Opiekunka z Polski pilnie poszukiwana

Praca w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech cieszy się rosnącą popularnością - zarówno wśród naszych rodaków, którzy chętnie wybierają ten zawód, jak i u naszych zachodnich sąsiadów. Dlaczego Niemcy tak chętnie korzystają ze wsparcia opiekunek z Polski?

Dom opieki czy opieka w domu?

Domy opieki w Niemczech traktowane są przez wiele osób jako jedyne rozwiązanie dla zapewnienia poczucia komfortu i bezpieczeństwa osobie starszej. Rozwiązanie to jednakże wiąże się niejednokrotnie z wysokimi kosztami. Jednak to nie względy finansowe są decydującym czynnikiem przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu opiekunki dla osoby starszej. Każdy bowiem chciałby zestarzeć się w swym własnym domu, który stworzył i ukształtował, zamiast w obcym i nieznanym otoczeniu. Jako alternatywa wysuwa się tutaj praca niemieckich opiekunów, zajmujących się tzw. służbą pielęgniarską (Pflegedienst). Praca ta wykonywana jest jednak przez zaledwie parę godzin w ciągu dnia. Często na prawdziwą opiekę, ciepłe słowa oraz towarzystwo brakuje niestety w tym przypadku czasu, ponieważ służba pielęgniarska (Pflegedienst) posiada wyliczony czas na opiekę nad każdym podopiecznym. Tutaj natomiast potrzeba czegoś więcej niż tylko pomoc przy codziennych czynnościach oraz problemach zdrowotnych. Dlatego też opiekunki osób starszych w Niemczech pochodzące z Polski są tak bardzo poszukiwane.

Opiekunki z Polski alternatywą

Osoby, które nie chcą iść do domu starców i dla których kilka godzin z Pflegedienst to za mało, decydują się na opiekunki pochodzące z Polski. Często decyzję o zatrudnieniu polskiej opiekunki podejmują dzieci osoby podopiecznej. Ten sposób opieki nad osobami starszymi zapewnia im komfort i bezpieczeństwo. Opiekunka otacza swoich podopiecznych prawdziwym ciepłem i serdecznością. Staje się jednocześnie ich opiekunem, ale również przyjacielem wspierającym dobrą radą, uśmiechem i towarzystwem, którego ludziom starszym niejednokrotnie brakuje. Jej czas nie jest ograniczony do kilku godzin, w związku z tym jest w stanie w pełni zadbać o swoich podopiecznych. Dlatego właśnie coraz więcej przedstawicieli niemieckiego społeczeństwa decyduje się na polską opiekunkę dla osób starszych, która będzie stanowić pomoc dla nich lub dla członka ich rodziny. Opiekunki osób starszych z Polski są gwarancją spokojnej i pogodnej starości we własnym domu.

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Małgorzata Dorobiała - Bartkowiak

Magister inżynier zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Analityczny umysł pozwala jej bezbłędnie opanować każdą awarię i metodycznie doprowadzić do jej rozwiązania. W firmie CareWork pracuje od 2011 roku, obecnie pełni niezwykle istotną rolę kierownika działu obsad. Choć umysł ma ścisły, wrodzona empatia każdego dnia pomaga jej w łączeniu opiekunek i podopiecznych.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Dlaczego praca opiekunki w Niemczech jest popularna?

Dlaczego praca opiekunki w Niemczech jest popularna?

Praca opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech jest zawodem wybieranym przez Polki i Polaków szczególnie często. Zapytaliśmy, co wpływa na ich decyzje?

Domowa opieka nad seniorem alternatywą dla domów opieki

Domowa opieka nad seniorem alternatywą dla domów opieki

Jeszcze całkiem niedawno, w czasach, w których kobiety rzadko kiedy pracowały zawodowo, a wielopokoleniowe rodziny mieszkały w jednym domu, kwestia korzystania z domów opieki dla seniorów była marginalna.

Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

Starzenie się społeczeństwa to w Niemczech duży problem, który wiąże się z coraz większą troską o poprawę komfortu osób starszych. Ma to umożliwić seniorom spokojne przeżycie ich „jesieni życia”. Z tym trendem związane jest coraz większe zapotrzebowaniem na polskie opiekunki osób starszych.

Dlaczego Niemcy tak bardzo doceniają opiekunki z Polski?

Dlaczego Niemcy tak bardzo doceniają opiekunki z Polski?

Opiekunki z Polski bez problemu znajdą pracę w Niemczech. Wiele osób jej potrzebuje, a rodziny nie zawsze chcą lub potrafią pomóc. Dla nich najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej opieki choremu.