku usprawnień, częstszego sprzątania.

 

Obserwując ilość osób pracujących w Niemczech w opiece, można łatwo zorientować się, że polskie opiekunki świetnie radzą sobie w tej branży. Często niedoceniane za wzorowe prowadzenie domu w kraju, dopiero w Niemczech rozkwitają słysząc komplementy, jak świetnymi są gospodyniami i opiekunkami.

 

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

Starzenie się społeczeństwa to w Niemczech duży problem, który wiąże się z coraz większą troską o poprawę komfortu osób starszych. Ma to umożliwić seniorom spokojne przeżycie ich „jesieni życia”. Z tym trendem związane jest coraz większe zapotrzebowaniem na polskie opiekunki osób starszych.

Dlaczego Niemcy potrzebują opiekunki z Polski?

Dlaczego Niemcy potrzebują opiekunki z Polski?

Człowiek w wieku podeszłym wymaga szczególnej pomocy oraz opieki. Wiek często niesie ze sobą ograniczenia przy wykonywaniu codziennych czynności. Osoby starsze są wówczas zdane na opiekę oraz pomoc innych.  Ze względu na efekt starzenia się społeczeństwa, Niemcy coraz częściej decydują się na opiekunki z Polski.

Dlaczego warto zostać opiekunką w Niemczech

Dlaczego warto zostać opiekunką w Niemczech

Kilka lat temu przyszła do biura pani Krystyna. Wyglądała na lekko wystraszoną, pytała o pracę w charakterze opiekunki osoby starszej w Niemczech. Jej mąż stracił pracę, ona kiedyś pracowała jako sprzedawczyni.

Praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana?

Praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana?

Potoczna opinia mówi, że praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana przez Niemców. Nie jest to sprawiedliwa ocena. I na szczęście nie jest to prawda.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.