Opiekunka z Polski pilnie poszukiwana

Praca w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech cieszy się rosnącą popularnością - zarówno wśród naszych rodaków, którzy chętnie wybierają ten zawód, jak i u naszych zachodnich sąsiadów. Dlaczego Niemcy tak chętnie korzystają ze wsparcia opiekunek z Polski?

Dom opieki czy opieka w domu?

Domy opieki w Niemczech traktowane są przez wiele osób jako jedyne rozwiązanie dla zapewnienia poczucia komfortu i bezpieczeństwa osobie starszej. Rozwiązanie to jednakże wiąże się niejednokrotnie z wysokimi kosztami. Jednak to nie względy finansowe są decydującym czynnikiem przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu opiekunki dla osoby starszej. Każdy bowiem chciałby zestarzeć się w swym własnym domu, który stworzył i ukształtował, zamiast w obcym i nieznanym otoczeniu. Jako alternatywa wysuwa się tutaj praca niemieckich opiekunów, zajmujących się tzw. służbą pielęgniarską (Pflegedienst). Praca ta wykonywana jest jednak przez zaledwie parę godzin w ciągu dnia. Często na prawdziwą opiekę, ciepłe słowa oraz towarzystwo brakuje niestety w tym przypadku czasu, ponieważ służba pielęgniarska (Pflegedienst) posiada wyliczony czas na opiekę nad każdym podopiecznym. Tutaj natomiast potrzeba czegoś więcej niż tylko pomoc przy codziennych czynnościach oraz problemach zdrowotnych.

Opiekunki z Polski alternatywą

Osoby, które nie chcą iść do domu starców i dla których kilka godzin z Pflegedienst to za mało, decydują się na opiekunki pochodzące z Polski. Często decyzję o zatrudnieniu polskiej opiekunki podejmują dzieci osoby podopiecznej. Ten sposób opieki nad osobami starszymi zapewnia im komfort i bezpieczeństwo. Opiekunka otacza swoich podopiecznych prawdziwym ciepłem i serdecznością. Staje się jednocześnie ich opiekunem, ale również przyjacielem wspierającym dobrą radą, uśmiechem i towarzystwem, którego ludziom starszym niejednokrotnie brakuje. Jej czas nie jest ograniczony do kilku godzin, w związku z tym jest w stanie w pełni zadbać o swoich podopiecznych. Dlatego właśnie coraz więcej przedstawicieli niemieckiego społeczeństwa decyduje się na polską opiekunkę dla osób starszych, która będzie stanowić pomoc dla nich lub dla członka ich rodziny. Opiekunki z Polski są gwarancją spokojnej i pogodnej starości we własnym domu.

 

Zobacz również

Dlaczego praca opiekunki w Niemczech jest popularna?

Dlaczego praca opiekunki w Niemczech jest popularna?

Praca opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech jest zawodem wybieranym przez Polki i Polaków szczególnie często. Zapytaliśmy, co wpływa na ich decyzje?
Domowa opieka nad seniorem alternatywą dla domów opieki

Domowa opieka nad seniorem alternatywą dla domów opieki

Jeszcze całkiem niedawno, w czasach, w których kobiety rzadko kiedy pracowały zawodowo, a wielopokoleniowe rodziny mieszkały w jednym domu, kwestia korzystania z domów opieki dla seniorów była marginalna.
Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

Za co w Niemczech chwali się polskie opiekunki osób starszych?

Starzenie się społeczeństwa to w Niemczech duży problem, który wiąże się z coraz większą troską o poprawę komfortu osób starszych. Ma to umożliwić seniorom spokojne przeżycie ich „jesieni życia”. Z tym trendem związane jest coraz większe zapotrzebowaniem na polskie opiekunki osób starszych.
Dlaczego Niemcy tak bardzo doceniają opiekunki z Polski?

Dlaczego Niemcy tak bardzo doceniają opiekunki z Polski?

Opiekunki z Polski bez problemu znajdą pracę w Niemczech. Wiele osób jej potrzebuje, a rodziny nie zawsze chcą lub potrafią pomóc. Dla nich najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej opieki choremu.
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.